Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Створено раду директорів вищих навчальних закладів культури
Створено раду директорів вищих навчальних закладів культури

8 червня 2011 року відбулася Всеукраїнська нарада директорів та ректорів комунальних вищих навчальних закладів культури і мистецтв I-III рівнів акредитації на тему: "Стан та перспективи розвитку культурно-мистецької освіти в Україні"

Створено раду директорів вищих навчальних закладів культури

На засіданні були присутні представники влади, профспілки працівників культури України, вищих навчальних закладів культури і мистецтв I-III рівнів акредитації, інші фахівці.

За підсумками наради була створена рада директорів (ректорів) комунальних вищих навчальних закладів культури і мистецтв I-III рівнів акредитації. Метою створення ради є сприяння вирішенню проблемних питань діяльності закладів освіти у сфері культури та відстоювання їх інтересів.

Під час наради окреслили нагальні питання, що потребують вирішення, а саме: формування обсягів держзамовлення, що відповідають потребам ринку праці; удосконалення навчально-виховного процесу та зміцнення матеріально-технічної бази; сприяння працевлаштуванню випускників; підвищення соціального захисту педпрацівників.

Зокрема, у березні цього Президент України наголошував, що "завдання економічної та цивілізаційної модернізації, які стоять перед Україною, ми вирішимо лише за умови випереджального розвитку гуманітарної та соціокультурної сфери".

Як повідомляє Міністерство культури і туризму України, у 2010 році спостерігались значні поліпшення у розвиткові та фінансуванні навчальних закладів культури і мистецтв. Протягом 2010 року була відсутня заборгованість із виплати заробітної плати та стипендій у бюджетних закладах культури, підпорядкованих міністерству. Заклади освіти було профінансовано на 424,1 млн грн (100% планових призначень).

Водночас представники відомчого міністерства зазначають, що левова частка бюджетного фінансування на сьогоднішній день припадає на оплату праці та на комунальні платежі закладів, тобто – на видатки споживання.

Серед інших проблем експерти також зазначають занизьку активність держави у наданні грантів, унаслідок чого розподіляється в середньому близько 2 млн грн на рік, тобто – менше, ніж півпроцента загальних видатків на культуру з державного бюджету.

Освіта.ua
10.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!