Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Вчені пропонують винести законопроект "Про вищу освіту" на громадське обговорення
Вчені пропонують винести законопроект "Про вищу освіту" на громадське обговорення

Вчені Національної академії наук стверджують, що прийняття законопроекту у нинішній редакції призведе до пришвидшення деградації наукової діяльності вищих навчальних закладів та зниження рівня підготовки студентів

Вчені пропонують винести законопроект "Про вищу освіту" на громадське обговорення

Такого висновку дійшли вчені на нараді, що було проведено за ініціативою Українського міжнародного комітету з питань науки і культури при НАН України під головуванням академіка Ярослава Яцківа.

За результатами наради вони підготували і направили лист до прем'єр-міністра України М. Азарова, у якому висловили стурбованість запропонованим текстом законопроекту.

Зокрема, у листі йдеться, що новий законопроект не стимулює наукову та інноваційну активність вищих навчальних закладів України, оскільки у ньому не передбачено суттєвої підтримки тих вишів, які проводять наукові дослідження на світовому рівні.

Внаслідок цього вчені пророкують відток від них викладачів-вчених, що призведе до подальшого зниження рівня викладання, який "вже зараз у більшості ВНЗ не відповідає вимогам часу".

Автори листа також ставлять під сумнів доцільність запропонованої системи наукових ступенів та підкреслюють, що вимоги до присвоєння вчених звань професора та доцента взагалі відсутні. Також, відсутня і норма про навантаження, передбачене для проведення наукової роботи.

Академіки запропонували винести законопроект на загальне обговорення та висловили готовність провести широке незалежне громадське обговорення проекту закону.

"Вважаємо, що НАН України повинна розглянути цей проект, порівняти його з альтернативними законопроектами та зробити відповідні висновки щодо можливості його прийняття", - йдеться у листі, направленому прем’єр-міністру.

Нагадаємо, численні студентські організації також виступають проти прийняття законопроекту в нинішній редакції.

Освіта.ua
02.06.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!