Держава намагається підтримувати українську науку

Молодим талановитим ученим важко без фінансової підтримки, тож держава не залишається осторонь від підтримки молодих вчених, запроваджуючи стипендії і гранти на дослідження

Держава намагається підтримувати українську науку

Про це сказав директор департаменту наукової діяльності та ліцензування МОНмолодьспорт Михайло Гончаренко в інтерв’ю газеті "Освіта України".

За його словами, минулого року було виділено низку премій та стипендій на загальну суму близько 5 млн 600 тисяч грн.

Серед них - 13 премій Президента України для молодих учених у розмірі 20 тисяч кожна; 8 премій Верховної Ради України найталановитішим молодим ученим у галузі фундаментальних і прикладних досліджень та науково-технічних розробок у розмірі 20 тисяч гривень кожна; 5 премій Кабінету Міністрів України у номінації "за наукові дослідження" у розмірі 5 тисяч гривень кожна.

Окрім того, 30 кандидатів наук, 10 докторантів, 4 доктора наук отримали гранти Президента України для підтримки молодих учених на загальну суму 2 млн 910 тисяч гривень.

     

Було виділено 12 іменних стипендій Верховної Ради України для найталановитіших молодих учених у розмірі 24 тисячі на рік, а також 200 стипендій Кабінету Міністрів України для молодих учених на суму 1 млн 944 тисячі гривень.

Завдяки цьому, як запевняє директор департаменту наукової діяльності та ліцензування, університети створюють наукові розробки світового рівня. Міжнародне визнання вже здобули деякі розробки української науки.

Наприклад, вчені Севастопольського національного технічного університету знашли нові технічні рішення в галузі ендопротезування суглобів і хребта, які вже здобувають нагороди на міжнародних виставках.

Як приклад Гончаренко навів також прості та надійні в реалізації методи зниження витрат дефіцитного природного газу в енергетиці й промисловості на основі заміщення його альтернативними видами палива, що розробив у 2010 році Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут".

До того ж, директор департаменту наукової діяльності профільного міністерства відзначив дослідників Донецького національного університету, які винайшли систему електронного управління комунальною інфраструктурою міста. Ця розробка вже впроваджується в кількох областях України і дозволяє ефективніше використовувати енергоресурси.

Освіта.ua
31.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів