Українські вузи почали справжню боротьбу за абітурієнтів

Рекордно мала кількість випускників цього року змушує вузи серйозно відкоригувати свою політику щодо майбутніх студентів

Українські вузи почали справжню боротьбу за абітурієнтів

Абітурієнтів на всіх просто не вистачить, тому випускники стають дорогими гостями на порозі вищих навчальних закладів, особливо комерційних.

Приватні інститути та академії готові в прямому сенсі слова боротися за майбутніх студентів. Адже якщо не вдасться набрати достатню кількість першокурсників, вишам загрожує закриття.

Дев'яносто четвертий - рік демографічної ями в Україні. Акції протесту, безробіття, гіперінфляція. Заводити дітей мало хто наважувався. Випускник Олексій Дубовик народився саме в той рік.

"У нас в Голосіївському районі взагалі майже немає одинадцятих класів - ми одна з небагатьох шкіл, в яких ще був випуск, у нас в класі було всього п'ятнадцять учнів", - каже випускник однієї з київських шкіл Олексій Дубовик.

Така ситуація по всій країні. Випускників шкіл нинішнього року - майже в два рази менше, ніж у попередньому.

У цьому навчальному році свято останнього дзвінка відсвяткували 4 млн 299 тисяч школярів, з яких близько 200 тисяч - випускники 11 класів.

Як результат, вузи очікує істотний недобір студентів. В одному з невеликих приватних університетів побоюються, що не зможуть заповнити першокурсниками навіть половини місць. Щоб хоч якось заманити абітурієнтів, вирішили не піднімати вартість навчання.

"Фактично навчальний заклад буде мати мінімальний прибуток, який буде розрахований тільки на ремонтні роботи, навчальні посібники", - говорить Юрій Алексєєв, президент приватного університету. Приватні вузи вже розгорнули справжню боротьбу за абітурієнтів, кажуть експерти.

"Всі ходять по школах - агітують, що ми найкращі", - говорить голова асоціації приватних вишів України Іван Тимошенко.

До того ж багато вишів демпінгують - занижують плату за навчання, щоб отримати прибуток за рахунок масовості набору. У деяких вишах заманюють абітурієнтів знижками. Тут обіцяють знизити плату за навчання на п'ятдесят відсотків, якщо той, хто бажає стати студентом, прийде на день відкритих дверей і відразу ж підпише контракт, заплативши гроші в касу.

Ціна в деяких приватних університетах знижена настільки, що про якісну освіту і мови бути не може, запевняють експерти.

Доходить до того, що рік навчання коштує, як, наприклад, абонемент у спортивний зал.

А ось піднімають плату за контракт у цьому році переважно державні навчальні заклади. Але тільки - на індекс інфляції.

Брак випускників вищі навчальні заклади намагаються компенсувати і набором іноземних абітурієнтів. Азербайджанець Байран Шамширов, який закінчує перший курс, каже, що в нинішньому році до цього вишу збираються вступати набагато більше його співвітчизників, ніж у попередньому. Університету це вигідно. Також, за його словами, він платить у два рази більше, ніж українці, за контрактом.

У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту впевнені, що дефіцит абітурієнтів відсіє слабкі навчальні заклади або змусить їх об'єднатися.

Проблему з абітурієнтами не відчують лише великі державні вузи, де завжди високий конкурс, кажуть експерти. Втім, питання кількості бюджетних місць, як і ряд інших питань, що стосуються студентів і навчання у вишах, ще не вирішене.

Нагадаємо, вступна кампанія-2011 до вищих навчальних закладів (ВНЗ) розпочнеться 1 липня, після проведення та оприлюднення результатів зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО), що розпочнеться 2 червня.

Подробности
30.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Фарисейка
Український фінансово-економічний інститут - пристойний заклад. В ньому можуть отримати навчання здібні діти, які не мають звязків та грошей вступити до мажорських ВУЗів. Я, маючи диплом УФЕІ, влаштувалася за два тижні. І нахто мені не казав, що в мене ВУЗ якийсь інвалідний. Зараз я отримую пристойнку заробітню плату, яку, повірте, не кожний в Україні отримує. Тому - дякую своїй Альма матер - Український фінансово-економічний інститут - найкращий!
Бендер
Для Фарисейка: Сейчас модно нехватку знаний сваливать на якобы закрытость для обыкновенных детей якобы мажорных ВУЗов. Просто вы не прошли бы конкурс в университет Шевченко. Поэтому пользуетесь услугами ПТУ перелицованного под ВУЗ. А может вы сотрудник этого горе-ВУЗа, и неуклюже стараетесь пить Боржоми, когда почки уже отказали.
ОЙ! про конкурс.
Для Бендер: Есть ИНЫЕ ДАННЫЕ.
!!!!!!!!
Для Фарисейка: Можно за Вас порадоваться, поскольку и тут есть интересные лазейки.
Коментувати
Бендер
Если закроются такие шарашкины конторы как Институт рекламы,УФЭИ, Поплавок - мир не перевернется. Эволюция и Табачник сделают свое дело - останутся лучшие из лучших. Я, как работодатель, даже не рассматриваю резюме, в котором указываются означенные квазиВУЗы. В свое время рассматривал, так ни один выпускник УФЭИ не прошел даже первого тура собеседования.
Коля
не знаю у яких містах, а у моїй школі найбільше випускників за її існування.