Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Конституційний принцип рівності доступу до вищої освіти під питанням
Конституційний принцип рівності доступу до вищої освіти під питанням

2 червня почнеться зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО), однак на думку експертів зараз воно не в повній мірі є незалежним

Конституційний принцип рівності доступу до вищої освіти під питанням

Таку думку висловив директор Центру тестових технологій і моніторингу якості освіти міжнародного фонду "Відродження" Ігор Лікарчук в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Я не хочу сказати, що в попередні роки воно було абсолютно вільним, але на нього не було такого тиску і не було такого втручання в діяльність Українського центру оцінювання якості освіти, як це має місце останній рік", - додав Лікарчук.

Як повідомляв міністр освіти Дмитро Табачник, система вступу "буде максимально прозорою та зрозумілою для кожного". Ігор Лікарчук стверджує, що "система вступу в 2011 році насамперед не буде складною, тому що дуже мало абітурієнтів і дуже багато ліцензованих місць, на які вони можуть потрапити. Тобто я не думаю, що буде велика проблема з конкурсом".

Проблему Ігор Лікарчук вбачає лише при вступі до тих вузів, де конкурс буде справді великий, а саме у престижні вищі навчальні заклади на престижні спеціальності, де на його думку спостерігатиметься відсутність рівних умов доступу до вищої освіти.

"Тому що запроваджені у 2010-у і розширені у 2011-у році умови прийому до вищих навчальних закладів спотворюють конституційний принцип рівності доступу до вищої освіти. Одні повинні складати зовнішнє оцінювати, інші його складати не повинні. Одні можуть отримати атестат з хорошими оцінками, заробивши їх реально своєю працею, інші можуть ці оцінки купити", - пояснює Лікарчук.

"Я спілкуюся з багатьма керівниками загальноосвітніх навчальних закладів. Я відповідально заявляю, що черги бажаючих "поліпшити" оцінку останні місяці були", - додає він.

Цікавим для порівняння є дослідження Фонду "Демократичні ініціативи", яке проводилося 24 березня - 5 квітня цього року і згідно з яким 40% респондентів вважають, що ЗНО відновило справедливість у вступній кампанії. 54% вважають, що ЗНО ставить усіх у рівні умови у вступній кампанії.

Директор Центру тестових технологій наголошує, що "сьогоднішні умови прийому вибудувані так, що абітурієнт, окрім зовнішнього тестування, повинен ще мати середній бал атестату, обрахований невідомо за якою методикою. А оцінки в атестаті – то є абсолютно суб’єктивна річ".

Як повідомлялось раніше, у школах зростає кількість охочих отримати медаль, через що чиновники хочуть провести перевірки тих шкіл, де раптом медалістів стало більше, ніж зазвичай.

Освіта.ua
30.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вікторія
так, у нас була школа в місті, де з 24 учнів 19 медалістів було. аж неприємно якось.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!