Розвивати науку тільки за рахунок бюджетного фінансування неможливо, - Табачник

Сьогодні необхідно збільшувати частку приватного фінансування освіти і науки, оскільки саме ці фактори стимулюють зростання економіки держави

Розвивати науку тільки за рахунок бюджетного фінансування неможливо, - Табачник

Таку думку висловив міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник під час першого засідання Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України.

Дмитро Табачник зазначив, що головним завданням ради є сприяння залученню і ефективному використанню вітчизняних та іноземних інвестицій в освіту і науку, а також формування інвестиційного іміджу держави.

За словами міністра, наука сьогодні значною мірою виступає як затратна галузь економіки, і покращити цю ситуацію, на його думку, тільки за рахунок збільшення державного фінансування неможливо.

"Важливо розвивати механізми залучення позабюджетних коштів. Рада інвесторів при Міністерстві освіти – це якісний механізм державно-приватного партнерства", - зазначив Дмитро Табачник.

Дмитро Фірташ, голова Об‘єднаного руху роботодавців та співголова Ради інвесторів, підтримав міністра у тому, що освіта і наука мають бути партнерами з бізнесом.

Він зазначив, що українським бізнесменам варто розуміти важливість і перспективність інвестицій, хоча вони і є довгостроковими, у розвиток освітньої та наукової галузей.

Дмитро Фірташ висловився також на підтримку ідеї формування державного замовлення у вузах України з урахуванням думки та пропозицій роботодавців.

Освіта.ua
27.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Alex
Дивно, що формування державного замовлення буде відбуватися з урахуванням думки бізнесменів. Випускники, які йдуть працювати у бізнес, ним же повинні і фінансуватися.