Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Майже половина усіх непрацюючих в Україні – молодь до 35 років
Майже половина усіх непрацюючих в Україні – молодь до 35 років

Cеред незайнятих трудовою діяльністю осіб, що є клієнтами Державної служби зайнятості, майже половина – молоді люди віком до 35 років

Майже половина усіх непрацюючих в Україні – молодь до 35 років

Таку статистику навів директор Державного центру зайнятості Володимир Галицький в інтерв’ю інформаційному агентству "Укрінформ".

Загалом же в січні-квітні 2011 року на обліку в службі зайнятості перебувало 468 тис. незайнятих громадян віком до 35 років.

За словами Галицького, в умовах жорсткої конкуренції на сучасному ринку праці найважче доводиться тим, хто не здатний конкурувати на ринку праці. Сюди, насамперед, він відносить молодь – студентів та нещодавніх випускників вищих навчальних закладів.

Незважаючи на це, за останні кілька років кількість працевлаштованих за сприянням Державної служби зайнятості молодих осіб невпинно збільшується.

"Якщо в 2009 році їх нараховувалося майже 331 тисяча, то торік - понад 367 тис. А за перші чотири місяці цього року вже маємо цифру у 126,2 тис. осіб, що на 14,8 тисячі більше, ніж у відповідному періоді минулого року", - наводить приклади директор Державного центру зайнятості.

Сьогодні для сприяння зайнятості молодих людей Державна служба зайнятості використовує різні механізми.

Крім надання допомоги у підборі підходящої роботи, молоді люди мають змогу безкоштовно отримати профінформаційні та профконсультаційні послуги щодо вибору професії з урахуванням потреб регіонального ринку праці, залучитися до участі у різних семінарах та ярмарках вакансій, що проводяться службою зайнятості, навчатися складанню резюме тощо.

Також, з метою оперативного задоволення потреб економіки Державна служба зайнятості створює мережу центрів професійного навчання дорослого населення. Десять з них зараз працюють у Криму, Дніпропетровській, Івано-Франківській, Львівській, Одеській, Рівненській, Харківській, Донецькій, Луганській та Сумській областях.

"До речі, перелік професій, за якими проходять навчання, постійно розширюється і на даний час становить понад 300 професій та спеціальностей", - повідомив Галицький.

Працевлаштуванню молоді, що закінчила навчання у вищих та професійно-технічних закладах освіти, також сприяє і уряд. Так, у 2010 році уряд значно розширив перелік професій, за якими роботодавцям може надаватися дотація для забезпечення молоді першим робочим місцем, - із 7 робітничих професій до 24 та із 3 спеціальностей до 33.

"Це саме ті професії та спеціальності, за якими випускники найчастіше звертаються до служби зайнятості за сприянням у працевлаштуванні, - повідомляє Галицький. - У 2010 році на робочих місцях з виплатою дотації працювало понад 36,1 тис. молодих осіб. Для забезпечення гарантій зайнятості молоді у 2011 році в Держбюджеті на 2011 рік передбачені асигнування в сумі 25 млн грн".

Освіта.ua
26.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!