Міносвіти залучає інвесторів до розвитку освіти в Україні

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Україні та бізнес спільно розвиватимуть освіту та науку в Україні

Міносвіти залучає інвесторів до розвитку освіти в Україні

Така домовленість досягнута на першому засіданні Ради вітчизняних та іноземних інвесторів при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту України, яке пройшло під головуванням міністра освіти Дмитра Табачника та голови Об‘єднаного руху роботодавців України Дмитра Фірташа.

Дмитро Табачник відзначив, що Рада вітчизняних та іноземних інвесторів при МОНмолодьспорт України сприятиме залученню і ефективному використанню інвестицій українських та іноземних інвесторів для забезпечення розвитку освіти і науки в Україні.

"Сьогодні державного фінансування недостатньо, тому важливо розвивати механізми залучення позабюджетних коштів. Для того, щоб фінансувати не процес, а результат, необхідні також цільові приватні інвестиції в освіту і науку", - наголосив Дмитро Табачник.

Дмитро Фірташ відзначив, що спільна робота урядових структур та бізнесу є прикладом ефективного державно-приватного партнерства в питаннях модернізації освіти і науки та стимулювання інноваційного розвитку економіки України.

     

"Коли бізнес прагне розвитку, в першу чергу він думає про кваліфіковані кадри та впровадження нових технологій. Це речі, які складають основу конкурентоспроможності. Тому взаємодія бізнесу та науки, бізнесу та освіти – це основа сильної економіки. Ми не можемо існувати один без одного", - сказав Дмитро Фірташ.

Сторони домовились, що найближчим часом будуть визначені пріоритетні питання, для вирішення яких необхідно об‘єднання зусиль освітян, науковців та інвесторів.

Окрім того, під час першого засідання Рада вітчизняних та іноземних інвесторів при МОНмолодьспорт України ухвалила рішення щодо стимулювання розвитку хімічної освіти в Україні.

Міністерство освіти і науки, молоді та спорту України та українські роботодавці сформують пропозиції щодо показників державного замовлення вищим навчальним закладам та професійно-технічним навчальним закладам на підготовку кадрів хімічного профілю.

Також вони внесуть до Кабінету Міністрів України свої пропозиції щодо розширення Державної цільової соціальної програми підвищення якості шкільної природничо-математичної освіти на період до 2015 року.

Зокрема, Дмитро Фірташ вирішив підтримати міжнародну шкільну олімпійську команду з хімії.

"Українські школярі за 17 років на міжнародних хімічних олімпіадах здобули 66 медалей. Вони виступають на рівні зі школярами Німеччини та Великобританії. Це дуже вагомий результат, який свідчить, що українська молодь дуже талановита", - резумував він.

Разом з цим було запроваджено щорічну персональну вчительську стипендію педагогам, які підготували переможців хімічної олімпіади.

Школам, які підготували призерів Всеукраїнської шкільної олімпіади з хімії, до нового навчального року буде презентовано нові набори мікропосуду для проведення хімічного синтезу та аналізу.

Набори мікропосуду для хімічних лабораторій також отримають професійно-технічні училища, які готують фахівців для хімічних підприємств України.

Освіта.ua
26.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів