Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти В Києві відбулися студентські акції щодо законопроекту про вищу освіту
В Києві відбулися студентські акції щодо законопроекту про вищу освіту

25 травня в столиці відбулися акції студентських організацій, що відстоюють діаметральні позиції щодо окремих статей законопроекту "Про вищу освіту" підготовленого Міністерством освіти

В Києві відбулися студентські акції щодо законопроекту про вищу освіту

Організатори акції протесту, серед яких Незалежна студентська профспілка "Пряма дія", Всеукраїнське молодіжна організація "Українська асоціація студентського самоврядування, Громадянський рух "Відсіч", Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація регіональних ініціатив" та ініціативна група викладачів Києво-Могилянської академії провели пікетування Адміністрації Президента з вимогою не підтримувати підготований міністерством освіти законопроект "Про вищу освіту".

Зокрема, за твердженням організаторів акції вони виступають проти статей законопроекту, які у завуальованій формі містять дозвіл збільшувати плату за навчання у вищих навчальних закладах для контрактників, збільшувати навантаження на викладачів, а також проти введення "триступеневої системи вступу" до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва на стадії вступу абітурієнтів.

В свою чергу група студентів, яка зібралася під стінами будівлі уряду, висловила підтримку новій редакції закону "Про вищу освіту". Міністр освіти подякував студентам, які підтримують починання освітнього відомства у напрямку реформування вітчизняної вищої освіти.

Вийшовши до студентів після завершення засідання Кабінету Міністрів міністр освіти висловив їм свою вдячність, зокрема зазначивши, що принциповою позицією міністерства є підтримка пропозицій студентів до законопроекту.

"Ми будемо відстоювати збільшення стипендій до рівня мінімального прожиткового мінімуму, незмінність плати за навчання протягом навчання, збереження фінансування діяльності органів студентського самоврядування", - сказав Д.Табачник.

Також 25 травня в Києві відбувся Всеукраїнський студентський форум за участі лідерів органів студентського самоврядування, результатом якого стало прийняття звернення до Президента України з проханням підтримати нову редакцію проекту Закону України "Про вищу освіту" та сприяти його ухваленню до кінця року.

При цьому учасники протилежних позицій щодо норм законопроекту обмінялися взаємними звинуваченнями у фінансовій мотивації організації акцій.

Організатори кампанії проти норм законопроекту про вищу освіту - громадянський рух "Відсіч", громадська організація "Фундація регіональних ініціатив" та студентська профспілка "Пряма дія" заявили про те, що за участь у альтернативному контр-мітингу на підтримку політики МОНмолодьспорт студентам та іншим молодим людям пропонували заробити гроші.

В свою чергу міністр освіти Дмитро Табачник заявив про те, що студентські акції протесту провокують зарубіжні фонди.

"Люди відпрацьовують гроші, а гроші платять за те, щоб дискредитувати абсолютно очевидні речі", - заявив міністр.

Освіта.ua
26.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Quaker
Я слышал, что в этом ВУЗе можно получить без проблем диплом, Я не знаю, что выбрать. С одной стороны, мне очень удобно ездить на Ванды Василевской, с другой - много негативных отзывов об этом институте: и аудитории тесные, и не спрашивают особо. Может, стоить пойти в Киевский славянский институт. Кто-нибудь чтото слышал об этом ВУЗе. Говорят,приличный вуз, и отзывов негативных и публикаций нет как об УФЭИ и институте рекламы.
Бонни
Лучше бы вышли на поддержку закрытия псевдовузов. Псевдовузы - на помойку, пора поднимать престиж высшего образования. А то сейчас не отличишь выпускника ВУЗа от птушника. Вопиюще позорные прецеденты, как, к примеру такой себе УФЭИ - штампует спецов как горячие пирожки, не имея ни собственного здания, ни оборудованных для учебного процесса помещений. Квалификация препсостава тоже сомнительная.
Клайд
Бонни, Украинский финансово-экономический институт - нормальная кантора. Я проучился там два года и всем доволен, не жалею. Преподаватели очень нормальные люди, без лишних тараканов в голове, а то что иногда совмесчают - так это сиводня норма.
Бонни
Для Клайд: Конечно, совмещают. А че б не совмещать? Если даже ректор у них не гнушается совместительством. Потому и попадают туда такие студенты, которые в двух предложениях делают восемь грамматических ошибок. Клайд, закончив бухгалткрские курсы вы приобретете ровно столько же, сколько в этом финансово-экономическом институте, но при этом сэкономите родительские деньги и надежды.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!