За участь у мітингу на підтримку політики Міністерства освіти пропонують 50 грн

Про це заявляють організатори кампанії проти норм законопроекту про вищу освіту - громадянський рух "Відсіч", громадська організація "Фундація регіональних ініціатив" та студентська профспілка "Пряма дія"

За участь у мітингу на підтримку політики Міністерства освіти пропонують 50 грн

Як повідомляє громадянський рух "Відсіч", у понеділок, 23 травня, стало відомо, що представники профільного міністерства зв'язуються з ректорами університетів, вимагаючи в них забезпечити приїзд представників студентського самоврядування на з'їзд Всеукраїнської студентської ради.

"Після таких дзвінків студентам у примусовому порядку оформляли відрядження і за рахунок університетів купували квитки на проїзд до Києва. Таким чином був підготовлений з'їзд представників студентського самоврядування, який відбудеться 25 травня в Київському національному лінгвістичному університеті", - повідомили в громадському русі "Відсіч".

Там переконані, що рішення цього з'їзду заздалегідь відомо і продиктоване воно зверху.

Як йдеться у повідомленні громадянського руху, у вівторок увечері стало відомо, що крім "псевдонезалежного з'їзду", представники влади також в терміновому порядку за гроші збирають студентів на контр-мітинг.

"Студентам та іншим молодим людям пропонують заробити 50 грн за участь у акції. Головною метою цієї акції є представлення проміністерскої позицію на вулиці під час протесту проти запропонованої МОНмолодьспорт редакції законопроекту про вищу освіту. Такі кроки представників влади означають одне: влада боїться студентських протестів і готова зробити все можливе, щоб ці протести не прийняли належної розголосу і були "розведені" лояльними до них заявами представників студентського самоврядування", - заявили в громадському русі "Відсіч".

Громадянський рух "Відсіч", студентська профспілка "Пряма дія" та ВМГО "Фундація регіональних ініціатив" переконані, що "такі кроки можуть свідчити лише про одне: керівництво профільного міністерства довело свою професійну неспроможність і усвідомлює, що зараз висока загроза його відставки".

Як повідомлялося раніше, 25 травня, в Україні пройдуть акції протесту проти нового законопроекту про освіту. На вулиці вийдуть студенти, школярі, викладачі та молодіжні активісти.

Нагадаємо, 12 жовтня 2010 року в 16 містах України пройшли студентські акції протесту проти постанови Кабміну, що дозволяє вишам вводити платні послуги. Тоді за різними оцінками на площі вийшло від 20 до 40 тисяч студентів.

Пізніше, 30 січня, студенти розкритикували новий законопроект Міністерства освіти і науки, молоді та спорту "Про вищу освіту" і 31 січня провели біля Верховної Ради акцію протесту. Вимоги студентів прозвучали також і на засіданні комітету.

"Ми проти скорочення держзамовлення, класифікації вишів за кількістю студентів, примусових відпрацювань лекцій, які були пропущені бюджетниками, і збільшення плати за навчання для контрактників", - висловили вони тоді свої вимоги.

Згодом, 12 травня Віктор Янукович розкритикував підготовлений в МОНмолодьспорт проект документа та доручив міністру освіти у двотижневий строк доопрацювати законопроект про вищу освіту.

Корреспондент
25.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів