Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Мінагрополітики має наміри реформувати аграрну освіту
Мінагрополітики має наміри реформувати аграрну освіту

Заплановані зміни в аграрній освіті мають забезпечити вітчизняне сільське господарство професійними кадрами

Мінагрополітики має наміри реформувати аграрну освіту

У цьому переконаний міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк.

"Ми проаналізували систему роботи аграрної освіти протягом кількох останніх років. З'ясувалося, що тільки за два останні роки з аграрних вищих навчальних закладів було відраховано майже 9,5 тисяч студентів. Це ті студенти, на яких вже витрачені кошти, в переважній більшості - державні. По-друге, в Україні немає кваліфікованого тракториста, молодшого робітника. При цьому багато випускників з дипломами аграріїв працюють на заправках, ринках і ще бог знає де, тільки не у вітчизняному сільському господарстві. Так надалі тривати не може", - зазначив Микола Присяжнюк.

Для забезпечення вітчизняного аграрного сектора професійними кадрами та підвищення якості аграрної освіти Мінагрополітики розробило Концепцію реформування галузі.


"Особливість реформи - так готувати фахівця, щоб його знання та вміння сприяли відродженню аграрного виробництва та українських сільських територій, оптимізувати наявні матеріально-технічні ресурси, підвищити якість освіти та забезпечити кадрами сільське господарство України. Для цього в першу чергу буде проведена оптимізація аграрних навчальних закладів", - повідомив міністр.

За словами глави Мінагрополітики, у результаті оптимізації з'явиться 9 потужних регіональних навчальних науково-виробничих комплексів.

"Замовлення на навчання будуть підтверджені печатками товаровиробників, які мають замовляти собі фахівця. Також ми активізували роботу головних управлінь сільського господарства всіх обласних адміністрацій, які, даючи цільове направлення, на 90% забували про тих, кого вони направляли на навчання. Такого більше не буде. Відтепер розподіл випускників на роботу буде здійснюватися під контролем відповідного департаменту міністерства", - повідомив глава Мінагрополітики.

За словами Миколи Присяжнюка, аграрні вузи більше не будуть "розпорошуватися" на непрофільні спеціальності бухгалтерів, філологів, юристів.

"Міністерство займатиметься підготовкою кадрів для АПК. І це є основною метою реформи", - підкреслив глава Мінагрополітики.

Подробности
24.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!