25 травня відбудуться акції протесту студентів проти законопроекту "Про вищу освіту"

Всеукраїнський студентський бунт проти нової редакції проекту закону "Про вищу освіту" та проти деградації освіти розпочнеться 25 травня в більше ніж 15 містах України

25 травня відбудуться акції протесту студентів проти законопроекту "Про вищу освіту"

Про це повідомляють організатори столичної акції - Незалежна студентська профспілка "Пряма дія", Всеукраїнське молодіжна організація "Українська асоціація студентського самоврядування" (УАСС), Громадянський рух "Відсіч", Всеукраїнська молодіжна організація "Фундація регіональних ініціатив" (ФРІ) та ініціативна група викладачів Києво-Могилянської академії.

Головна вимога ФРІ: "Не допустити реєстрацію у парламенті проекту нового Закону "Про вищу освіту" Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, у сьогоднішній його редакції."

ФРІ також повідомляє, що підтримує вимоги організацій-партнерів, а саме: підвищити мінімальні стипендії до прожиткового мінімуму та розробити прозорий спосіб формування цін на проживання в гуртожитках, збільшити кількість бюджетних місць у вузах України до 75%, зменшити існуюче навчальне навантаження на викладачів та ввести повноцінну оплату та заохочення наукового компоненту їх діяльності, надати автономію вишам, припинити тиск на органи студентського самоврядування та звільнити некомпетентне керівництво МОНмолодьспорт.

Організатори акції стверджують, що всупереч перемовинам з дієвими студентськими та молодіжними організаціями, проект продовжує містити норми, що суттєво дискримінують абітурієнтів, студентів, викладачів.

Це, перш за все, стосується статтей законопроекту, які у завуальованій формі містять дозвіл збільшувати плату за навчання у будь-який час та на будь яку суму, збільшувати навантаження на викладачів, а також введення "триступеневої системи вступу" до ВНЗ, що загрожує повернути високий рівень хабарництва в школи та ВНЗ на стадії вступу абітурієнтів, повідомляють лідери ФРІ.

Організатори акції у своєму зверненні підкреслюють, що протест пройде без партій та припартійних організацій.

У Києві 25 травня о 14:00 молодь рушить зі своїми вимогами з верхнього виходу станції метро "Хрещатик" до Адміністрації Президента та Кабінету Міністрів України.

Нагадаємо, 31 січня у Києві, Донецьку, Житомирі, Хмельницькому, Харкові, Запоріжжі та Одесі зазначені організації та їхні регіональні партнери вже влаштували акції протесту проти ухвалення законопроекту №7486-1 "Про вищу освіту". 10 березня законопроект №7486-1 був відкликаний на доопрацювання.

Освіта.ua
24.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів