В Україні забагато НДІ та неефективних програм

Хоча рівень фінансування вітчизняної науки є недостатнім, він цілком порівнянний з фінансуванням науки в сусідніх з Україною країнами

В Україні забагато НДІ та неефективних програм

Про це заявила перший заступник глави Адміністрації Президента Ірина Акімова в інтерв'ю телеканалу "Інтер".

При цьому вона зазначила, що збільшення фінансування можливе за рахунок скорочення неефективних програм, які фінансуються з держбюджету.

За словами Ірини Акімової, в Україні є 1300 різних науково-дослідних інститутів, в той час як у Франції кількість великих НДІ - близько 80. Така значна кількість науково-дослідних інститутів, на її думку, не сприяє ефективному розподілу бюджетних коштів.

"У нас 41 пріоритетний напрямок, у наукових дослідженнях і прикладних розробках, який входить до складу державних програм. У Росії кількість цих пріоритетів 8, в Німеччині - 5... Ми маємо вибирати пріоритети і концентрувати на них кошти", - підкреслила вона.

Ірина Акімова переконана, що більшість прикладних розробок мають фінансувати бізнес-структури, а держава має більшу увагу приділяти фундаментальним дослідженням.

Наводячи як приклад ситуацію в економічно сильних країнах світу, заступник глави Адміністрації президента звернула увагу на те, що в них 60-65% прикладних розробок фінансується за рахунок бізнес-структур і лише 25-30% йдуть з казни держави.

Крім того, на думку Ірини Акімової, у вітчизняній науці неодмінно має бути присутня конкуренція.

Освіта.ua
23.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Марина Петровна
как можно конкурировать в научных исследованиях????
.
?а почему не привести в пример Японию, США, Англию, и туже Германию( только поточнее)??? соседние страны далеко не ведущие в науке и научных разработках.исследования дают результат не за один год...