Затверджено Державну цільову програму розвитку профтехосвіти

Кабінет міністрів затвердив низку завдань і заходів, передбачених Державною цільовою програмою розвитку професійно-технічної освіти на 2011—2015 роки

Затверджено Державну цільову програму розвитку профтехосвіти

Як зазначено у програмі, вимоги роботодавців до професійно-кваліфікаційного рівня робітників зумовлюють необхідність модернізації та подальшого розвитку системи професійно-технічної освіти, здатної адекватно реагувати на потреби ринку праці.

З цією метою пріоритетними завданнями програми визначено створення умов для здобуття якісної профтехосвіти, удосконалення механізму її управління, оновлення нормативно-правової бази та відновлення престижності робітничих професій шляхом інформування населення.

Оптимальним варіантом для досягнення цих цілей у кабміні вважають об’єднання зусиль виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та об’єднань профспілок, організацій роботодавців, наукових установ та навчальних закладів.

За результами роботи очікують створення близько 300 державних стандартів з конкретних професій за вимогами сучасного ринку праці, центрів із впровадження інформаційних технологій, а також модернізацію матеріально-технічної бази державних закладів профтехосвіти.

Окрім того, планується запровадити новий порядок формування та розміщення державного замовлення на підготовку кваліфікованих робітників.

Орієнтовний обсяг фінансування програми становить 3494,2 млн гривень, у тому числі 594,6 млн гривень — за рахунок державного бюджету; 1672,8 млн. — за рахунок місцевих бюджетів; 1226,8 млн гривень — за рахунок інших джерел.

Згідно постанові КМУ, Міністерство освіти і науки, молоді та спорту має подавати щороку до Міністерства економічного розвитку і торгівлі видатки, заплановані на втілення Державної цільової програми розвитку професійно-технічної освіти.

Освіта.ua
18.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів