Викладачі висунули свої пропозиції щодо законопроекту "Про вищу освіту"

Законопроект "Про вищу освіту" навіть після опрацювання міністерством не включає норму про максимальне навантаження для викладачів, що створює соціальні передумови для хабарництва в університетах та нівелює можливості для наукової роботи

Викладачі висунули свої пропозиції щодо законопроекту "Про вищу освіту"

З таким зверненням звернулась до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту ініціативна група викладачів Києво-Могилянської академії.

Згідно з чинним законом, норми про максимальне навантаження для викладачів встановлені на рівні 720 годин для викладачів зі ступенем та 900 годин для викладачів без ступеня.

У варіанті, що був винесений на обговорення, замість чітко прописаної норми пропонувалось віддати Кабінету Міністрів право щороку визначати максимальне навантаження на власний розсуд.

За словами представника ініціативної групи, аспіранта кафедри політології та координатора освітніх проектів НаУКМА Інни Совсун, "таке формулювання дозволяє піднімати навантаження в залежності від бажання Кабміну".

При цьому Інна Совсун зазначає, що навіть чинна норма щодо навантаження для викладачів є в три рази вища ніж у європейських університетах. "Це означає, що українському викладачеві, на відміну від його європейських колег, доводиться витрачати фактично весь свій робочий час на аудиторні заняття, не залишаючи часу для власного професійного розвитку та наукової роботи", - говорить вона.

"Коли цю цифру озвучуєш європейським колегам – їх очі виражають тільки жах і непорозуміння, адже їх навантаження складає 200-300 годин", - говорить Інна Совсун.

У зв’язку з цим викладачі Києво-Могилянської Академії звернулись до міністерства з вимогою законодавчо закріпити нормативи щодо навантаження та привести їх у відповідність до європейських традицій.

Проте, як зазначає Інна Совсун, такий запит було проігноровано і згідно з опрацьованим робочою групою законопроектом у Кабінету Міністрів буде можливість щороку піднімати навантаження для викладачів.

Як стверджує Інна Совсун, за таких обставин будь-які заяви про створення можливостей для наукової роботи в університеті є відвертими профанацією та обманом.

"При цьому збереження чи підняття навчального навантаження для викладачів при теперішніх рівнях оплати праці за навчальну ставку означає, що міністерство свідомо створює соціальні передумови для хабарництва в університетах", - вважає Інна Совсун.

Освіта.ua
17.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів