Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Новий закон "Про вищу освіту" забезпечить стипендію на рівні прожиткового мінімуму?
Новий закон "Про вищу освіту" забезпечить стипендію на рівні прожиткового мінімуму?

Результатом майже двомісячної роботи експертної групи Міністерства освіти над новою редакцією проекту Закону України "Про вищу освіту" стала низка нововведень

Новий закон "Про вищу освіту" забезпечить стипендію на рівні прожиткового мінімуму?

"Нова редакція проекту Закону України "Про вищу освіту" закріплює розмір мінімальної студентської стипендії на рівні не менше прожиткового мінімуму (911 грн, - ред.)", - заявив народний депутат України, член робочої групи з підготовки нової редакції законопроекту про вищу освіту Андрій Пінчук.

"Відповідно до тексту законопроекту, також буде запроваджений механізм визначення порядку формування вартості навчання у вищому навчальному закладі. Розмір оплати за навчання повинен буде встановлюватись у грошовій одиниці України - гривні з урахуванням офіційно визначеного індексу інфляції за попередній календарний рік і не може змінюватись протягом строку дії укладеного договору", - підкреслює він.

Також, слід зазначити, що студенти зможуть безоплатно проходити виробничу практику на підприємствах, їздити у відрядження на конференції та семінари по Україні та за кордон, брати участь у формуванні індивідуального навчального плану тощо.

Окрім того, збережене фінансування органів студентського самоврядування на рівні 0,5% від спеціального фонду вищого навчального закладу. Студенти, які навчались на бюджетній формі навчання, отримуватимуть дипломи про вищу освіту за рахунок коштів Державного бюджету України.

"Особливо слід наголосити, що остання редакція законопроекту не передбачає визначення типу вищого навчального закладу від кількості студентів, а напряму буде залежати від науково-педагогічного потенціалу та матеріально-технічної бази вишу", - підсумував Андрій Пінчук.

Як повідомлялося раніше, представники студентських та молодіжних організацій планують акції протесту проти зазначеного законопроекту "Про вищу освіту", до якого не увішли всі їхні пропозиції.

Освіта.ua
17.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!