Наукова діяльність студентів як пріоритет вищої освіти

16 травня 2011 року на нараді керівників наукових товариств студентів та аспірантів підготували пропозиції міністерству щодо механізмів вирішення ряду проблем, пов’язаних з організацією та здійсненням студентами і аспірантами наукової діяльності

Наукова діяльність студентів як пріоритет вищої освіти

"Міністерство готове до конструктивної співпраці. Переконаний, що вона буде плідною і дозволить вирішити проблеми, пов'язані з організацією та здійсненням наукової діяльності студентами і аспірантами. Тому ми зацікавлені в створенні та функціонуванні сильних і дієвих наукових товариств студентів та аспірантів", - зазначив під час наради перший заступник міністра освіти Євген Суліма.

Після обговорення та доопрацювання принципів та механізму функціонування наукових товариств, це буде закріплено в Типовому положенні про наукове товариство студентів та аспірантів вищого навчального закладу.

Зараз науково-дослідна робота студентів у вищій школі України здійснюється відповідно до Державної цільової програми роботи з обдарованою молоддю. Ця програма передбачає реалізацію низки заходів з розвитку творчих здібностей студентів, формування у них навичок до самостійного наукового пізнання та інноваційної діяльності.

     

Крім того, Міністерство освіти опрацьовує проект розпорядження Кабінету Міністрів України "Про затвердження Плану заходів із залучення молодих учених до роботи в наукових установах та вищих навчальних закладах".

"Нині молоде покоління стало окремою соціальною групою, що має свій статус, менталітет, власні уподобання та погляди на життя. Кожного дня зростає відсоток високоосвіченої молоді, яка робить свій внесок у розбудову держави. Саме таких громадян потребує європейська Україна, адже науковці завжди були авангардом української молоді. Від вашої небайдужої життєвої позиції, активної участі в суспільних перетвореннях великою мірою залежить майбутнє країни", - сказав перший заступник міністра.

В спільній роботі з науковими товариствами міністерство вважає пріоритетним активізацію роботи наукових товариств на рівні факультетів, інститутів, університетів, у випадку їх відсутності – їх створення, а також поширення позитивного досвіду діяльності існуючих передових наукових товариств.

З цією метою на нараді було затверджено склад робочої групи, яка має розробити Типове положення про наукове товариство студентів та аспірантів вищого навчального закладу та Стратегію розвитку та діяльності наукових товариств студентів та аспірантів на 2011 - 2015 рр.

Серед найважливіших пунктів виокремлюють оперативне інформаційне забезпечення роботи наукових товариств, підтримку традиційних наукових заходів студентів та аспірантів, в тому числі стипендіальних програм, та створення позитивного іміджу наукових товариств через зв’язок "наукове товариство - студент".

Освіта.ua
17.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів