Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти В Україні з’явилася "Стратегія розвитку органів студентського самоврядування"
В Україні з’явилася "Стратегія розвитку органів студентського самоврядування"

Активісти громадської ініціативи "Спілка ініціативної молоді" вперше в Україні розробили та внесли на розгляд суспільства "Стратегію розвитку органів студентського самоврядування ВНЗ України на 2011-2021 рр."

В Україні з’явилася "Стратегія розвитку органів студентського самоврядування"

"За 20 років існування студентське самоврядування так і не змогло досягти значного рівня розвитку, необхідного для повноцінної участі студентів у процесах управління вищою освітою", - зазначає співавтор стратегії Олена Каюмова.

Одним з основних системних недоліків розвитку студентського самоврядування в Україні є відсутність з боку суб’єктів освітніх відносин стратегічного бачення розвитку студентського самоврядування. Саме ця невизначеність викликає майже всі інші проблеми студентського самоврядування.

Авторський колектив визнає, що він не претендує на монополію в визначенні стратегії розвитку, і вважає, що у кожного органу студентського самоуправління має бути власна, унікальна стратегія.

Проте вони сподіваються, що цей документ стане першою сходинкою для розробки Всеукраїнської стратегії розвитку студентського самоврядування та власної, унікальної стратегії розвитку ОСС кожного вищого навчального закладу.

Слід зазначити, що це не перша спроба студентів України оформити власні плани щодо участі в управлінні вищою освітою на папері. Так, у квітні цього року Всеукраїнська студентська рада при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту спільно з Дніпропетровською молодіжною радою при міському голові та Радою студентів Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара зібрались, щоб розробити Типове положення про студентське самоврядування.

"На сьогоднішній день діяльність органів студентського самоврядування регламентується лише Законом України "Про вищу освіту". Однак органи студентського самоврядування потребують визначення механізмів та принципів своєї діяльності на рівні нормативних актів нижчого рівня", - зазначила т.в.о керівника секретаріату Всеукраїнської студентської ради при Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту Анастасія Сабова.

За її словами, Типове положення має бути міцним фундаментом, тією спільною основою, на яку спиратиметься все студентське самоврядування України.

За результатами круглого столу було вирішено створити робочу групу, яка доопрацює проект, проте на сьогодні питання залишається відкритим.

Освіта.ua
12.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!