Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Українці вважають вдосконалення якості вищої освіти пріоритетним питанням
Українці вважають вдосконалення якості вищої освіти пріоритетним питанням

Третина населення України відносить питання вдосконалення якості вищої освіти до завдань першочергової важливості, особливо – молодь віком до 30 років

Українці вважають вдосконалення якості вищої освіти пріоритетним питанням

Такі результати загальнонаціонального опитування, проведеного 24 березня-5 квітня 2011 року Фондом "Демократичні ініціативи" за підтримки Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянсу USETI).

За даними опитування, найбільш серйозною сьогоднішньою проблемою вищої освіти в Україні населення вважає високу плату за навчання (так вважають 60% українців).

Другою серйозною проблемою, на думку українців, є корумпованість адміністративно-викладацького складу вищих навчальних закладів (35%).

Найбільш серйозними проблемами вищої школи в Україні були також визнані: нерівність доступу до вищої освіти (29%), невідповідність викладання вимогам ринку (29%), невизнання дипломів більшості вітчизняних ВНЗ у світі (26%).

При цьому населення України оцінює якість вищої освіти в Україні переважно як середню (45%). Високою і дуже високою її вважають 23%, 25% - низькою і дуже низькою.

Згодні з тим, що вища школа дає добрі професійні знання 41% респондентів. У забезпеченні вищою освітою світоглядних знань певні 54%.

З тим, що вища освіта дає можливості самореалізації найбільш здібних і талановитих людей погоджуються 46%, знайти хорошу роботу – 34%.

А от з тим, що освітня система дає усім рівні можливості безкоштовно навчатися, згодні лише 12%.

Проте, більшість населення України (62%) вважає, що люди здобувають вищу освіту насамперед для того, щоб знайти добре оплачувану роботу.

Ще важливими мотивами здобуття вищої освіти, на думку населення України, є бажання зробити кар’єру (51%) та можливість стати хорошим спеціалістом (48%).

Достатньо вагомими виглядають також такі спонуки для здобуття вищої освіти, як прагнення реалізувати свій творчий потенціал (21%) та можливість жити у культурному освіченому середовищі (21%).

Всього було опитано 1801 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,4 %.

Освіта.ua
11.05.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не з третини
До завдань першочергової важливості треба віднести покращення матеріального стану народу України. А для цього необхідно, щоб в країні вироблялася продукція. А в нас на кожному кроці - торгаші (з вищою освітою). Країні треба робочі спеціальності, а не менеджери з гарною якістю...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!