Українці вважають вдосконалення якості вищої освіти пріоритетним питанням

Третина населення України відносить питання вдосконалення якості вищої освіти до завдань першочергової важливості, особливо – молодь віком до 30 років

Українці вважають вдосконалення якості вищої освіти пріоритетним питанням

Такі результати загальнонаціонального опитування, проведеного 24 березня-5 квітня 2011 року Фондом "Демократичні ініціативи" за підтримки Альянсу Програми сприяння зовнішньому тестуванню в Україні (Альянсу USETI).

За даними опитування, найбільш серйозною сьогоднішньою проблемою вищої освіти в Україні населення вважає високу плату за навчання (так вважають 60% українців).

Другою серйозною проблемою, на думку українців, є корумпованість адміністративно-викладацького складу вищих навчальних закладів (35%).

Найбільш серйозними проблемами вищої школи в Україні були також визнані: нерівність доступу до вищої освіти (29%), невідповідність викладання вимогам ринку (29%), невизнання дипломів більшості вітчизняних ВНЗ у світі (26%).

При цьому населення України оцінює якість вищої освіти в Україні переважно як середню (45%). Високою і дуже високою її вважають 23%, 25% - низькою і дуже низькою.

Згодні з тим, що вища школа дає добрі професійні знання 41% респондентів. У забезпеченні вищою освітою світоглядних знань певні 54%.

З тим, що вища освіта дає можливості самореалізації найбільш здібних і талановитих людей погоджуються 46%, знайти хорошу роботу – 34%.

А от з тим, що освітня система дає усім рівні можливості безкоштовно навчатися, згодні лише 12%.

Проте, більшість населення України (62%) вважає, що люди здобувають вищу освіту насамперед для того, щоб знайти добре оплачувану роботу.

Ще важливими мотивами здобуття вищої освіти, на думку населення України, є бажання зробити кар’єру (51%) та можливість стати хорошим спеціалістом (48%).

Достатньо вагомими виглядають також такі спонуки для здобуття вищої освіти, як прагнення реалізувати свій творчий потенціал (21%) та можливість жити у культурному освіченому середовищі (21%).

Всього було опитано 1801 респондентів у всіх територіально-адміністративних одиницях України віком від 18 років. Похибка вибірки не перевищує 2,4 %.

Освіта.ua
11.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Не з третини
До завдань першочергової важливості треба віднести покращення матеріального стану народу України. А для цього необхідно, щоб в країні вироблялася продукція. А в нас на кожному кроці - торгаші (з вищою освітою). Країні треба робочі спеціальності, а не менеджери з гарною якістю...