Студентські медіа в Україні - Сampus Radio Ukraine

У Європі студентські радіостанції давно зайняли свою нішу серед радійних форматів. Розвиваються ці медіа і в Україні. Цього року до мережі студентських радіостанцій долучилося і новостворене Сampus Radio Ukraine

Студентські медіа в Україні - Сampus Radio Ukraine

Український проект відрізняється тим, що функціонує не на базі одного університету, а поєднує програми, що створюють студенти в різних вищих школах України.

За шість місяців роботи окрім Київського національного університету (КНУ), де і розміщена головна студія, до студентської радійної мережі долучилися ще п’ять великих міст України.

Як каже одна з ведучих Campus Radio Ukraine Ірина Снозик, студентам без досвіду роботи важко знайти роботу після закінчення університету. Роботодавці у столиці вимагають демозаписи та позначку в резюме про попередні місця роботи.

Відповідно, студенту залишається або повертатися в рідне містечко, де, можливо, буде легше знайти роботу, або влаштовуватися кудись під час навчання, де так само "молодих і зелених" не завжди сприймають всерйоз.

"Працювати та вчитися одночасно теж важко, тому на кампусі ми вчимось, працюємо і розвиваємось", - каже Ірина.

Окрім тематичних програм про кіно, музику, подорожі та репортажів з місць подій, студенти в ефірі дають одне одному поради, як здати сесію, поводитися на побаченні та разом освоюють екстремальні види спорту.

Цікаво, що більшість ведучих Campus Radio дівчата, але вони не бояться "чоловічих" тем, залучають до таких репортажів експертів – професійних парашутистів, картерів чи навіть в прямому ефірі на прикладі запрошених хлопця та дівчини розбираються, у чому ж різниця в психології жінок і чоловіків.

Незважаючи на те, що радіо працює лише півроку, в ефірну студію вже завітало чимало відомих людей України - письменники Сергій Жадан, Оксана Забужко, Ірена Карпа, видавець Іван Малкович, журналіст Андрій Куликов, співачка Анжеліка Рудницька та улюбленець молоді Валентин Стрикало.

Все ж, українське Campus Radio поки не набрало тих обертів, як, скажімо, студентські радіостанції у Німеччині.

До прикладу, у Бонні Campus Radio має не лише інтернет-потік, а й власну FM-частоту, що діє на території міста. Хоча фінансування йде за рахунок університету та держави, викладачі не втручаються у студентську творчість. 90% програм виходять в ефір німецькою мовою, інші 10 – англійською. Загалом на боннському студентському радіо працюють декілька десятків молодих журналістів.

Програмний директор Bonn Campus Radio Крістіан Ессер має власне годинне ток-шоу в прямому ефірі. Його ідея – знайомити слухачів з культурами інших країн. Поряд із ним завжди сидять двоє студентів – представників різних країн. Тож on-air вони порівнюють та обговорюють різні культури – одна з найпопулярніших програм ефіру.

Боннські студенти у своїх програмах зовсім не обмежують себе в темах. Крістіан розповідає, що 2010 року отримав нагороду за репортаж про те, як організовувати ритуальні церемонії після чиєїсь смерті.

"Нашою метою було не налякати, а поінформувати студентів, тому що ви напевно навіть не думаєте про це. Так, це було дивно, але не страшно, більше - цікаво робити цей матеріал. Особливо про кремацію. Вийшов такий мікс розважального та інформативного", - ділиться Крістіан.

Як німецькі, так і українські молоді журналісти у свої роботі на "Кампус-радіо" цінують насамперед одне – творчу незалежність.

Deutsche welle
11.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів