Друга вища освіта в Україні може стати безкоштовною

Громадяни, які за станом здоров’я втратили можливість виконувати службові та посадові обов’язки за отриманою раніше кваліфікацією, можуть отримати можливість навчатися у виші безкоштовно

Друга вища освіта в Україні може стати безкоштовною

Відповідний законопроект про внесення змін до Закону України "Про вищу освіту" було зареєстровано та надіслано у профільний Комітет Верховної Ради минулого тижня.

Згідно із діючим Законом України "Про вищу освіту" держава гарантує громадянину України здобуття вищої освіти за бюджетні кошти лише однин раз. Здобуття другої вищої освіти відбувається за кошти фізичних та юридичних осіб.

Мета нового законопроекту – надати можливість громадянам України, які за станом здоров’я втратили можливість працювати за отриманою раніше кваліфікацією, безкоштовно отримувати вищу освіту за другим напрямом у державних та комунальних навчальних закладах.

Щоб уникнути зловживань, здоров'я такого абітурієнта має оцінити медико-соціальна експертна комісія.

Згідно пояснювальної записки до проекту Закону України, реалізація запропонованого проекту не потребуватиме додаткових витрат з Державного бюджету України, оскільки МОН України кожного року надає таке право громадянам України при затвердженні Умов прийому до вищих навчальних закладів України.

Освіта.ua
04.05.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Mariia_K
Будучи абітурієнтом одні знають куди вже віддадуть оригінали домументів, інші вирішують у поспіху. Але коли отримуєш ступінь бакалавра - починаєш розуміти чи актуальна ця спеціальність, чи правильний вибір був зроблений чотири року тому. Тому коли детально прочитала про підготовку магістрів за спеціальністю "Консолідована інформація" (http://citzi.vntu.net/edu-ki/​) сподобалось, що отримати гідну освіту можна не залежно від того який ВНЗ чи спеціальність закінчували до вступу на магістратура. https://vk.com/id41099019 - буду рада відповісти)
Щербина Iнна
Виникло питання, щоб здобути другу вищу освiту,необхiдно здавати ЗНО?
Марина
Для Щербина Iнна: ні
Коментувати