Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців
Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців

Тільки 25% випускників IT-спеціальностей в Україні можуть знайти роботу, інші не відповідають вимогам роботодавців за рівнем кваліфікації

Випускники українських ІТ-вузів не відповідають вимогам роботодавців

При цьому дефіцит IT-фахівців в країні складає приблизно 30%. Про це заявив голова Державного агентства з питань науки, інновацій та інформатизації України Володимир Семиноженко, говорячи про проблеми IT-освіти в Україні.

"Сфера ІТ в хорошому сенсі приречена на стрімкий розвиток. До початку світової кризи вона зростала на 50% щорічно. Непогані темпи розвитку зберігаються і сьогодні - 30-40%. Але незабаром вони збільшаться в рази, адже світ визначається з новою економічною моделлю. Очевидно, що економіка майбутнього буде не сировинною, а інформаційною. Так що першочерговим завданням є її забезпечення кваліфікованими кадрами", - зауважив глава агентства.

За його словами, дефіцит ІТ-фахівців на сьогодні становить 30%. При цьому знайти роботу в компаніях можуть тільки 25% випускників, інші не відповідають вимогам за рівнем кваліфікації. Таким чином, до 2015 року дефіцит у цій сфері може зрости до 80%.

Змінити цю ситуацію можна завдяки партнерству між державою і ринком. На думку В. Семиноженка, IT-спеціальності мають стати пріоритетними в системі вищої освіти - і мова йде не тільки про збільшення квот на набір, але і про підвищення якісних вимог.

При цьому, на думку Семиноженка, роль держави має полягати у створенні "правил гри", зокрема - створенні необхідної законодавчої бази. Якщо завдання держави - усунути диспропорції у структурі спеціальностей, то IT-бізнес має розробити сучасну кваліфікаційну рамку підготовки фахівців, взяти участь у створенні навчальних програм, організації центрів перекваліфікації, прийти до вузів, відкриваючи власні кафедри і факультети.

Посилювати IT-освіту потрібно в першу чергу в "кластерах", тобто, у вузах тих міст, де ці спеціальності вже викладаються на високому рівні: у Києві, Харкові, Львові, Донецьку, Луганську.

Нагадаємо, згідно з дослідженнями порталу hh.ua, близько 44% претендентів у сфері IT та Інтернету визнають себе самоучками, тобто, працівниками, які не отримували профільної освіти у ВНЗ.

При цьому українські роботодавці також нарікають на низький рівень підготовки IT-спеціалістів в Україні та вважають, що питання підвищення якості освіти має вирішуватися на державному рівні.

ЛIГАБiзнесIнформ
29.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Вчитель
Программистом может считать себя тот, кто продал хотя бы несколько своих програм - это абсолютно! Спец в ІТ - очень размытое понятие, поэтому нужно не сетовать на то, что их нехватает, а мониторить рынок. Большинство нынешних айтишников - практически самоучки, т.к. в вузах учат всему и понемногу, а приходить на рабочее место должен специалист, который становится и работает. Поэтому проблемы с нехваткой айтишников должны решаться не после получения студентом диплома, а начиная с третьего курса, и это - прямая обязанность менеджеров фирм - работодателей.
барон
Согласен с Читачем. В свое время меня тоже шеф переучил без отрыва от производства, и я очень ему за это благодарен. Раньше столько возможностей в этом смысле было! Например, курсы повышения квалификации в Москве, в Питере, в Киеве, Пензе, Вильнюсе! Там существовали специальные учебные центры, и это не было пустой формальностью. Бедным детям нашим не повезло. Но ведь есть нормальный выход. Оставьте на время на полставки пенсионера - чтобы он был наставником у молодого спеца. Так в свое время на флоте делали (читал у Конецкого).
ЧИТАЧ
В нас просто дуже хитрі роботодавці, щоб до них приходили спеціалісти молоді і з досвідом. Зараз багато спеціалістів ІТ здобувають другу освіту – економічну. А для роботи їм може бути потрібна не обов’язково бухгалтерія. А роботодавці не задумувались затрачати трошки коштів на якісь курси чи навчання відповідно до певної сфери виробництва?
барон
Я, как программист высшей категории, считаю, что дело даже не в купленных дипломах. Помню себя сразу после института. Что-то сбойнуло в программе (дело было на военном заводе). Мастер цеха побежал ко мне, а я побежал за конспектом и сразу установил, что это мы не проходили. Потом меня, конечно,научили, что программист, не знающий досконально сути предмета своего программирования - просто 0. Раньше были еще постановщики задач, потом программисты сами стали вникать в суть проблемы. Сейчас мало того, что учат плохо, так еще никто ни во что вникать не хочет - мое дело запрограммировать. Я на собственной шкуре убедился: если ты пишешь что-то для бухгалтерии - ты должен владеть знаниями на уровне не ниже главного бухгалтера. То же касается и системщиков - ты должен видеть проблесу в целом, а не ее кусочки. В областях IT-...
03
Для барон: Нууу, это в идеале. Звонит будущий программист на СВОЕЙ контрольной учителю информатики:"Как там, мол, писать?..." Думаете ЭТОТ ребёнок станет ВНИКАТЬ? Он планируетпосле ВУЗа идти приторговывать ... ______Что касаемо "учат плохо" Почему? Мои студенты так не считают. То, что они видят - это реальные возможности выкрутиться, получить незаслуженный балл, но и РЕАЛЬНУЮ ВОЗМОЖНОСТЬ ИМЕТЬ ЗНАНИЯ ПРИ ЖЕЛАНИИ И УПОРНОСТИ...
Коментувати
03
И кто им доктор? КУПИЛИ ДИПЛОМ в рассрочку. Ну то пускай вешают его на кухне на стенку и радуются!

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!