Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Електронний вступ 2011: абітурієнти матимуть альтернативну можливість подачі заяв до навчальних закладів
Електронний вступ 2011: абітурієнти матимуть альтернативну можливість подачі заяв до навчальних закладів

Запроваджена система електронного вступу в 2011 році передбачає подання вступниками заяв про вступ до вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації в режимі он-лайн через мережу Інтернет

Електронний вступ 2011: абітурієнти матимуть альтернативну можливість подачі заяв до навчальних закладів

Міністерством юстиції затверджено положення про проведення в 2011 році у вищих навчальних закладах експерименту "Електронний вступ 2011", що працюватиме з 1 липня.

Відповідно до документа, розробленого міністерством освіти, електронний вступ в 2011 році проводитиметься у вигляді експерименту, метою якого є удосконалення процедури подання вступниками заяв на вступ до вищих навчальних закладів ІІІ-ІV рівнів акредитації незалежно від форми власності.

У 2011 році системою електронного вступу зможуть скористатися абітурієнти, які планують вступати на денну форму навчання.

Необхідно зазначити, що подання вступниками електронних заяв про вступ до вищого навчального закладу ІІІ-ІV рівнів акредитації є добровільним та не позбавлятиме вступника права на особисте подання до приймальної комісії вищого навчального закладу письмової заяви разом з необхідними документами.

Електронні заяви матимуть рівнозначний статус із заявами на паперових носіях, та подаватимуться абітурієнтами в строки, що визначені умовами прийому до вищих навчальних закладів.

Положенням про електронний вступ 2011 передбачено, що для електронної реєстрації заяви вступникам необхідно мати документ державного зразка про раніше здобутий освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень та необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти (УЦОЯО).

Нагадаємо, відповідно до умов вступу, абітурієнт матиме можливість подати заяву, в т.ч. і в електронному вигляді не більше ніж до п'яти вищих навчальних закладів та не більше ніж на три напрями підготовки у кожному з них.

Відповідальність за проведення експерименту Електронний вступ 2011 покладена на керівників вузів незалежно від підпорядкування і форми власності навчального закладу.

Докладніше про Електронний вступ 2011.

Освіта.ua
28.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Абітурієнт_2011
Чому пункт 9.2 Правил Прийому до Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2011 році, оприлюднених на сайті КНУ, не відповідає вимогам пункту 12.2 Умов Прийому до вищих навчальних закладів України, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України № 961 від 19 жовтня 2010 року? Так відповідно до УМОВ, Призерам IV етапу олімпіад та призерам III етапу МАН до конкурсного бала зараховується додатковий бал якщо вони вступають на напрями підготовки, для яких профільним є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами. Тобто Призери з Математики повинні мати додатковий бал в тому числі на всі економічні напрямки підготовки. Правила прийому в КНУ математикам дають додатковий бал тільки на "чисто" математичні напрямки.
YA
Для Абітурієнт_2011: То ще є існує олімпіада з економіки!
Коментувати
Docent
В наказі МОН немає жодного слова про те, що ВНЗ повинні внести зміни до правил прийому а також про зміни до Умов прийому, відповідно до яких і повинні бути розроблені правила прийому. В самих же умовах прийому (пункт 4.3) говориться лише про попередньої електронної реєстрації заяв вступників на участь у конкурсі та наступного подання документів на паперових носіях. Крим того відповідно до пункту 6.1 Умов Вступники особисто подають заяву про вступ до вищого навчального закладу Без доповнення про можливість електронного подання заяв, приймальні комісії матимуть можливість ігнорувати електронні заяви.
chabala.com.ua
Для Docent: Так а загалом і не потрібні ці слова: є Лист Мінюсту 758-0-2-08-19 від 26.12.2008 року, який сьогодні беруть до уваги у випадках правових колізій, та який повністю роз'яснює, як сприймати норми нового наказу МОНМСУ :) І не матимуть права ігнорувати електронні заяви приймальні комісії, тому що є обов'язковий до виконання Наказ вищестоячої організації. І є персональна відповідальність голів приймальних комісій.
Docent
Для chabala.com.ua: Куди без цих слів. Відповідно до закону про Вищу освіту, ВНЗ розробляють Правила прийому на основі Умов прийому затверджених наказом міністерства. В будь якому випадку, приймальні комісії зможуть ігнорувати електронні заяви абітурієнтів, і вимагати особистого подання заяв (для "не своїх" абітурієнтів). Письмову заяву не проігноруєш. А от не надіслати повідомлення про реєстрацію електронної заяви не проблема.
chabala.com.ua
Для Docent: Та не дуже потрібні ці слова ;). У випадку з Умовами прийому, затвердженими Наказом МОН - є новий Наказ МОНМСУ, який, як більш новий, вносить зміни навіть без "фізичного" виключення або зміни норм умов прийому. І ці зміни (невнесені) - чинні. А стосовно правил прийому вузів - вузи мають внести зміни і погодити їх у Міністерстві. А якщо не внесуть - все одно їх правила прийому, якщо можна так сказати, "менш чинні", аніж Наказ МОНМСУ. А стосовно "ненадсилання" підвердження... так, це могло б бути проблемою, якщо б не одне "Але": не забувайте, що надворі - 2011 рік і кількість втупників на денну форму бакалаврату - досить невелика, порівняно з ліцензійним обсягом вузів :).
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!