Протести львівських студентів: геть Табачника і революція – за корупцію

13 квітня у Львові відбулася масова акція протесту студентів провідних вузів. Студенти вимагають підвищення стипендій та звільнення міністра освіти Дмитра Табачника

Протести львівських студентів: геть Табачника і революція – за корупцію

Центральною площею міста і до стін Львівської облдержадміністрації двохтисячною колоною пройшли студенти Львівського національного університету імені Івана Франка, "Львівської політехніки", Національного лісотехнічного університету України та Українського католицького університету. З національними прапорами в руках учасники мітингу вигукували "Табачника геть!", "Студент – сила!", "Ви нам корупцію – ми вам революцію!".

Як пояснили організатори акції, вона є частиною всеукраїнської кампанії "Проти деградації освіти". Студенти незгодні з новими законодавчими ініціативами міністерства освіти та реформами у цій галузі, які, на їх думку, спрямовані на знищення вищої освіти в Україні.

     

Серед основних вимог студенти виділяють підвищення стипендії. Також, вони проти підняття плати за гуртожитки та відпрацювань держзамовлень після закінчення навчання.

"Нині стипендія становить трохи більше 600 гривень, це менше прожиткового мінімуму, як студент може вижити на ці гроші, адже бракує навіть на продукти!", - каже учасниця акції студентка Юля.

Вимога про підвищення стипендії є цілком слушною, зауважив голова Національного студентського союзу Анатолій Ігнатович. "Якщо ми говоримо про доступну освіту, то студент не повинен шукати грошей під час навчального процесу задля виживання", - каже Ігнатович. Утім, вважає він, цю вимогу перед урядом треба ставити напередодні формування нового бюджету країни, а не тепер.

До того ж це проблеми загальнодержавного рівня, отже, такі акції будуть більш результативними перед Кабміном чи Адміністрацією президента у Києві, а не під стінами обласної адміністрації.

Під час протесту до студентів вийшли депутати та керівник управління освіти Львівщини Володимир Огура. Останній закликав студентів до конструктивного діалогу.

Deutsche Welle
14.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів