Середній хабар за іспит в українських вузах — 300 грн

Розмір хабара за іспит у різних вищих навчальних закладах країни варіюється від 50 до 4800 грн, а середнє значення ціни - 300 грн. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи"

Середній хабар за іспит в українських вузах — 300 грн

При цьому, про те, що хабар гарантує отримання позитивної оцінки заявили тільки 27% опитаних, не гарантує — 13%, а 33% зазначили, що за допомогою хабара частково вирішують свої проблеми.

Про зовнішній тиск, коли викладач натякає на необхідність дати хабар, повідомили 20% респондентів, а 61% з тих, хто давав хабар, зазначають, що платять за оцінки за власним бажанням, оскільки їм легше заплатити, ніж щось вивчити, а 13% стверджують, що купують бали за прикладом інших, аби не виділятися.

Третина респондентів (33%) самостійно визначають для хабарника "ціну питання", 21,5% варіюють розміри такси залежно від складності цього самого питання, а 8,5% керуються у стінах свого вузу стандартними розцінками.

Найширше гаманці викладачів розкриваються під час іспитів і заліків (це зазначили 75% студентів), при захисті дипломних робіт (23%) і при ухваленні рішення про відрахування студента (23%).

Цікаво, що переважна більшість українських студентів не належать до багатих сімей, тому вишукувати кошти на сумнівні бали, підробляючи вечорами, доводиться багатьом із них. Так, до високозабезпечених відносять свої сім'ї 1,3% студентів, до рівня вище середнього — 15,9%, до середнього — 67,7%, до рівня нижче середнього — 14,1% і до найнижчого — 0,6%.

Загальнонаціональне опитування студентів було проведено фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service з 23 березня по 3 квітня 2011 року. Всього було опитано 1008 студентів за вибіркою, репрезентативною для студентства за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3,2%. Проект фінансується освітньою програмою фонду "Відродження".

Дзеркало тижня. Україна
12.04.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Моя знаема закінчила медуниверситет в місті Вінниця.І як це недивно в нашчас практично без хабарів .Родина робітників йй ніде було взяти так в інтернатуру закинули туди де макар телят не пасе і з міністерства вимагають 10 тис доларів щоб надати більш придатне місце.
03
Мои учились БЕЗ ЕДИНОЙ лишней проплаты. На сегодня мамочка одного из студентов-заочников:" Вот, зарплату дитю дали 3500. Вся на сессию уйдёт". Ребята, да сколько можно УТВЕРЖДАТЬ СОБСТВЕННЫМ ПРИМЕРОМ, достали уж - если ЗНАЕШЬ - платить не станешь. Преподователям тоже ИНТЕРЕСНЫ ЗНАЮЩИЕ люди. Они от общения УДОВОЛЬСТВИЕ ПОЛУЧАЮТ. Ну а если НЕ знаешь, а уклад жизни... - никуда не деться...