Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Середній хабар за іспит в українських вузах — 300 грн
Середній хабар за іспит в українських вузах — 300 грн

Розмір хабара за іспит у різних вищих навчальних закладах країни варіюється від 50 до 4800 грн, а середнє значення ціни - 300 грн. Про це свідчать дані опитування, проведеного фондом "Демократичні ініціативи"

Середній хабар за іспит в українських вузах — 300 грн

При цьому, про те, що хабар гарантує отримання позитивної оцінки заявили тільки 27% опитаних, не гарантує — 13%, а 33% зазначили, що за допомогою хабара частково вирішують свої проблеми.

Про зовнішній тиск, коли викладач натякає на необхідність дати хабар, повідомили 20% респондентів, а 61% з тих, хто давав хабар, зазначають, що платять за оцінки за власним бажанням, оскільки їм легше заплатити, ніж щось вивчити, а 13% стверджують, що купують бали за прикладом інших, аби не виділятися.

Третина респондентів (33%) самостійно визначають для хабарника "ціну питання", 21,5% варіюють розміри такси залежно від складності цього самого питання, а 8,5% керуються у стінах свого вузу стандартними розцінками.

Найширше гаманці викладачів розкриваються під час іспитів і заліків (це зазначили 75% студентів), при захисті дипломних робіт (23%) і при ухваленні рішення про відрахування студента (23%).

Цікаво, що переважна більшість українських студентів не належать до багатих сімей, тому вишукувати кошти на сумнівні бали, підробляючи вечорами, доводиться багатьом із них. Так, до високозабезпечених відносять свої сім'ї 1,3% студентів, до рівня вище середнього — 15,9%, до середнього — 67,7%, до рівня нижче середнього — 14,1% і до найнижчого — 0,6%.

Загальнонаціональне опитування студентів було проведено фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва та фірмою Ukrainian Sociology Service з 23 березня по 3 квітня 2011 року. Всього було опитано 1008 студентів за вибіркою, репрезентативною для студентства за розташуванням ВНЗ, формою власності, курсом навчання. Похибка вибірки не перевищує 3,2%. Проект фінансується освітньою програмою фонду "Відродження".

Дзеркало тижня. Україна
12.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Іван
Моя знаема закінчила медуниверситет в місті Вінниця.І як це недивно в нашчас практично без хабарів .Родина робітників йй ніде було взяти так в інтернатуру закинули туди де макар телят не пасе і з міністерства вимагають 10 тис доларів щоб надати більш придатне місце.
03
Мои учились БЕЗ ЕДИНОЙ лишней проплаты. На сегодня мамочка одного из студентов-заочников:" Вот, зарплату дитю дали 3500. Вся на сессию уйдёт". Ребята, да сколько можно УТВЕРЖДАТЬ СОБСТВЕННЫМ ПРИМЕРОМ, достали уж - если ЗНАЕШЬ - платить не станешь. Преподователям тоже ИНТЕРЕСНЫ ЗНАЮЩИЕ люди. Они от общения УДОВОЛЬСТВИЕ ПОЛУЧАЮТ. Ну а если НЕ знаешь, а уклад жизни... - никуда не деться...

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!