Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Національний студентський союз створить власну юридичну клініку
Національний студентський союз створить власну юридичну клініку

1-3 квітня 2011 року у Тернополі відбулася міжнародна конференція "Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства"

Національний студентський союз створить власну юридичну клініку

Міжнародна конференція органів студентського самоврядування "Громадський сектор та студентське самоврядування як складова розвитку українського суспільства" зібрала понад 70 студентських лідерів більшості регіонів України, а також 30 представників вищих навчальних закладів та громадських організацій Німеччини та Польщі.

Організаторами конференції були Студентська рада Тернопільського національного педагогічного університету імені В.Н.Гнатюка, Всеукраїнська молодіжна громадська організація "Національний студентський союз", Управління у справах сім’ї та молоді Тернопільської обласної державної адміністрації.

Підбиваючи підсумки міжнародної конференції, представники органів студентського самоврядування вирішили створити свою юридичну клініку, що організовуватиме правозахисні тренінги для органів студентського самоврядування та безкоштовно надаватиме юридичну допомогу студентам, права яких порушуються у вищих навчальних закладах.

"Юридичні клініки, які існують на юридичних факультетах вищих навчальних закладів не здатні захистити самих студентів від сваволі адміністрації вищого навчального закладу, а діяльності існуючих громадських організацій недостатньо для того, щоб вчасно відреагувати на порушення прав усіх студентів", – пояснив доцільність створення юридичної клініки голова юридичного комітету Національного студентського союзу (НСС) Вадим Лукашев.

Окрім правових питань, представники органів студентського самоврядування значну увагу приділили здоров’ю молоді, ухваливши звернення до Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України з проханням включити до обов’язкової складової усіх навчальних програм у вузах фізичне виховання.

Так, віце-президент Національного студентського союзу Юрій Кращенко зазначив, що останнім часом у багатьох вищих навчальних закладах фізичне виховання не потрапляє до навчальних планів. Окрім того, до переліку платних послуг, що можуть надаватися вищими навчальними закладами, включають плату за користування спортивними залами, спортивним інвентарем, що відлякує студентів від ведення здорового способу життя.

Водночас, вважає Кращенко, в Україні необхідність вдосконалення власного здоров'я досі не трансформувалося в культурну потребу, тому ситуація зі здоров’ям молоді стає критичною.

Освіта.ua
05.04.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
igor
veri god

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!