Новий Закон "Про вищу освіту" має розширити автономію вищих навчальних закладів, - міністр освіти

Міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник наголошує на необхідності прийняття нового законодавства в сфері вищої освіти

Новий Закон "Про вищу освіту" має розширити автономію вищих навчальних закладів, - міністр освіти

Про це він заявив відповідаючи на запитання щодо діяльності уряду в напрямку реформування вищої освіти, під час прес-конференції у Полтаві.

Міністр зазначив, що у новому проекті Закону "Про вищу освіту", який зараз представлений міністерством до обговорення, радикально розширена автономія вищих навчальних закладів в інституційному, фінансовому, економічному й академічному плані.

Так, Дмитро Табачник розповів, що університети матимуть право визначати розмір заробітної плати кращих викладачів, тож зможуть належно заохочувати та запрошувати лекторів не лише з інших міст України, а і з-за кордону.

Однією з найважливіших новацій проекту Закону України "Про вищу освіту" міністр назвав те, що майно й зароблені кошти від освітніх послуг, наукових розробок, трансферту технологій мають повністю залишитися у вищих навчальних закладах.

Крім цього, вищі навчальні заклади отримають право створювати власні компанії, мати колективні права на патенти, вільно розміщувати кошти на депозитних рахунках.

"Ще одна важлива новація – університети визначатимуть максимальне і мінімальне навантаження на викладачів і у них з’явиться можливість плідно й продуктивно займатися науковою діяльністю. Це є великим кроком уперед", - підкреслив Табачник.

Як повідомлялось раніше, Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту.

На початку березня, затверджено склад експертної групи, якій доручено доопрацювати нову редакцію проекту закону та врахувати зауваження й пропозиції, що надійшли до міністерства під час обговорення законопроекту.

Наразі нова редакція документу оприлюднена для обговорення громадськістю.

Освіта.ua
16.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Милана Игоревна
Уважаемое министерство образования Украины! Обратите внимание на учебник Англ.языка для 2 класса- О.Д.Карпюк,2002 год.Ответьте , как ребёнок, который начинает изучать иностранный язык может сразу читать слова? Где алфавит? Буквы изучаются на с начала алфавита, а в хаотичном порядке. Такая же обстановка происходит и с учебником Укр.языка-О.Н.Хорошковская, Г.И.Охота,2010 год. с первых страниц, ребёнок обязан читать.Как? Мы живём в Крыму и разговариваем с рождения на русском языке. Убедительная просьба, продумайте программу образования для Крыма, учитывая то, что КРЫМ- многонациональный , и образовательный процесс обязан проходить в этом регионе по новой, более доступной программе. Родители Крымских школ, г.Симферополя, Евпатории, Саки, Керчи, Севастополя
олена
Как мне жаль Веру!!! Столько страданий перенесла
Ученик
Ничего хорошего от этих изменений не будет. Лучшее - враг хорошего.
Севастополь,Вера
В Севастополе здесь так считают. Настоящую историю дети всё-таки узнают. Министра образования Табачник выбор классный. Злитесь граждане на Западе напрасно. Был у образования один националист. Как относился с русским этот министр? Фашисты и разного другого рода сброда. Плечо в плечо стояла пария Свобода. За бред в учебниках мы возмущались. Оранжевая власть над нами издевалась. Русские просят их внимательно послушать. Власть оранжевая не желала слушать. Историю меняли, как только им хотелось. Но граждане в Крыму проявили смелость. Ставят всё на свои законные места. Настоящая была в Крыму моя мечта.
Люба
Для Севастополь,Вера: Пропоную пані подивитися документальний фільм Е. Шноре "Советская история" і потім ми поспілкуємося, хто насправді був фашистом
Люба
Міністр оборони ФРН подав у відставку за 100 сторінок плагіату у науковій роботі та позбувся наукового звання. А докторську роботу Табачника не можуть знайти взагалі. То що можна чекати від неука? Як писав роботу, так і керує освітою!!!
Сергей, Поділля
Для Севастополь,Вера: Шановна Віра, я згоден, що Табачник, як директор Південно-західного відділення Міністерства освіти Росії, для вас супер, Але я іскреннє вважаю, що із-за таких як ви Україна, не може розвиватись, як самостійна держава. Крим, Донецьк і Луганськ - не можуть вважатись Україною. Потрібно провести референдум, про передачу даних територій "коханій вами Росії" разом з "вашим коханим президентом Януковичем" .
Коментувати