Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту

Міністерство освіти запрошує представників громадськості та студентства до обговорення нової редакції Закону "Про вищу освіту"

Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту

Нагадаємо, на початку березня, міністр освіти затвердив склад експертної групи, який доручено доопрацювати нову редакцію проекту закону та врахувати зауваження й пропозиції, що надійшли до міністерства під час обговорення законопроекту.

В міністерстві зазначають, що основні положення нової редакції, що доопрацьовується ґрунтуються на національних традиціях та європейському досвіді.

В основу змін, що містить нова редакція, закладені два підходи, зазначають в освітньому міністерстві, це реформування системи вищої освіти відповідно до умов соціально орієнтованої економіки та адаптація до Європейського простору вищої освіти.

В запропонованому для обговорення проекті закону, зникли норми щодо кількісних вимог до контингенту студентів в університеті та академії. Натомість, якісним критерієм створення університету та академії встановлено наявність визначеної кількості наукових спеціальностей, за якими у спеціалізованих вчених радах присуджуються наукові ступені доктора філософії та доктора наук.

Для класичного університету – це не менш як дванадцять наукових спеціальностей; профільного університету – не менш як шість (профільних); для академії – не менш як дві.

У новій редакції законопроекту збережено норми чинного закону щодо оплати за навчання та фінансування студентського самоврядування.

Розробники проекту наголошують, що готові до співпраці з громадськістю та студентством щодо конструктивних пропозиції до проекту Закону України "Про вищу освіту".

З текстом документу можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Освіта.ua
12.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів