Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту
Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту

Міністерство освіти запрошує представників громадськості та студентства до обговорення нової редакції Закону "Про вищу освіту"

Міністерство освіти продовжує роботу з удосконалення змісту норм законодавства про вищу освіту

Нагадаємо, на початку березня, міністр освіти затвердив склад експертної групи, який доручено доопрацювати нову редакцію проекту закону та врахувати зауваження й пропозиції, що надійшли до міністерства під час обговорення законопроекту.

В міністерстві зазначають, що основні положення нової редакції, що доопрацьовується ґрунтуються на національних традиціях та європейському досвіді.

В основу змін, що містить нова редакція, закладені два підходи, зазначають в освітньому міністерстві, це реформування системи вищої освіти відповідно до умов соціально орієнтованої економіки та адаптація до Європейського простору вищої освіти.

В запропонованому для обговорення проекті закону, зникли норми щодо кількісних вимог до контингенту студентів в університеті та академії. Натомість, якісним критерієм створення університету та академії встановлено наявність визначеної кількості наукових спеціальностей, за якими у спеціалізованих вчених радах присуджуються наукові ступені доктора філософії та доктора наук.

Для класичного університету – це не менш як дванадцять наукових спеціальностей; профільного університету – не менш як шість (профільних); для академії – не менш як дві.

У новій редакції законопроекту збережено норми чинного закону щодо оплати за навчання та фінансування студентського самоврядування.

Розробники проекту наголошують, що готові до співпраці з громадськістю та студентством щодо конструктивних пропозиції до проекту Закону України "Про вищу освіту".

З текстом документу можна ознайомитись на офіційному сайті Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Освіта.ua
12.03.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!