На бюджет цього року вступить 40 відсотків від загальної кількості абітурієнтів

Про це, виступаючи з парламентської трибуни, заявив міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник

На бюджет цього року вступить 40 відсотків від загальної кількості абітурієнтів

"У цьому році планується, що понад 40% вступників до вищих навчальних закладів будуть отримувати вищу освіту за кошти державного бюджету", - сказав міністр освіти.

За словами Табачника, минулого року показник державного замовлення склав 39,3%.

"Це буде рекордний показник державного замовлення. У найкращі роки часів Радянського Союзу відсоток держзамовлення становив 21%", - підкреслив він.

Проте міністр зазначив, що в майбутньому освітнє відомство планує скорочувати кількість студентів, які навчаються за державні кошти.

"Ми будемо збільшувати держзамовлення на технічні та інженерні спеціальності, а економічні та юридичні скорочувати, тобто буде скорочуватися держзамовлення на спеціальності, що себе не виправдовують", - сказав Дмитро Табачник.

Освіта.ua
04.03.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Світлана
Я думаю, що малося на увазі не безкоштовне навчання в СРСР, а направлення на навчання від підприємств та установ. Тобто замовлення конкретного підприємства на конкретного фахівця...
Юра
В какие это лучшие годы при Союзе? Тогда вообще платного обучения не было? Может он имел ввиду, что поступало 21% от общего числа выпускников? Так это вообще "В огороде бузина , а в Киеве дядька". Опять мутят воду.
mongol
Как интересно :) А разве в СССР было платное образование? А от чего тогда был 21%? От населения СССР? Или от количества поступающих? Так в СССР их всегда было много (народ из года в год пытался поступить)... А "более 40%" опять же - от кого или от чего?
Neon
Ну нарешті дочекались - толкове рішення нашого міністра.