Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Немає жодного документу щодо скорочення держзамовлення на 42%, - М. Луцький
Немає жодного документу щодо скорочення держзамовлення на 42%, - М. Луцький

Народний депутат Максим Луцький запевняє, що скорочення кількості випускників шкіл на 42% не означатиме автоматичного скорочення на цю цифру держзамовлення у ВНЗ

Немає жодного документу щодо скорочення держзамовлення на 42%, - М. Луцький

Про це парламентарій заявив під час телевізійного ефіру "Шустер Live".

"Той галас, який стався навколо інформативного листа Міністерства освіти та науки, є безпідставним, оскільки там не йдеться про жодне скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах на 42%", - сказав депутат.

Він пояснив, що в листі Міністерства, що спрямований вищим навчальним закладам, є інформація про те, що кількість цьогорічних випускників шкіл у порівнянні з попереднім роком скоротиться на 42%.

Луцький наголосив, що в цьому листі рекомендується враховувати фактор скорочення випускників при формуванні заявки на надання державного замовлення.

"На 42% буде меншою чисельність випускників загальноосвітніх шкіл, а це 142 тисячі, і це треба враховувати. Але це рекомендація. Деякі ректори вже сьогодні кажуть, що не зможуть виконати це замовлення оскільки такої кількості абітурієнтів немає", - сказав він.

При цьому, за словами народного депутата, яким чином відбуватиметься скорочення державного замовлення - залежатиме від специфіки регіону.

"Тут має враховуватися специфіка регіону - де більше випускників скоротилося, де менше. І виключно ці показники будуть враховуватися. І немає жодного документу, який би підтверджував, що Міністерство науки в цьому році буде скорочувати на 42% державне замовлення", - додав він.

Освіта.ua
13.02.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
К-124
"Зважаючи на те, що у 2011 році чисельність випускників старшої школи скоротиться порівняно з 2010 роком на 142,6 тис. осіб (на 42,1 відс.) з 338,4 тис. осіб до 195,8 тис. осіб, а основної школи - на 83,3 тис. осіб (на 14,8 відс.), відповідно з 562,8 тис. осіб до 479,5 тис. осіб, Міністерство рекомендує. При формуванні пропозицій загального обсягу прийому за державним замовленням на 2011 рік за освітньо-кваліфікаційним рівнем бакалавра передбачити зменшення обсягу прийому за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти у порівнянні з 2010 роком на 42 відсотки" Пропоную номінувати нардепа Луцького на звання "Брехун року" :)
Юрій
Шановний народний депутат є або некомпетентним, або свідомо дезінформує громадськість. По-перше, лист №1/9-3 від 06 січня 2011 року не є, як стверджує парламентарій, "інформативним", в ньому є чіткі рекомендації: "Міністерство рекомендує", які носять імперативний характер: "необхідно зменшити". По-друге, згідно цього листа, керівники вищих навчальних закладів, підпорядкованих Міністерству освіти і науки, молоді та спорту, мають "передбачити зменшення обсягу прийому за державним замовленням на основі повної загальної середньої освіти у порівнянні з 2010 роком на 42 відсотки". Тобто твердження про те, що "там не йдеться про жодне скорочення державного замовлення у вищих навчальних закладах на 42%" є неправдою.

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!