Українські вузи починають змагання за абітурієнтів

У Дніпропетровську цього року абітурієнтів буде вп’ятеро менше, ніж торік. Дається взнаки демографічна "яма" 1994–95 років

Українські вузи починають змагання за абітурієнтів

Відтак вступна кампанія може перетворитись із боротьби абітурієнтів за місце у виші на боротьбу навчальних закладів за абітурієнта. Вищі навчальні заклади Дніпропетровська суттєво скоротять бюджетні місця. І все ж дефіциту вступників не уникнути.

Школи Дніпропетровська нинішнього року готуються випустити понад 2 тисячі одинадцятикласників. Це кількість бюджетних місць 2010 року у двох вишах Дніпропетровська – металургійному і транспортному університетах. Якщо держзамовлення цього року не скоротити, кажуть у вищих навчальних закладах, то можна залишитись із порожніми навчальними аудиторіями.

Національна металургійна академія України, що в Дніпропетровську, просить профільне міністерство зменшити держзамовлення приблизно на 40 відсотків. Число студентів-першокурсників скоротять передусім за рахунок юристів та економістів, яких вже традиційно надмір, говорить ректор академії, голова Ради ректорів Дніпропетровської області Олександр Величко.

"У цій ситуації ми маємо зберегти інженерну підготовку для реальної економіки. Коли ми готували пропозиції міністерству, то не стали чіпати металургію, механіку, матеріалознавство та інші технічні спеціальності. Не може готуватися в кожному виші ціла гвардія економістів, юристів і фінансистів", – вважає ректор.

У вишах підрахували: цього року шанси на вступ до закладів вищої школи у дніпропетровських абітурієнтів удвічі-втричі більші, ніж торік. На одне місце в середньому претендуватиме не шестеро, а двоє людей.

Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту бере на навчання молодь із усієї України. Досі, зізнається ректор Олександр Пшинько, більше були раді випускникам міських шкіл: їх вважають сильнішими та більш підготовленими. Цього ж року почали активну рекламно-інформаційну кампанію на периферії.

В управлінні освіти та науки Дніпропетровської міської ради сподіваються, що демографічна "прогалина" буде відчутною у вищій освіті тільки цьогоріч. Наступного року абітурієнтів знову буде вдосталь, каже в інтерв’ю Радіо Свобода заступник начальника міськуправління Любов Башкатова.

Попри скорочення кількості першокурсників, вищі навчальні заклади Дніпропетровська обіцяють зберегти штат викладачів. Кваліфіковані кадри з денної освіти "перекинуть" на інші напрямки, приміром, на підготовку магістрів міжнародного зразка. Активніше запрошуватимуть на навчання й іноземців.

Радио свобода
10.02.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Леся
А чи знайдеться місце праці в Україні для механіків, металургів, інженерів різних профілів?! Зараз люди без роботи...Щось не видно тих вільних посад для технічних спеціалістів....
Вадим
В этом году выпуск в Днепропетровске 1172 одиннадцатиклассника: http://gorod.dp.ua/news/60801
макс
мде....и это справедливость????офигеть....если бюджет оставлят столько скока и било то 90% випускников будут учится на бюджете....я в шоке.....2 на место...ото конкурс...пусть уже сократят количество мест на специальности....а то слишком много их..
Елена
Дело не в демографии. Эта ситуация - следствие перехода на 12-летку. Если бы ее не отменили, в 2012 году выпускников не было бы вообще.
Тордим
Яка демографічна яма,про що ВИ? У ці роки до школи пішли діти шестирічного віку-вперше.В один рік у перші класи пішли і шестирічки і семирічки.От і вся причина.