Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти Диплом про вищу освіту до освіченості має вкрай опосередковане відношення, - експерт
Диплом про вищу освіту до освіченості має вкрай опосередковане відношення, - експерт

Феномен корупції у вищих навчальних закладах багато в чому пов'язаний з тим, що вони перетворилися на фабрику з виробництва дипломів

Диплом про вищу освіту до освіченості має вкрай опосередковане відношення, - експерт

Таку думку висловила експерт Інституту Горшеніна Марина Ткаченко. За її словами, жодна зі сторін не зацікавлена у змісті та якості процесу.

"Низькі зарплати викладачів не сприяють зростанню мотивації, студенти ж (і їхні батьки) корупцію охоче заохочують. Навіщо вчитися, якщо можна заплатити? Ринок з виробництва рефератів, дипломних і курсових робіт і навіть дисертацій як би повідомляє студентові: все купується і продається, напружуватися не треба", - сказала Ткаченко.

Експерт зазначила, що сьогодні на ринку праці цінуються зовсім не знання і компетенції, а якісь інші якості, що до освіти прямого відношення не мають.

"Життєвий успіх залежить не від рівня підготовки, а від абсолютно інших факторів, в ряду яких: наявність зв'язків, статус батьків, фінансовий базис сім'ї. Тобто в країні у сфері конвенціональних цінностей відбулися серйозні мутації, і невідомо, чи може ця ситуація нормалізуватися. Що думає молода людина? Вона думає, що взагалі, добре жити можна і без диплома, але з дипломом спокійніше - нехай він буде про всяк випадок", - наголосила Ткаченко.

На її думку, подолати корупцію у вищих навчальних закладах можна тільки в ході дуже складних комплексних дій, що мають бути направлені на повернення в суспільство базової цінності освіти.

"Мало хто розуміє, що для держави це - стратегема номер один, основний вектор розвитку. Інакше нам не здолати відставання у галузі науки, інженерії, високих технологій. Ми дуже лестимо собі, коли говоримо, що у нас країна з високим відсотком освіченого населення. Диплом про вищу освіту останнім часом до освіченості має вкрай опосередковане відношення", - вважає експерт.

Lb.ua
27.01.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
камілла
ничего нового старыми кадрами , воспитанными на идеалах КПСС , которые давно уже осудили и отбросили все народы(а не правители!) не создашь! Товарищи комсомольцы: Тигипко, Табачник, Ефремов, Герман и...! Уходите в отставку! Не ведите людей к преступлениям. Вам не дано видеть новое. У вас головы повёрнуты назад, а смотрите вы ягодицами. Ними же и слушаете, и думаете. Из насилия над народом ещё ничего хорошего не выходило. Об этом один Табачник догадывается, поэтому так жаждет изменить учебники по истории. Но знания - это не учебники!
Рома
Сказав А, надо говорить Б. Если ни одна из сторон не заинтересована в качестве образования, то все действия, которые направлены якобы на повышение этого качества, на деле провоцируют коррупцию.
Андрій
На жаль, у більшості випадків в усіх сторонах освітнього процесу (роботодавці, студенти та їх батькі, викладачі ВНЗ) розуміння необхідності ".....комплексних дій, що мають бути направлені на повернення в суспільство базової цінності освіти" немає і близько, а готовності йти заради цього на якісь витрати чи жертви? - смієтеся панове. колапс

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!