Законопроект про вищу освіту законодавчо внормує ЗНО, - Табачник

Новий законопроект про вищу освіту вперше в Україні пропонує законодавчо внормувати процедуру зовнішнього незалежного оцінювання

Законопроект про вищу освіту законодавчо внормує ЗНО, - Табачник

Про це міністр освіти України Дмитро Табачник заявив під час брифінгу в міністерстві, повідомляє УНІАН.

"Сьогодні цієї процедури (ЗНО, – ред.) не визначено в жодному законодавчому акті. А закон передбачає, що вступ буде відбуватися на підставі атестату про повну середню освіту, ЗНО і випробування: творче або мотиваційне есе, як це робиться в Оксфорді, Кембриджі, Гарварді", – повідомив Д. Табачник.

За словами міністра, творче есе буде проводитися за рішенням вченої ради вузу.

Також він зазначив, що цим законопроектом розширюється автономія університетів та збільшується їх відповідальність за якість освіти і додав, що критикувати закон, який ще не прийнятий, некоректно.

"Взагалі, на мою думку, вищим рівнем невігластва є критикувати те, над чим ще не завершена робота. Ви знаєте, кому за народним прислів`ям, не показують пів-роботи. Згадайте, це дуже просте прислів`я", – наголосив міністр.

Д. Табачник також зазначив, що до проекту нового закону про вищу освіту вже надійшло 3,5 тисячі зауважень та пропозицій. Наразі проект закону знаходиться на стадії обговорення громадськості.

Освіта.ua
26.01.2011

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Светла
На Западе как раз стали задумываться об отмене эссе, так как присылают их поступающие в электронном виде и узнать, самостоятельно ли они написаны, нет возможности. Тема у эссе, как правило, одна - "Почему я выбираю профессию ...". Даже если избавиться от электронного варианта, а рассадить всех по аудиториям, то выучить дома заготовку и написать не сможет разве что идиот. Смысл есть разве что в том, что ребенок хоть заранее прочитает, куда он идет и чем будет заниматься.
шокована мама випускниці
молю всіх богів, щоб моя донька в цьому році вступила, бо що чекає абітурієнтів в наступному році - страшно й уявити. Що це за нова "мулька" - мотиваційне ессе і з чим його їдять? Ха-ха вони рівняються до Оксфорду і Гарварда, якби в нас ще рівень життя і рівень корупції був такий, як у них. Я в шоці!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Ja
"За словами міністра, творче есе буде проводитися за рішенням вченої ради вузу."-вот ОНО, ЗАВЕТНОЕ, которое нужно тем, кто не уверен в СПОСОБНОСТЯХ СОБСТВЕННЫХ ДЕТЕЙ!
Tabachnyk
Для того і критикують на стадії законопроекту, щоб покращити якість майбутнього закону. А після прийняття закон доведется виконувати. І критикувати тоді вже буде запізно. Виправити недолугий закон можна тільки за рахунок прийняття нового закону. Так що ме краще діяти за порадою яку полюбляв казати мій батько Роби зразу добре. Погано воно й саме вийде.