Osvita.ua Вища освіта Новини вищої освіти В Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права
В Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права

Протягом кількох днів юристи-практики та фахівці правових наук намагатимуться підвищити рівень правової культури серед населення, а також ділитимуться досвідом зі студентами

В Україні розпочався Всеукраїнський тиждень права

Водночас досі в Україні проблематичним лишається працевлаштування випускників юридичних факультетів. У Мін’юсті цю проблему мають намір вирішити вже найближчим часом.

Одним із завдань Всеукраїнського тижня права організатори називають сприяння тому, щоб українці не лише розширювали свої правові знання, але й вчилися їх застосовувати. Щоправда, реально заходи Всеукраїнського тижня права пройдуть лише у столиці, до того ж, у більшості своїй призначені вони для студентів та практиків.

Окрім спеціалізованих майстер-класів, конференцій та круглих столів, в рамках тижня права відбудеться й виставка-форум "Правники – суспільству". Під час заходу відвідувачі зокрема зможуть отримати безкоштовну правову допомогу.

Саме питання збільшення кількості громадських приймалень, де б надавалися безкоштовні юридичні консультації, заступник міністра юстиції Лідія Горбунова називає одним із нагальних у сфері юридичної практики.

"Проект закону про безоплатну правову допомогу нині на розгляді у Верховній Раді. Він проголосований у першому читанні, тепер ми чекаємо на ухвалення в цілому. Після ухвалення цього закону надання безкоштовних послуг активізується", – вважає вона.

Ще одна проблема – працевлаштування випускників юридичних факультетів. Лідія Горбунова зазначає, що останні кілька років в Україні правничі спеціальності залишаються серед найпопулярніших в абітурієнтів, незважаючи на те, що з кожним роком знайти роботу випускнику юридичного факультету стає дедалі складніше.

"Міносвіти регулює державне замовлення, але ж багато студентів йдуть вчитися за контрактом. Ми зараз співпрацюємо з Міносвіти, щоб розробити певний план працевлаштування і скоригувати кількість вищих навчальних закладів, де готують юристів", – додає заступник міністра.

Водночас правознавець, академік Національної академії наук України Юрій Шемшученко припускає, що проблеми, з якими зіштовхнуться випускники юридичних факультетів, полягають не стільки в конкуренції, скільки в якості освіти, адже нині правничі спеціальності можна здобути у більш ніж у 150 вишах.

"Єдине, чому більш-менш навчають в університетах майбутніх випускників юридичних факультетів, – це і надалі пізнавати право. Очевидно, що зараз якість підготовки юристів нижча, ніж вона була колись. Але це дуже залежить від кадрового складу навчального закладу. Можна мати прекрасне приміщення й умови для навчання, але якщо немає кваліфікованих викладачів, високої якості підготовки не буде", – вважає Юрій Шемшученко.

Всеукраїнський тиждень права завершиться 11 грудня – не лише підбиттям підсумків, а й нагородженням переможців Національного конкурсу студентських наукових робіт про традиції та реалії громадянського суспільства.

Радио свобода
07.12.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!