У нових правилах вступу до вузів збережено старі одіозні норми, - Гриневич

Головним нововведенням умов вступу, якими будуть керуватися абітурієнти та вузи наступного року, є створення нових можливостей обійти зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО)

У нових правилах вступу до вузів збережено старі одіозні норми, - Гриневич

Таку думку висловила координатор напрямку "Суспільство знань" в Уряді Змін Лілія Гриневич, повідомляє прес-служба партії Фронт змін.

Під час прес-конференції в Києві вона підкреслила, що не було враховано майже жодних зауважень, наданих експертами до умов прийому під час громадського обговорення.

"Залишилися найбільш одіозні норми, наприклад, невиправдане підвищення оцінки середнього балу атестата з 12 до 200, а також врахування сертифікатів зовнішнього оцінювання різних років. Це суперечить здоровому глузду і не має ніякого обґрунтування", - підкреслила Лілія Гриневич.

Гриневич зазначила, що характерною рисою нових умов вступу до вузів є зниження прозорості правил.

"Наприклад, з'явилася нова деталь: якщо у минулорічних умовах прийому в рейтинговому списку відображалися всі складові рейтингового балу - бал атестата, бал вступного іспиту (якщо є) і бал ЗНО, то цьогоріч це положення виключено, і в рейтинговому списку буде тільки сумарний бал. Усе це призводить до зниження прозорості при вступі", - зазначила експерт.

Позитивом і рухом уперед, на думку Лілії Гриневич, є нововведення, що стосується переможців олімпіад та призерів Малої академії наук: тепер вони не проходять поза конкурсом - їм надаються додаткові бали.

Водночас, переконана вона, додаткові бали за підготовчі курси - це "чергова сегрегація абітурієнтів на тих, хто може собі дозволити відвідувати ці курси, і тих, хто живе далеко від університету і не має такої можливості".

Лілія Гриневич вважає, що в Україні поглиблюється нерівність доступу до вищої освіти. "Це - парадоксально, тому що є демографічна криза, суттєво збільшено кількість ліцензованих місць. Але якщо говорити про доступ до "бюджетних місць", то слід зазначити, що поглиблюється нерівність між людьми в залежності від їхнього майнового стану, територіального перебування, соціальної приналежності", - підкреслила вона.

У нових умовах прийому, зазначила Гриневич, є ще один позитивний момент: там чітко, по днях прописана етапність публікації рейтингових списків. "В іншому ці умови тільки посилюють нерівний доступ до вищої освіти. Вони дають більше можливостей обійти зовнішнє тестування, зокрема, дозволяють складати вступні іспити у вузах більшій кількості абітурієнтів", - зазначила Лілія Гриневич.

Нагадаємо, у жовтні Міністерство освіти оприлюднило умови вступу до вищих навчальних закладів.

Освіта.ua
15.11.2010

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Дядько Микола
Та не кричіть, все йде по плану. Голодранцям нічого робити у вузах, їх ніде в світі не приймають, не будуть приймати і у нас. Совок скінчився, даром нема нічого, ніякої рівності в світі немає - є гроші, то маєш і доступ, а немає - йди працювати. Цікаво, чи пані Гриневич ратувала за збереження радянської влади в 1991? Чого вона так переймається рівним доступом до освіти для всіх?
66
Для Дядько Микола: Радянську владу в 91 ВІДМІНИЛИ любі комуністи,які ПРАГЛИ біль за все ЖИТИ ТАК,ЯК ЖИВУТЬ БАГАТІІ ІНОЗУМНИХ ДЕРЖАВ!!! Хто живе в НАЙДРОЖЧОМУ у світі домі - член кпрс, хто є найбагатшими людьми країни - ті,хто ОБІКРАВ людей країни. Ніхто не має нічого проти - є гроші - хай КУПУЮТЬ діпломи.Але й у мене ПРЕТЕНЗІЯ - нема чого МЕНЕ ЗАСТАВЛЯТИ переконувати учнів в НЕОБХІДНОСТІ навчання. Освіта МАСІ НЕ ПОТРІБНА. То й виходити требі з цього твердження, а не ховати голову в пісок :"у нас ВСІ освічені, читати вміють..." Адже то є не так! ПИТАННЯ - НАВІЩО КЕРМАНИЧІ РАДЯНСЬКОЇ КРАЇНИ ЇЇ РОЗВАЛИЛИ???
Коментувати
Татьяна
Все кричат, что условия приема в ВУЗы -2011 - это открытая коррупция, неравный доступ и тому подобные возмущения. А кто на это реагирует? Кто прислушивается к людям? Кто что-то изменит? Ответ однозначный - НИКТО! Так давайте будем и дальше кричать, может кому-то легче станет
Ольга
Для Татьяна: Полностью поддерживаю! Столько "добреньких" политиков уже рассказали, что они против льгот при поступлении, что новые правила приёма не дают равного доступа ребятам к ВУЗам, а толку-то никакого. Они на публику играют в плохого-хорошего полицейского, а сами к кормушке присосались и дружно радуются жизни.
Коментувати