Osvita.ua Вища освіта Статті та аналітика Як зорієнтуватись у безлічі професій
Як зорієнтуватись у безлічі професій

Допомога в доленосному виборі майбутньої спеціальності, гарний настрій і купа нових вражень – усе це забезпечить відвідувачам «ПРОФ Fest 2013»

Як зорієнтуватись у безлічі професій

Випускникам непросто зорієнтуватися серед кількох уподобаних професій, особливо коли в повітрі носяться страшні слова «ЗНО», «іспити», «атестат», а кожен знайомий уважає за свій обов’язок поставити запитання про майбутнє. Однак нервувати зарано, до випускного ще є час, аби визначитися з кар’єрою своєї мрії.

«Сьогодні діти керуються не лише думкою родичів або інформацією з оточення, а і власною точкою зору, інтересами. Вони розуміють, що від цього залежить їхнє майбутнє. Раніше переважну більшість рішень щодо вступу приймали батьки», ‑ зазначає Ірина Тулякова, директор Департаменту з розвитку Університету "КРОК".

Ірина зазначає, що новоспечені випускники шкіл доволі часто помиляються при виборі майбутньої професії: «Сьогодні можна не розриватись між різними спеціальностями, а здобувати дві освіти паралельно, обравши для «запасного варіанту» заочну форму навчання. У вищих навчальних закладах навіть існують програми лояльності для таких абітурієнтів. У такому випадку, коли людина, подорослішавши, утрачає інтерес до спеціальності, вона може змінити покликання. Але якщо в Україні буде розвиватися система профорієнтаційних заходів, то кількість подібних помилок зменшиться».

«Краща робота – це високооплачуване хобі»


Роботодавці ж найбільше цінують ентузіастів, закоханих у власну справу. Та й саме по собі навчання нецікавій професії не буде ефективним: без інтересу до навчання та майбутньої професії студент навряд чи буде справно відвідувати заняття, шукати додаткову інформацію, творчо ставитись до завдань. Важливість зваженого рішення підкреслював ще Конфуцій: «Оберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня в житті…».

Для визначення схильностей дитини в багатьох школах проводяться спеціальні тестування. Яскравим прикладом такого тесту є розробка психологів МДУ ім. М.В. Ломоносова, при цьому для учнів старших і середніх класів створені окремі тести. Окрім уподобань і здібностей дитини визначаються також її характерні особливості, мотивація, життєві установки – усі ці фактори мають далеко не останнє значення для майбутнього кар’єрного зростання.

Як не дивно, найбільші труднощі з вибором зазвичай мають усебічно обдаровані молоді люди, в яких усе виходить. Адже «типові» гуманітарії та технарі принаймні знають, в якій галузі шукати справу свого життя: мало хто піде вчитись на програміста щоразу плутаючи інтеграл із логарифмом. Українська система комплексної всебічної середньої освіти, з одного боку, розширює кругозір учнів, а з іншого – відволікає від поглибленого вивчення дисциплін, необхідних у майбутньому. На Заході можна обрати предмети самостійно, і це сприяє ранній профорієнтації, однак позбавляє людей загальної ерудиції.

Маскарад професій


Не просто обрати професію, а зробити це вчасно – ще у шкільні роки – закликає учнів студентська проектна група «SPG», яка заснована в Університеті «КРОК». Захід, що має назву «ПРОФ Fest» та організовується проектною групою, може стати в нагоді не лише випускникам, але й учням 9‑10-х класів, які серйозно ставляться до свого майбутнього, адже для вступу на певну спеціальність інколи необхідно «підтягнути» якийсь предмет або готуватись до творчого конкурсу. І робити це краще заздалегідь, чітко окресливши мету. Не забули і про батьків: спеціально для них у програмі є майстер-класи, що сприятимуть вибору вірного професійного шляху.

«ПРОФ Fest» ‑ це можливість на день відкласти підручники та без зайвого тиску, у цікавій формі гри або майстер-класу дізнатися про особливості різних спеціальностей від успішних фахівців. Приміряти „маски” різних фахівців, протягом кількох годин відчути себе логістом, підприємцем або адвокатом – хтозна, яка з понад двадцяти запропонованих професій сподобається більше? Окрім цього, дипломовані психологи допоможуть виокремити кар’єрні пріоритети на основі здібностей і схильностей школяра, а реальні історії успіху надихнуть на прийняття виваженого рішення.

«Якщо людині подобається її професія, то робота приноситиме і гроші, і моральне задоволення. Буває й так, що навчання здається нудним і хочеться все кинути. Але я раджу спробувати хоча б трохи попрацювати в обраній сфері, бо процес отримання теоретичних знань не збігається із практикою, ‑ уважає керівник проекту «ПРОФ Fest» Вікторія Лісовська.

Вона також зазначає, що деякі галузі перевантажені міфами. Наприклад, уважається, що економістів дуже багато й вони не можуть знайти роботу. Але класичні фінансисти потрібні скрізь. Також актуальними професіями є: програміст, логіст, психолог, HR-менеджер, маркетолог. «Такі майстер-класи на «ПРОФ Fest» приваблюють багатьох відвідувачів», ‑ зазначає Вікторія.

Фестиваль підтримують як державні органи (Департамент освіти і науки, молоді та спорту КМДА та Київський міський центр зайнятості), так і відомі компанії, такі як Ernst & Young, Global Logic, «Сбербанк Росії», аудиторська фірма «Аксьонова та партнери», страхова компанія «Омега», інформаційний телеканал «5 канал» та інші. До речі, саме представники цих компаній і проводитимуть майстер-класи.

У 2013 році «ПРОФ Fest» пройде вже втретє, він почнеться 2 березня о 9:45 в Університеті КРОК (вул. Лагерна, 30-32). Два попередні фестивалі мали неабиякий успіх серед школярів та їхніх батьків: за зізнанням 83% опитуваних відвідувачів, вони тепер знають, яку професію обрати.

Зареєструватись і знайти додаткову інформацію про захід можна на сайтах www.krok.edu.ua та http://www.prof-club.com.ua.

Освіта.ua
25.02.2013

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!