Osvita.ua Вища освіта Статті та аналітика Рейтинг вузів "Компас": переможці розповіли, що їм дала першість
Рейтинг вузів "Компас": переможці розповіли, що їм дала першість

Вузи змогли побачити свої сильні та слабкі сторони, а абітурієнтам тепер легше зорієнтуватися, куди подавати документи

Рейтинг вузів "Компас": переможці розповіли, що їм дала першість

Їх було семеро. Сім представників вищих навчальних закладів, які отримали нагороди за результатами рейтингу вузів "Компас-2012". Однак в готель Хайят, де відбувалося нагородження, завітав лише один ректор. Решта шість вузів направили своїх колег.

На перший погляд, така неуважність засмутила організаторів. Адже рейтинг ось уже 5 років є орієнтиром не лише для абітурієнтів. Він дозволяє і самим вузам поглянути на себе очима роботодавця, оцінити свої сильні та слабкі сторони.

Відомо, що 90% абітурієнтів їдуть вчитися за межі України не тому, що там освіта краще, а тому, що вона там прикладна, пояснила у своєму вступному слові Наталія Ємченко, директор зі зв'язків з громадськістю та комунікацій СКМ.

"Ми для себе вирішили, що будемо підштовхувати абітурієнтів вибирати ВНЗ, що даватимуть саме практичну цінну освіту", - назвала вона лише одну з причин упровадження рейтингу.

За 5 років його існування СКМ вдалося налагодити діалог з вузами, профільним комітетом і Міносвіти. Компанія домоглася можливості впливати на освітню програму.

Якби хоча б 3-4 десятка підприємств робили так само, то Україні не довелося б більше шкодувати про те, що у нас роботодавці практично не роблять свій внесок у фінансування вузів, зазначив міністр освіти Дмитро Табачник.

За його словами, проект "Компас" дозволяє ефективно взаємодіяти всій системі освіти, а самі рейтинги свідчать про прозорість цієї системи.

Нагадав міністр також про те, що два українських ВНЗ - Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" та Донецький національний університет - вже присутні в рейтингах QS (відомий міжнародний рейтинг).

Підтримувати позицію вузів не тільки в українському, але й в міжнародних рейтингах, закликала Зоя Зайцева, член Експертної ради "Компас" та директор з маркетингу ЦСЄ QS. Адже висока позиція вузу підвищує не тільки його престижність, а й приносить чималі бонуси.

"За останні 10 років популярність США і Великобританії, як основних "study destination", основних країн, куди їдуть навчатися, неухильно знижується, - зазначила пані Зайцева. - На сьогоднішній день молодь, яка обирає бакалаврат або PhD програми, все частіше і частіше відмовляється від Великобританії і США та розглядають інші країни". В України є непоганий шанс відірвати шматок цього освітнього пирога.

Важливість участі в рейтингах розуміють і самі вузи. Участь в рейтингу "Компас" стала лише першим кроком на цьому шляху. І нехай у цьому році до столиці приїхали лише 7 представників вищих навчальних закладів.

"Я щиро сподіваюся, що за п'ять років вузів буде не 7, а 10, - з посмішкою заявила пані Ємченко. - І я щиро сподіваюся, що тут буде 10 ректорів".

Представники вузів, які отримали нагороди, оцінили значення рейтингів в цілому і для їхнього вузу зокрема.

"Києво-Могилянська Академія", Маранец Володимир, Перший віце-президент:

"Рейтинг - це певною мірою - дзеркало. Як було сказано, рейтинг - це не єдине, на що варто спиратися. У них є певні обмеження, природа. Це одна з форм самооцінки. Але якщо все покласти заради того, щоб увійти до рейтингу, можна втратити вуз. Рейтинги відображають лише певні аспекти в діяльності вузу. Я не знаю, чи можна досягти універсального світового рейтингу. Адже мотивації у кожного вузу різні. Ми вже потрапили до рейтингу ЮНЕСКО, до рейтингу "Компаса", інших рейтингів. Ми придивляємося до Times. Тут можна поставити питання простіше: чи важлива для вас самооцінка? Безумовно, так".

Київський політехнічний інститут, Варламов Геннадій, проректор:

"Знаєте, рейтингів багато. Але один з найбільш об'єктивних і доступних – це "Компас". Він об'єднує в собі традиції західноєвропейських рейтингів з урахуванням українських реалій. Адже наша освіта специфічна, раніше у нас були інші орієнтири. Переорієнтуватися складно, але можна . І "Компас" нам допомагає в цьому. Найголовніше для вузів - дати випускникам умови, які вони могли б використовувати не тільки в Україні, а й за кордоном. Наші знання унікальні та фундаментальні, але прикладна його частина - ще кульгає. Ми це самі відчуваємо, нам потрібні ці орієнтири. І "Компас" нам їх дає".

КНЕУ ім. В. Гетьмана, Антонюк Лариса, Директор інституту вищої освіти:

"Рейтинг - це справді індикатор того, чого досяг університет за певний проміжок часу. Тому ми намагаємося їх оцінювати. Ми, наприклад, співпрацюємо з рейтингом QS. Правда, за певними параметрами ми не встигнемо туди потрапити. Тому рейтинги важливі для стратегічного розвитку університету. Ряд наших магістерських програм вже визнані кращими в країнах Центральної та Східної Європи".

Автор: Марія Шамота

Сегодня
17.05.2012

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!