Osvita.ua Вища освіта Статті та аналітика Вступ до вузу: календар вступної кампанії 2011 року
Вступ до вузу: календар вступної кампанії 2011 року

Абітурієнти, які бажають вступити до вузу в 2011 році, мають виконати відповідний перелік послідовних дій

Вступ до вузу: календар вступної кампанії 2011 року

З початком року фактично стартувала вступна компанія - 2011: Український центр оцінювання якості освіти (УЦОЯО) почав реєстрацію на зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО).

Його результати разом із середнім балом шкільного атестата і стане вирішальним при вступі. До успіху в цьому важливому починанні ведуть п'ять ключових кроків.

Зима: Оформити і надіслати документи для реєстрації ЗНО-2011

У цьому році зареєструватися на ЗНО стало простіше. По-перше, можна скористатися реєстраційними пунктами, що відкрили свої двері на початку січня. Але якщо в розпорядженні є Інтернет і принтер, можна просто завантажити з сайту Українського центру оцінювання якості освіти невелику програмку, з якою буде легко оформити весь пакет документів і важко наробити помилок.

Також знадобляться копія паспорта або свідоцтва про народження (для народжених після 1 вересня 1994 року), копія документа про повну загальну середню освіту (для випускників 2011 року - довідка з місця навчання встановленого зразка).

У разі, якщо за станом здоров'я потрібні особливі умови проходження тестування, знадобиться відповідний висновок медичної установи. Якщо якісь документи оформлені іноземною мовою, доведеться зробити переклад українською. Варто доповнити комплект двома фотографіями 3х4 - і пакет документів для реєстрації на ЗНО готовий до відправки.

Перші заявки-реєстраційні картки на проходження ЗНО в центр оцінювання якості вже надійшли. У решти бажаючих є ще більше місяця: пакет документів необхідно надіслати на адресу свого регіонального центру оцінювання якості освіти не пізніше півночі 28 лютого.

Важливо знати: з 1 січня 2011 року Міносвіти змінило підзвітність деяких областей регіональним відділенням УЦОЯО. Так, Запорізька область відійшла Дніпропетровському регіональному центру, Полтавська - Харківському, а Чернігівська - Київському (докладніше див: сайти регіональних центрів оцінювання якості освіти).

Весна: Пройти пробне ЗНО в тестовому режимі

Можливість оцінити свої сили в боротьбі за студентське майбутнє з'явиться навесні: 2 квітня буде проведено пробне ЗНО-2011 з української мови та літератури, біології, фізики та іноземної мов. Через тиждень, 9 квітня, перевірять знавців історії України, математики, хімії, географії та російської мови. Для пробного ЗНО можна обрати тільки два предмети, а після тестування - ознайомитися з правильними відповідями.

Важливо знати: пробні тести ЗНО проводяться на платній основі, вартість кожного - 84 грн. Зареєструватися для їх проходження у новому році вже не можна. Для того, щоб спробувати свої сили в конкурсних завданнях при собі потрібно мати паспорт або свідоцтво про народження, сплачену квитанцію та інформаційну картку. Детальніше про умови та місце проведення пробних тестів можна дізнатися в регіональних центрах оцінювання.

Червень: Пройти тести ЗНО

У цьому році ЗНО буде проведено з 2 по 24 червня. Першими, 2 і 3 червня, перевірять знання з української мови та літератури - цей предмет є обов'язковим для всіх. Решту тестів ЗНО можна вибрати за власним бажанням - всього до 5 дисциплін з 20, при цьому іноземну мову можна обрати лише одну.

Особливу увагу варто звернути на історію України, географію та біологію: там з'явиться можливість дати "коротку відповідь множинного вибору", коли, наприклад, з восьми запропонованих варіантів відповідей правильних - три.

Крім того, на проходження тесту ЗНО з історії України та географії відведуть більше часу - 2,5 години проти попередніх двох. Вперше з'явиться тест ЗНО з російської мови.

Важливо знати: на відміну від пробного тестування, ЗНО буде безкоштовним для всіх. При цьому правила його проведення стали жорсткіше: мобільниками і іншими електронними пристроями користуватися не можна (їх доведеться здати перед початком тесту). За шпаргалки будуть карати аж до видворення з аудиторії й анулювання результату роботи.

Липень: Дізнатися про результати ЗНО, подати документи та пройти творчий конкурс

Приймальні комісії ВНЗ будуть раді бачити абітурієнтів з 1 липня. У Центрі оцінювання освіти обіцяють обробити результати ЗНО та розглянути всі апеляції не пізніше 5-го числа. Так що залишається достатньо часу на подачу вступних документів: 22 липня буде завершено прийом документів на спеціальності з творчим конкурсом, а 31-го - на всі інші.

Для вступу на ряд спеціальностей одними балами ЗНО та атестата не відбутися: потрібно буде пройти ще й творчий конкурс. Вони відбудуться з 23 по 31 липня. Тоді ж можуть здати іспити випускники 2007 року (їм проходити ЗНО не обов'язково).

Важливо знати: як і раніше, документи можна подавати відразу на 15 спеціальностей - по три в різних 5 вузах. При прийомі до вузу буде враховуватися результат ЗНО та середній бал шкільного атестата, розрахований за 200-бальною шкалою. Заслуги у вигляді перемог на олімпіадах також будуть враховуватися, але залежно від їх ранговості (+50 балів - за перше, +40-за друге, +30 - за третє місце). За підготовчі курси при ВНЗ обіцяють додати до 20 додаткових балів, проте це вже на розсуд кожного конкретного вузу.

Серпень: знайти себе у списках зарахованих

Попередні списки рекомендованих до зарахування з'являться 1 серпня. Другий і третій списки майбутніх "бюджетників" з'являться 6 і 8 серпня. Остаточно ситуація проясниться протягом місяця: до 10 числа приймальні комісії визначаться зі студентами, які вступили за держзамовленням, а до 25-го - з контрактниками.

Автор: Олекса Шкатов

Див. також:

Комментарии
21.01.2011

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!