Osvita.ua Вища освіта Статті та аналітика Вступ 2011: що необхідно знати майбутньому абітурієнту про вступну кампанію
Вступ 2011: що необхідно знати майбутньому абітурієнту про вступну кампанію

Майбутні абітурієнти, які вирішили стати студентами можуть розпочинати готуватися до вступу до вищих навчальних закладів

Вступ 2011: що необхідно знати майбутньому абітурієнту про вступну кампанію

Однак слід пам'ятати, що Міністерством освіти і науки дещо змінено Умови вступу до вищих навчальних закладів на 2011 рік.

Про це розповів директор департаменту вищої освіти Міністерства освіти і науки України Ярослав Болюбаш.

Строки вступної кампанії 2011

Передусім, міністерські чиновники, враховуючи досвід вступної кампанії-2010, коли декому з абітурієнтів, аби здати документи, доводилося ночувати під навчальним закладом, збільшили термін подачі заяв. Наступного літа це можна буде зробити протягом місяця, починаючи з 1 липня.

Для прискорення процесу бажаючі зможуть зареєструватися в електронному режимі, а вже потім приносити паперові документи. Як і торік, дозволяється одночасно вступати у п'ять навчальних закладів на три спеціальності в кожному.

Вступ пільгових категорій абітурієнтів

Що стосується пільгових категорій абітурієнтів, то вони займуть максимум 25 % бюджетних місць. Проте пільговики, на відміну від цьогорічної вступної кампанії (коли за пільгою можна було вступати лише в один заклад), також зможуть подавати документи у п'ять ВНЗ на три спеціальності.

Сертифікати ЗНО

У 2011 році від вступників прийматимуть сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання, видані в 2011, а також у 2008, 2009 і 2010 роках. Мінімальний бал сертифіката ЗНО залишився незмінним - 124, однак для окремих спеціальностей, на розсуд ВНЗ, він може становити і 170 балів.

Особливістю майбутньої кампанії є те, що абітурієнти, які закінчили школу 2007 року чи раніше, зможуть самі обирати, що їм до вподоби: складати тестування чи іспити у ВНЗ. І якщо торік така норма поширювалася тільки на вступників заочного і вечірнього відділень, то з цього року можливість вибору отримають і ті, хто планує навчатися на стаціонарі.

Додаткові бали при вступі

А от переможців всеукраїнських олімпіад та конкурсів-захистів Малої академії наук у 2011 році позбавили права на першочерговий вступ до вищих навчальних закладів України. Їх відзначать лише додатковими балами: за 1-е місце - 50, 2-е - 40, 3-є - 30 балів.

Досить цікавим є той факт, що вперше з часів запровадження умов вступу за сертифікатами ЗНО матимуть пільги абітурієнти, які відвідували курси довузівської підготовки. Згідно з новими правилами, їм врахують до 20 додаткових балів, але тільки в тому ВНЗ, в якому абітурієнт прослухав курси.

ЗНО як основний етап вступу

Як і раніше, основним етапом вступу залишається зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). Однак у наступному році до предметів тестування додається ще один - російська мова. Тестування з російської можуть обирати ті випускники, чия майбутня професія буде пов'язана з російською філологією. Українська мова і література і надалі залишаться обов'язковим предметом.

Детальну інформацію про особливості вступу до вищих навчальних закладів у 2011 році дивіться у розділі консультації.

Освіта.ua
29.12.2010

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Немає коментарів

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!