Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(057) 704-92-93 м. Харків, вул. Пушкінська 77 (карта) http://nlu.edu.ua/ (057) 704-92-49 |
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого
Тип навчального закладу: | Університет |
Форма власності: | державна |
Вартість навчання на рік (грн.): | 18720 - 27700 |
Форма навчання: | денна, вечірня, заочна |
Кваліфікаційний рівень: | молодший спеціаліст, бакалавр, спеціаліст, магістр |
Кількість студентів: | 14000 |
Місто: | Харків |
Консолідований рейтинг 2022: | 64 місце |
|
|
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого проводить підготовку за такими напрямами:
- «Право» за освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», «магістр»;
- «Міжнародне право» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр»;
- «Судова експертиза» та «Інтелектуальна власність» за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр».
Конкурсні предмети: 1. Українська мова та література. 2. Історія України. 3. Іноземна мова.
- «Менеджмент», «Фінанси і кредит» - за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (Інститут управління та права, м. Київ).
Конкурсні предмети: 1. Українська мова та література. 2. Історія України або географія. 3.Математика.
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого проводить підготовку за такими напрямами:
Національна юридична академія України ім. Ярослава Мудрого - додаткова інформація про вищий навчальний заклад
Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого – самоврядний (автономний) державний вищий навчальний заклад.
Історія університету починається ще з XIX ст., коли 17 листопада 1804 р. за наказом імператора Олександра І створено Харківський імператорський університет, до складу якого входило відділення моральних та політичних наук. У 1835 р. його офіційно перейменовано на юридичний факультет університету.
Університет має значний науково-педагогічний потенціал. Викладання, науково-дослідницьку та виховну роботу забезпечують 38 кафедри, де працюють понад 700 викладачів. Серед них більш 100 докторів наук, професорів, понад 500 кандидатів наук, доцентів; 1 Герой України, 1 академік Національної академії наук України; 14 академіків Національної академії правових наук України; 17 членів-кореспондентів Національної академії правових наук України; 18 заслужених діячів науки і техніки; 11 лауреатів Державної премії, 1 заслужений діяч мистецтв України; 11 заслужених працівників народної освіти України; 15 заслужених юристів України; 1 заслужений юрист Росії; 5 заслужених працівників культури України; 3 народних артистів України; 5 заслужених артистів України.
Нині в університеті навчаються близько 14 тис. студентів. Навчальними структурними підрозділами є: Інститут прокуратури та кримінальної юстиції, Слідчо-криміналістичний інститут, Інститут підготовки юридичних кадрів для СБУ, Інститут підготовки кадрів для органів юстиції України, Інститут післядипломної освіти, 6 факультетів денної форми навчання, 2 факультети заочної форми навчання, вечірній факультет та відокремлені структурні підрозділи – Полтавський юридичний інститут та Інститут управління і права (м. Київ).
Підготовка студентів здійснюється за спеціальностями: «Право» (за освітньо-кваліфікаційними рівнями «молодший спеціаліст», «бакалавр», «спеціаліст», «магістр»); «Міжнародне право» (за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр»); «Судова експертиза» та «Інтелектуальна власність» (за освітньо-кваліфікаційним рівнем «магістр»); «Менеджмент», «Фінанси і кредит» (за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр», Інститут управління та права, м. Київ).
Форми навчання: денна, вечірня, заочна.
Започатковано нові спеціалізації: адвокат у кримінальному судочинстві, антикорупційне право, право та екологічна безпека, правові засади боротьби з кіберзлочинністю, нотаріат, юрист у сфері місцевого самоврядування, європейське право та управління, європейські механізми захисту прав людини та ін.
Запроваджено сертифікатні програми «IT-право (право та інформаційні технології)», «Медіа-право», «Митне право», «Податковий юрист», «Страхова справа» та «Юридичний бізнес».
Здійснюється навчання за програмами двох дипломів: «Міжнародні правові студії» та «Європейське та міжнародне підприємницьке право», що дає можливість студентам отримати диплом юридичного університету та диплом з європейського зразка Університету Миколаса Ромеріса (м.Вільнюс, Литва).
В університеті проводиться науково-дослідницька робота з фундаментальних та прикладних проблем правознавства, розробляються 17 цільових комплексних програм, сформувалися наукові школи, відомі в Україні та за її межами.
Університет робить значний внесок у розбудову правової держави, удосконалення законотворчого процесу і правозастосування. Науковці університету брали безпосередню участь у розробленні чинної Конституції України та інших нормативно-правових актів. У галузі нормотворчої діяльності триває співпраця з Верховною Радою України, Адміністрацією Президента, Кабінетом Міністрів України, міністерствами і відомствами, органами місцевого самоврядування.
Університет має розширені міжнародні зв’язки. Налагоджено співпрацю й укладено договори з навчальними закладами Великої Британії, В’єтнаму, Іспанії, Литви, Німеччини, Польщі, Росії, Сполучених Штатів Америки, Узбекистану, Франції та інших країн. Він є учасником багатьох спільних міжнародних проектів.
На сьогоднішній день Університет міцно утримує лідерські позиції у сфері юридичної освіти України, забезпечує функціонування та інноваційний розвиток освіти, підвищення її якості й доступності, інтеграції в європейський освітній простір зі збереженням національних досягнень і традицій. За результатами міжнародних та всеукраїнських рейтингів вищих закладів освіти, що готують студентів за напрямом «Право», Університет упродовж багатьох років визнається кращим юридичним вищим навчальним закладом України.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 03.08.2022