Для самостійного редагування інформації зареєструйтесь на сайті.
Після цього подайте заявку на редагування.
![]() |
(032) 240-99-40, (032) 240-99-44, 097-015-34-36 м. Львів, вул. Козельницька 2 (карта) https://vstup.ucu.edu.ua/ (0322) 40-99-49 |
Український католицький університет (УКУ)
Український католицький університет є відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами – в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності.
Більше про наш університет та всі 11 бакалаврських і 16 магістерських програм тут: https://vstup.ucu.edu.ua/
Тип навчального закладу: | Університет |
Форма власності: | приватна |
Вартість навчання на рік (грн.): | Від 28 000 грн. за рік навчання |
Форма навчання: | денна, модульна, заочна |
Кваліфікаційний рівень: | Бакалаврат, Магістратура, Аспірантура |
Кількість студентів: | 2160 |
Місто: | Львів |
Консолідований рейтинг 2022: | 71-72 місце |
|
|
ТОП 10 ПРИЧИН, ЩОБ ВСТУПИТИ В УКУ
№1 Унікальний серед інших
УКУ – перший католицький університет на пострадянському просторі, що пропонує розмаїття академічних та позанавчальних можливостей. За сучасними будівлями та комфортними аудиторіями ховається майже сторічна історія університету: від заснування у 1929 році Греко-католицької богословської академії у Львові через роки радянської окупації до відновлення Львівської богословської академії, а відтак – Українського католицького університету. Сьогодні УКУ – сучасний навчальний заклад, що задає ритм у сфері вищої освіти, водночас плекаючи цінності та ідеї, закладені його засновниками.
№2 Розвиток
Спершу з приміщення дитячого садочку, згодом з невеликого корпусу на вулиці Свєнціцького у 90-х, почав існувати УКУ. Ми зросли і побудували нове студентське містечко, ще два навчальні корпуси, сучасну бібліотеку, колегіум і продовжуємо будівництво нового, другого колегіуму. УКУ невпинно зростає – з 3 до 11 бакалаврських і 16 магістерських програм за останні десять років. Щороку тут навчаються близько 1900 студентів, на бакалаврські програми вступають майже 400 абітурієнтів і понад 350 – на магістерські. Студентське життя вирує в університетському містечку: тут розташований навчальний корпус, бібліотека, колегіум, університетський храм, спортзал та футбольне поле. Крім цього, в УКУ є ще два навчальних корпуси, обладнаних для зручності студентів і викладачів. Ідею вишу та його розвиток підтримують жертводавці з усього світу, і завдяки цьому УКУ забезпечує якнайкращі умови для навчання та розвитку.
№3 Цінності
Діяльність університету визначає його візія та місія. УКУ є відкритою академічною спільнотою, яка живе східнохристиянською традицією і виховує провідників суспільства, професіоналів, для служіння в Україні та за її межами – в ім’я слави Божої, спільного блага й людської гідності. В УКУ дотримуються принципів академічної доброчесності і не толерують жодних проявів хабарництва, натомість тут створено простір для наукового пізнання, командної праці й діалогу. Тут будується спільнота, що готова повсякчас втілювати головний заклик університету: свідчити, служити, спілкуватися.
№4 Сучасність
УКУ забезпечує студентів усім необхідним для комфортного навчання. Світлі просторі аудиторії з комп’ютерами та проекторами, зручні місця для навчання й роботи, кондиціонери, відкриті тераси, простір для відпочинку й спорту – студенти активно користуються всіма принадами УКУ. На території університетського містечка є дві кав’ярні й Трапезна, що радо приймають відвідувачів з самого ранку і до пізнього вечора. Нещодавно збудований Центр ім. Митрополита Андрея Шептицького містить бібліотеку, навчальні аудиторії, студентський і виставковий простір та чимало іншого. У 2017 році Центр визнали “Обличчям Львова”: щодня він приймає сотні відвідувачів, що працюють, навчаються чи просто смакують каву і насолоджуються краєвидом. Проживають студенти в Колегіумі, що виконує не лише функцію гуртожитка, а й формаційної програми: студенти беруть участь у спільних поїздках, зустрічах з цікавими особистостями, змаганнях та інших активностях.
№5 Навчання серед найкращих
В УКУ навчаються ті, хто прагнуть до знань. У 2021 році 55,5% вступників на бакалаврські програми УКУ входили до 5% найкращих випускників шкіл України за результатами ЗНО. Третій рік поспіль УКУ очолює рейтинг вишів за балами ЗНО на контрактну форму навчання. Серед випускників УКУ є відомі підприємці, держслужбовці, політики, громадські діячі, журналісти, духовні особи та чимало інших. Наші студенти створюють свої стартапи ще під час навчання, беруть участь у світових конкурсах та перемагають у них. Наприклад, у 2019 році студенти Факультету прикладних наук перемогли у Глобальному конкурсі інновацій у Сінгапурі (Advanced Innovation Global Competition 2019). А в 2021 році команда студентів УКУ та НаУКМА вперше представляла українські університети на світовій конференції “Національна Модель ООН” у Нью-Йорку.
№6 Якість викладання
Студенти УКУ мають змогу навчатися у найкращих викладачів. Щосеместру адміністрація університету проводить опитування студентів усіх факультетів щодо якості курсів та викладання. У 2019 році більшість викладачів (87%) отримали від студентів від 4 до 5 балів за 5-ти бальною шкалою, з них 11% викладачів отримали найвищу оцінку – 4,8-5 балів. Детальніший звіт можна прочитати тут. З 2020 році в УКУ відбувається нагородження відзнакою “Найкращий викладач року”. У 2021 лауреатами відзнаки було обрано троє викладачів: Інгу Козлову, Данила Судина та Олександра Аврамчука.
№7 Міжнародна співпраця
Важливим напрямом діяльності університету є активна співпраця з іноземними вишами. УКУ має більш ніж 140 академічних партнерів з цілого світу і займає 4 місце серед вишів України за кількістю партнерів програми міжнародного обміну “Еразмус”. Щороку близько 15% студентів УКУ користуються нагодою навчатися впродовж семестру за кордоном, а у 2018 році близько 160 іноземців навчались у Школі української мови та культури УКУ. Можливості міжнародної академічної мобільності є не лише у студентів: 58 волонтерів-іноземців є викладачами та менторами наших студентів, а у 2017 році в УКУ приїздило 150 гостьових професорів з авторськими курсами. Рекомендуємо Вам переглянути серію інтерв’ю про міжнародну мобільність студентів УКУ тут.
№8 Студентське життя
УКУ – це не лише про навчання: наші студенти активно беруть участь і в позакадемічному житті. В УКУ існує студентське самоврядування: Уряд та Парламент студентів, а також близько 20 студентських організацій, кожна з яких має свій напрям діяльності (допомога військовим в Україні в зоні ООС, організація спортивних подій, культурно-мистецькі заходи, подорожі, науково-популярні проекти та безліч інших). Кожен студент УКУ може долучитися до вже створених організацій або ж започаткувати власні ініціативи. Детальніше дізнатися про студентські організації в УКУ можна тут.
№9 Міждисциплінарність
Навчання в УКУ не обмежується лише спеціальністю. Студенти УКУ мають можливість самостійно обирати дисципліни для додаткового вивчення, таким чином посилюючи свої міждисциплінарні навики. Крім цього, в УКУ існують курси “Світоглядного ядра”, метою яких є цілісний розвиток особистості, формування в студентів ціннісного фундаменту, необхідного для побудови успішного майбутнього у будь-якій сфері. Як зазначив декан факультету суспільних наук Володимир Турчиновський: “Сьогодні не достатньо лише бути професіоналом у конкретній сфері, вкрай важливо легко переходити, так би мовити, на іншу мову і дискутувати про суспільно важливі, ціннісні чи навіть релігійні речі. Не обов’язково знати все досконало, але все ж потрібно мати розуміння”.
№10 Працевлаштування та розвиток кар’єри
За даними Асоціації випускників, серед опитаних випускників бакалаврських програм 2018 року показник працевлаштованих становить понад 70%, а тих, хто продовжили навчання, – майже 50%. Серед випускників магістерських програм того ж року 87% опитаних є працевлаштованими, а 24% продовжили навчання. Вже у 2019 році показник працевлаштування серед опитаних випускників-магістрів зріс до 93%.
Чимало студентів розпочинають свій професійний шлях або ж готуються до майбутнього працевлаштування ще під час навчання в університеті. В цьому їм допомагає відділ студентської кар’єри, що налагоджує зв’язки з працедавцями, пропонує кар’єрне консультування, шукає нові можливості професійних стажувань студентів та організовує для них навчальні курси розвитку додаткових компетенцій. Наприклад, в рамках “Днів кар’єри” студенти УКУ мають нагоду дізнатися, як правильно оформлювати резюме та проходити співбесіду на роботу, під час “Форуму кар’єри” – познайомитися з працедавцями і розглянути реальні вакансії в успішних компаніях, а на курсі “Експерти в командній роботі” – застосувати навички управління проектами та роботи в команді під час вирішення практичного кейсу від компанії-партнера.
Український католицький університет (УКУ) проводить підготовку за такими напрямами:
-
Інформаційні технології
- Системний аналіз
- Комп’ютерні науки
-
Гуманітарні науки
- Культурологія
- Історія та археологія
- Філологія
-
Журналістика
- Журналістика
-
Управління та адміністрування
- Публічне управління та адміністрування
- Менеджмент
-
Право
- Право
-
Соціальне забезпечення
- Соціальна робота
-
Соціальні та поведінкові науки
- Соціологія
- Психологія
- Практична психологія
- Політологія
-
Богослов’я
- Богослов'я
Український Католицький Університет (УКУ) - додаткова інформація про вищий навчальний заклад
Український католицький університет – одна з провідних навчальних інституцій, яка виховує нову українську еліту.
В Українському католицькому університеті, вільному від корупції, студенти здобувають освіту за найвищими світовими стандартами, зростаючи інтелектуально та духовно. Навчальні програми мають обов’язкове гуманітарне ядро та богословське ядро, а також глибоке вивчення англійської мови.
Університет – єдиний католицький університет на пострадянському просторі. Він належить до спільноти католицьких університетів, яких у світі налічується близько 350.
Кафедри Українського католицького університету:
- Класичних, візантійських і середньовічних студій (КлаВіС)
- Світової історії нового та новітнього часу
- Нової та новітньої історії України
- Загальної та соціальної педагогіки
- Кафедра психології
- Кафедра журналістики
- Кафедра медіа комунікацій
- Кафедра богослов’я
- Кафедра філософії
- Кафедра церковної історії
Український Католицький Університет готує студентів за акредитованими напрямами й спеціальностями:
- Богослов'я
- Історія
- Соціальна педагогіка
- Психологія
- Журналістика (магістри)
- Медіакомунікації (магістри)
В Українському католицькому університеті можна навчатися на додаткових навчальних програмах:
Львівська бізнес-школа
Програми: Key Executive MBA, програми управлінського розвитку, «Good Governance: програма інноваційного підходу державного управління», MSc IN INNOVATIONS AND ENTREPRENEURSHIP — унікальна програма з інновацій та підприємництва в Україні, MSc in Technology Management, програму з Управління Людськими Ресурсами та організаційного Розвитку (MA in Human Resources and Organizational Development).
Інститут лідерства та управління
Програми: Управління неприбутковими організаціями, Літня Школа Лідерства (ЛШЛ), Управління медійними громадськими організаціями, «Академія лідерства»
Інститут екуменічних студій
Програми: Магістерська програма екуменічних наук, Дистанційна магістерська програма екуменічних наук, Річна сертифікатна програма «Медико-психологічний та соціальний супровід осіб з особливими потребами»
Центр психології
Програми: Школа психологічних знань «Психологія для життя», Проект «Психологічні виміри духовного супроводу і формації», Позитивне керівництво поведінкою дитини: школа для батьків, Soft Skills School, Школа реалізації талантів та мрій
Катехетично-педагогічний інститут
Програми: Вища релігійна освіта, Поглиблене вивчення Катехизму УГКЦ «Христос – наша Пасха», Основи християнської віри та служіння у парафіях УГКЦ
Школа української мови та культури
Програми: Програма «Українська весна», Літня програма української мови та культури, літній український табір для дітей, літній український табір для дітей для «Пласту», літня бізнес-школа, програма «Українська осінь»
Школа іноземних мова «Мовний експрес»
Загальний курс англійської, німецької, польської, італійської, іспанської та французької мов.
Іконописна школа
Тритижневий інтенсивний курс іконопису і богослов’я ікони
До наукової діяльності УКУ, крім статей та монографій, які пишуть викладачі, належать потужні наукові проекти, над якими працюють наукові співробітники різних інститутів, що діють при Університеті.
При Українському католицькому університеті діють науково-дослідні інститути: Інститут історії Церкви, Катехитично-педагогічний інститут, Інститут релігії і суспільства, Інституту Літургійних Наук, Міжнародний інститут етики та проблем сучасності, Інститут Богословської Термінології та Перекладів, Інституту родини та подружнього життя.
Видавництво Українського католицького університету, засноване в 2003 році, спеціалізується на виданні наукової, науково-популярної та публіцистичної літератури гуманітарного профілю (богослов’я, історія, філософія тощо), публікуючи як праці українських авторів, так і переклади з класичних та сучасних мов.
Бібліотека університету має найбільший і найкращий в Україні сегмент збірки з богослов’я та історії Західної цивілізації. Загальний бібліотечний фонд (на 1 січня 2014) становить 128 450 назв (включає 2450 назв періодичних видань). Окрім матеріалів слов’янськими мовами (українською, російською, польською, чеською), бібліотека має приблизно 60 тисяч монографічних і періодичних видань англійською, німецькою, італійською, іспанською та французькою мовами. Численні книжки є єдиними примірниками даних видань в Україні.
Колегіум. Адміністрація Університету відійшла від «гуртожитських» підходів, будуючи Колегіум на зразок європейських та американських коледжів із колегіальною культурою та атмосферою. Є дво- та тримісні кімнати. У кожній із них — окремий санвузол та малий холодильник. Для кожного мешканця кімнати є власна книжкова шафа, шафа для одягу та багато шухляд. У Колегіумі для студентів діють: сучасний тренажерний зал пральня, кінозал, каплиця і кімната для навчання - студенторіум .
Навчальна телерадіостудія обладнана сучасним технічним устаткуванням.
Newsroom (офіс новин) - мережа багатофункціональних комп’ютерів, програмне забезпечення яких дозволяє студентам здобути практичні навики з відеомонтажу, аудіомонтажу, верстки та дизайну друкованих медіа, розробки WEB 2.0.
Конференц-Центр. 2 конференційні зали від 120 до 350 осіб, 3 семінарійні кімнати від 25 до 30 осіб, 10 мультимедійних авдиторій від 20 до 80 осіб та зали для проведення бенкетів і каво-перерв від 30 до 350 осіб.
Студенти УКУ є постійними учасниками престижних міжнародних програм обмінів і стажувань, літніх шкіл. За період 2003-2012 рр. 15 студентів стали учасниками Літньої школи Гарвардського інституту українознавства, окремі студенти – учасниками літньої програми Університету Св. Павла в Оттаві (Канада), більше 150 студентів – учасниками літньої школи італійської мови в Мантуї. Третина випускників УКУ продовжують навчання на магістерських та докторських програмах провідних університетів світу, у більш, як 16 країнах Європи і Північної Америки, Близького Сходу.
Загалом студенти УКУ щороку беруть участь у таких програмах, як: літня школа європейської ідентичності у Австрії, Літня школа гуманітарних наук (ECLA) у Берліні, Літня школа з мовознавства Варшавського університету, Літня школа культури пограниччя університет Віадріна у Франкфурті-на-Майні, Літня школи німецької мови і культури Католицького університету в Айштаті, Школа з вивчення соціальна доктрина Католицької Церкви Інституту Терціо Мілленіо (Варшава), Літня школа італійської мови та культури в Північні Італії, Школа протестантського богослов’я в Університеті Фрай у Амстердамі, Літня школа з вивчення східного богослов’я в Інституті Східно‑християнських студії ім. Митрополита Андрея Шептицького Університету Св. Павла в Оттаві, програми літнього стажування в Гарвардському університеті та Католицькому університеті св. Івана в штаті Вісконсин.
За матеріалами: Освіта.ua
Оновлено: 03.08.2022