Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступ: найчастіші запитання Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Чи потрібно складати ЗНО випускникам минулих років?

Запитання: Я закінчив навчання в школі кілька років тому. Мені зараз 21 рік. Чи можна мені складати ЗНО, чи для вступу до вищого навчального закладу мені необхідно складати іспити у виші?

Відповідь: Так, ви маєте скласти ЗНО для вступу до вищого навчального закладу, якщо ви не маєте особливих прав на зарахування. Відповідно до Умов прийому до ВНЗ України у 2018 всі випускники минулих років, окрім певних пільгових категорій, для вступу до вищих навчальних закладів мають пройти ЗНО і подати на розгляд конкурсної комісії сертифікати ЗНО з трьох конкурсних предметів.

У 2018 році для вступу приймаються сертифікати зовнішнього незалежного оцінювання 2016, 2017 та 2018 років, крім оцінок з іноземних мов. Оцінки з іноземних мов приймаються лише із сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання 2018 року.

Для участі у ЗНО вам необхідно зареєструватися. Реєстрація на ЗНО триватиме з 6 лютого до 19 березня 2018 року. Більше про проведення ЗНО дивіться за посиланням.

Щодо пільгових категорій, то в 2018 році вступати до ВНЗ без складання ЗНО мають право:

  • особи, визнані учасниками бойових дій;
  • діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, особи з їх числа;
  • особи, яким за рішенням регламентної комісії при регіональному центрі оцінювання якості освіти відмовлено в реєстрації для участі в 2018 році в зовнішньому незалежному оцінюванні через неможливість створення особливих (спеціальних) умов;
  • особи, які в 2018 році не брали участь в основній чи додатковій сесіях зовнішнього незалежного оцінювання з певного(их) навчального(их) предмета(ів) через наявність захворювання або патологічного стану;
  • громадяни України, місцем проживання яких є територія проведення антитерористичної операції (на період її проведення), територія населених пунктів на лінії зіткнення або які переселилися з неї після 01 січня 2018 року;
  • особи, звільнені з військової служби (у тому числі демобілізовані) після 30 листопада 2017 року;
  • громадяни України, які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту за кордоном.

З повним переліком осіб, які можуть скористатися спеціальними умовами участі в конкурсному відборі на здобуття вищої освіти без складання ЗНО, можна ознайомитися у розділі VІІІ Умов прийому до ВНЗ.

Освіта.ua
17.01.2018

Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Юлія
Якщо я здала три предмети ЗНО, а четвертий ні, то чи можна на другий рік перездати тільки четвертий предмет?

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!