Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія До медичних вишів цього року вступило менше абітурієнтів
До медичних вишів цього року вступило менше абітурієнтів

Кількість першокурсників у медичних вишах цього року скоротилася в середньому на 28%

До медичних вишів цього року вступило менше абітурієнтів

Кількість першокурсників у медичних закладах вищої освіти цього року скоротилася в середньому на 28%. Про це в ефірі Громадського радіо розповіла віце-президент Київської школи економіки і радниця міністра охорони здоров’я Інна Совсун.

За її словами, причиною цього стало встановлення бар’єр у 150 балів, які відтепер мають набрати абітурієнти на ЗНО для вступу до медичних вишів.

«Ми побачили ефект по кількості набору. Більшою мірою це за рахунок контрактників, тому що переважна кількість бюджетників все-таки долає поріг у 150 балів. Натомість скорочення по контрактникам були суттєвішими. Раніше, на жаль, на контракт можна було вступити з дуже низькими балами. Це не є провиною університетів, це системна проблема», — зазначила Інна Совсун.

Як відомо, у 2018 році вступникам необхідно було мати не менш як 150 балів з другого та третього конкурсних предметів (біології та хімії або математики), щоб взяти участь у відборі на спеціальності «Стоматологія», «Медицина» або «Педіатрія».

У 2019 році Міністерство освіти планує розширити практику встановлення мінімальної кількості балів для вступу на спеціальності з особливо високим рівнем суспільної відповідальності. Відповідне положення міститься у проекті Умов прийому до закладів вищої освіти на 2019 рік.

Зокрема, проект Умов прийому до вишів у 2019 році передбачає наявність у вступника 150 мінімальних балів зовнішнього оцінювання з першого та другого конкурсних предметів на спеціальності галузей знань «Право», «Публічне управління та адміністрування» та «Міжнародні відносини», а також з другого та третього конкурсних предметів – на спеціальність «Фармація, промислова фармація».

Освіта.ua
17.09.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Ольга
Нехай 3 предмет залишається на вибір: математика або хімія ! Біологія повинна бути обов’язковою умовою для вступу на медицину
Махно з Мелітополя
Ця задрипана грантоідка щей хизується своїм невіглаством. Є закон по якому всіх грантоідів будуть люструвати !!
Клеопатра
Це підле створіння радіє, що стало менше медиків- студентів?!! Завдання виконало.:: За ним Ковтунець, Шаров , Рожкевич .::: - вся руйнівнича братія!! Боже , спаси і сохрани!! А те що лікарів немає 40 тисяч-нікого не турбує!!!
Викладач
Професія лікаря втрачає свою престижність, платити дорого, а вчать судентів неохоче. Тому бажаючих навчатися в медичних вузах зменшується. А бали ЗНО це зручна відмазка для Міністерства
Мама
То нехай у підручниках з’являться питання, по яких діти пишуть ЗНО. А не тільки ходити по репетиторах...
Небайдужий
Спочатку треба, щоб мон почало вчити чомусь дітей в школах, а потім можна і бал зно підвищувати. А так виходить, що такі псевдо-реформатор розписались у власній безпорадності в загальній освіті і взялись нищити вищу
Сергей
А хiба вчитель - не професiя з "особливо високим рівнем суспільної відповідальності"? А там вступають iз 100 балами!
Небайдужі-2
Це ЄДИНЕ ПРАВИЛЬНЕ РІШЕННЯ наших освітянських "рехворматорів". Його точно всім треба підтримати!!!
Небайдужі-2
ПРАВИЛЬНО!!! На медицину треба ЗНО з усіх предметів мінімум 160 балів.Це ж життя і здоров’я, а не іграшки малювати або уті-путі сюсюкати в дитяслах!
Небайдужий
Бакалавр Совсун покерувала освітянською галуззю та пішла допомагати розбудовувати медичну...значить точно буде ж.опа і там. І смішно і сумно...де можна було знайти таку смішну бездарність і навіщо її так нахабно просувати?!
Сергій
Для Небайдужий: Пошурши в нете в Совсун ученая степень доктора философии, как минимум. С моей точки зрения как доцента на все специальности надо установить проходной бал не ниже 150.
Небайдужий
На посаду першого заступника міністра заходила бакалавр...може на посаді й захистилася
DOCENT
"Після закінчення харківської школи вступила до НаУКМА, де у 2005 році отримала ступінь бакалавра політології. Магістерську програму продовжила з того самого напрямку та отримала диплом магістра політології у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка. У 2006–2007 роках навчалася в Лундському університеті (Королівство Швеція), де отримала звання магістра з європейської політики." https://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%A1%D0%BE%D0%B2%D1%81%D1%83%D0%BD_%D0%86%D0%BD%D0%BD%D0%B0_%D0%A0%D0%BE%D0%BC%D0%B0%D0%BD%D1%96%D0%B2%D0%BD%D0%B0
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!