Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Уряд зменшив обсяг держзамовлення на 9,6%
Уряд зменшив обсяг держзамовлення на 9,6%

Кабінет Міністрів затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців

Уряд зменшив обсяг держзамовлення на 9,6%

11 липня Кабінет Міністрів затвердив обсяги державного замовлення на підготовку фахівців, наукових, науково-педагогічних та робітничих кадрів, на підвищення кваліфікації та перепідготовку кадрів у 2018 році, а також проектні обсяги державного замовлення на 2019 та 2020 роки.

За інформацією Міністерства економічного розвитку і торгівлі, загальний обсяг прийому фахівців передбачено у кількості 191 100 осіб, у тому числі за денною формою навчання - 171 355 осіб, що менше затверджених у 2017 році показників на 9,6% та 9,5% відповідно.

Зокрема, обсяги прийму державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою запропоновано:

  • «молодший спеціаліст» - 39 210 осіб, у тому числі за денною формою навчання - 35 881 осіб, що порівняно з минулим роком зменшено на 30,5% та 30,6%;
  • «бакалавр» - 78 755 осіб, у тому числі за денною формою навчання - 71873 особа, або на 4,2% та 3,5% менше, ніж у 2017 році;
  • «магістр на основі освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавра» - 62 403 особи, що більше у порівнянні з 2017 роком відповідно на 0,4%, у тому числі за денною формою навчання - 53 720 осіб, що більше у порівнянні з 2017 роком на 0,9%.

Проектні показники державного замовлення на підготовку наукових та науково-педагогічних кадрів становитимуть:

  • до аспірантури - 4399 осіб, що більше порівняно з 2017 роком на 1,4%;
  • до докторантури - 478 осіб, що більше порівняно з минулим роком на 5,9%.

Прийом учнів на навчання за робітничими спеціальностями за державним замовленням у 2018 році передбачено в обсязі 23 000 осіб.

За словами міністра економічного розвитку і торгівлі Степана Кубіва, держзамовлення має відповідати потребам ринку. Тому Мінекономрозвитку розробило зміни до механізму державного замовлення, щоб створити додаткову мотивацію для студентів найбільш затребуваних спеціальностей.

«З цього року ми запропонували заборонити перерозподіл держзамовлення між галузями, з наступного року запроваджується ще кілька важливих змін. Наприклад, пропонуємо підвищену стипендію для студентів за інженерними, технічними, аграрними спеціальностями, яких наразі дуже потребує промисловість, ІТ-сфера. Це важливе питання для української економіки», - зазначив Кубів.

Освіта.ua
11.07.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Лола Кравчук
де можна переглянути кількість бюджетних місць у вузі бо я так зрозуміла що інформація на сайті вузу та реальні бюджетні місця тепер не співпадають
Галина
Для Лола Кравчук: зараз такого немає. У вишах зазначено ліцензійний обсяг та максимальне бєджетне замовлення. Конкурс відбувається всеукраїнський і реальну кількість отриманих бюджетних місць виш знатиме лише 1 серпня. Де будуть вищі конкурсні бали туди і піде більше місць
Коментувати
Mery
Уряд просто "вижимає" вже останні кошти , що залишились в країні. Руйнація освіти, культури та охорони здоров’я. Те, що в цьому році менше випускників не означає, що потрібно позакривати з треть навчальних закладів. А що ми будемо робти вже з наступного року, коли випуски почнуть збільшуватись? Ось тільки вже майно навчальних закладів роздербанять обласні князьки, так, саме князьки, бо про яку демократію ми говоримо, коли з дозволу ВР та КМ робляться незаконні рішення та розграбовується майно освітян.
Галина
Для Mery: З чого Ви взяли, що третину вишів хтось закриває? Те що їх перевели на місцеве фінансування пов’язане зі змінами бюджетного законодавства. Всі ж вимагали більше коштів залишати на місцях. Будь-ласка так і зробили, але те що раніше фінансувалось з державного бюджету за рахунок більших надходжень, передано на місця.
Mery
Маю на увазі не тільки ВНЗ. Саме ці "місця" і закривають дитячі садки, школи,технікуми та ВНЗ, або об’єднують їх. Кошти,що раніше йшли на освіту залучають на проекти,що вигідніші владі. Тим більше, скорочення замовлення, не означає, що за студентів буде платити міська влада, Бог із Вами. Тягар оплати ляже на плечі батків, які і за комунальні послуги не можуть розрахуватись. Якось не так ми собі уявляли децентралізацію.
Галина
Для Mery: Ви звісно вибачте, але я займаюсь формуванням обласного бюджету . В нас є коледжі. І повірте, вони не ображені. Якщо в минулі роки ледве вистачало на заробітну плату, то вже в минулому році при повністю збереженному для них обсягу регіонального замовлення, були виділені кошти і на поточне утримання, ремонти. А садочки якраз відкриваються нові там де в 90-ті були закриті, або збільшуються групи. Школи так оптимізують. Утримувати школу в якій навчається менше учнів ніж працює вчителів, то невірно.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!