Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Вступна кампанія - 2018: основні новації
Вступна кампанія - 2018: основні новації

Новації спрямовані на вдосконалення нововведень, які були впроваджені минулого року

Вступна кампанія - 2018: основні новації

Вступна кампанія 2018-го матиме 6 основних новацій. Про це, під час прес-конференції, розповіла міністр освіти Лілія Гриневич.

За її словами, цього року новацій у вступній кампанії стало найменше. Здебільшого вони спрямовані на вдосконалення тих нововведень, які були впроваджені минулого року.

1. Для спеціальностей уніфіковано обов’язкові предмети ЗНО. Так, якщо попередні роки виші самі обирали, за якими предметами зараховувати в заклад, то цього року все уніфіковано під кожну конкретну спеціальність. Тобто вже не може бути так, що для вступу на «Журналістику» до закладу вищої освіти у Києві потрібно один перелік результатів ЗНО, а для вишу в Миколаєві – інший.

«Така новація потрібна для того, щоб полегшити вступнику свідомий вибір того, з яких предметів він складає ЗНО, залежно від спеціальності, на яку він прагне вступити. Умовами прийому визначено перелік конкурсних предметів у форматі «Українська мова та література» – обов’язковий для всіх вступників, другий предмет – фіксований, третій предмет – вступник обирає з двох альтернативних. Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначили виші», – пояснила міністр.

2. Зараховуватимуться сертифікати ЗНО 2016, 2017 та 2018 років (з іноземних мов – тільки 2018-го).

«Останні роки Український центр оцінювання якості освіти робить тести таким чином, щоб вони були порівнювані між собою. Це дозволило нам у цьогорічній вступні кампанії зараховувати результати одразу 3 років – 2016, 2017, 2018. Винятком буде лише ЗНО з іноземної мови, оскільки цього року формат тесту було змінено – до нього додано аудіювання», – повідомила Лілія Гриневич.

3. Регіональний, сільський та галузевий коефіцієнти змінено за результатами вступної кампанії 2017 року. Конкурсний бал розраховуватиметься традиційно, за формулою. Механізм коефіцієнтів працює таким чином, що він домножується на загальний результат вступника.

Так, коефіцієнти встановлені таким чином:

Регіональний коефіцієнт:

  • для вишів Києва становитиме 1 (тобто в разі вступу в заклади столиці абітурієнт не отримуватиме жодних додаткових балів);
  • для ЗВО у Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти – 1,04;
  • в інших випадках – 1,02.

Сільський коефіцієнт (для вступників, які зареєстровані в селах не менше двох років до дня завершення подачі заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту в школах, що знаходяться на території сіл):

  • збільшено для вступників на аграрні спеціальності – для них він становитиме 1,05;
  • на інші спеціальності дорівнюватиме 1,02.

Галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким надається особлива підтримка):

  • становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.

4. Зменшено кількість заяв, які вступник може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце – з 9 заяв на 4 спеціальності у 2017-му, до 7 заяв на 4 спеціальності у 2018 році.

«Цьогоріч для конкурсу на бюджетне місце вступники на бакалаврат подаватимуть 7 заяв на 4 спеціальності, що на 2 заяви менше, ніж торік. Ми це зробили для того, щоб вступники свідоміше ставилися до свого вибору. Досвід 2017-го року показує, що вступники часто відмовляються від бюджетного місця, яке отримали за 9 пріоритетом, і обирають контракт», – роз’яснила міністр.

5. Встановлено мінімальну кількість балів – 150 – з другого та третього конкурсних предметів для вступу на 3 медичні спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».

«Це була дуже конкретна вимога Міністерства охорони здоров’я, що відповідальне за всі медичні виші. Як ви можливо пам’ятаєте, цю новацію хотіли запровадити ще торік, але оголосили про неї пізно, і вступники не мали можливості враховувати цю вимогу під час планування того, які ЗНО здавати та які спеціальності обирати. Тому минулого року ми відтермінували цю новацію на рік і всіх завчасно попередили, що поріг в 150 балів для профільних предметів обов’язково діятиме на вступній кампанії 2018», – підкреслила Лілія Гриневич.

6. Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки.

«Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує зараховано або не зараховано, а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути низки зловживань, а також зняти зайве навантаження з вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають в напруженому стані, а протягом півроку до неї», – зазначила міністр Лілія Гриневич.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Освіта.ua та Абітурієнт у Facebook.

Освіта.ua
25.06.2018

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
іриша
Моїй подрузі сьогодні прийшло повідомлення з вуза,що може.подавати оригінали,а мені нічого не приходило,хоча я не далеко від неї в рейтенгу.Протягом якого часу приймальна комісія може повідомлять?чи вже нема сенсу чекать?
777
Для іриша: ви ідіотка. Результати конкурсу 1.08. Якщо Вашій подрузі хтось дзвонить, це означає, що вона подала документи в такий виш, який боїться взагалі людей не набрати і дзвонить раніше, аби від них нікуди не пішли. До таких вишів можна подати документи і до 30.09. А взагалі туди краще не йти. Просто викачка грошей, знань нуль.
Коментувати
Єля
Чому не оновлюється база відповідно графіка , чим займається приймальна комісія
оксана
дитина подала документи (електронний варіант) на три спеціальності з визначенням пріорітетних напрямів . Чи можна анулювати і подати документи заново ?
Наталия
Доброго дня.а подала заяву 12 липня.в рейтинговому списку була на 1 місці 192 бола.статус моєї заяви-зареєстрована.з меншими балами статус -добущено.скажить будь ласка ,чому?
Michail Nadtoka
Чи можна вчитися водночас на денній формі навчання за різними спеціальностями в одному вузі ( друга спеціальність за власні кошти)?
Альона
Для Michail Nadtoka: можливо лише на одній спеціальності на денній формі , а на другій заочно
Іван
Можна на двух денних. Одна з яких контрактна. Якщо потягнете....
Коментувати
Тетяна
Підкажіть, будь ласка, на бюджет можна подавати лише 7 заяв за 4 спеціальностями? А в скільки вузів це можна зробити? Пріорітет ставити за обраним вузом чи спеціальністю? Дякую!
Галина
Для Тетяна: Виші обирати можете скільки хочете. Головне лише 7 заяв на бюджет. Хоч всі лише в 1 виш, хоч по 1 заяві у 7 вишів, це абсолютно не має значення. Піріотритети виставляються за принципом куди більше хочете і не має значення який ви, або яка спеціальність. Це Ви самі визначаєте, що для Вас важливіше: потрапити в певний виш на будь-яку підходящу спеціальність, або вступити саме на ту спеціальність, яку Ви хочете, але в будь-який виш, а вже якщо на цю спеціальність не вступите, тоді вже на якусь іншу.
Коментувати
Людмила
подскажите. если два месяца проучилась в техникуме после 9 кл. на бюджете. но вернулась в школу .имею право на бюджет после 11 кл на другую специальность.?
Сармат
Для Людмила: Якщо прописані в селі більше двох років то вроді так, адже наскільки я знаю вимагається саме закінчення сільської школи, а не навчання в ній...
я
Для Сармат: це Ви до чого?
Коментувати
Вікторія
Привіт! При подачі заяв подаю на спеціальність 035(Філологія),але на різні спецалізації, тобто в мене дві різні заяви на 035.10 та 035.01. Взагалі можна подавати декілька заяв на одну й ту саму спеціальність. Це вважається одною й тою ж спеціальністю?
Ф
Для Вікторія: нет. Для филологии, среднего и профессионального образования исключение: считаются специализации, то есть то, что идёт после точки
Коментувати
Андрій
Всім прівіт! Люди, підскажіть будь-ласка, якщо я вступаю до Киева, до ВНЗ на аграрну спеціальність, а сам проживаю в селі (все життя), мені буде який-небудь коефіцієнт, просто прочитав, що вступаючи до вишів Києів, абітурієнт не отримує жодного бала?
DGP
Для Андрій: якщо у Вас є довідка 13, то Ви отримаєте коефіцієнт 1,05 (сільський для аграрних спеціальностей), а те, що в Києва немає коефіцієнта, то говорять про регіональний коефіцієнт. Тобто, якщо Ви будете вступати до Київа, то отримаєте КБ*1,05*1, а наприклад до Херсона: КБ*1,05*1,04
Андрій
Дуже дякую за допомогу, всього Вам найкращого :)
Коментувати
Тетяна
Однією рукою дають сільський коефіцієнт, а другою забирають. Дитина народилася і все своє життя прожила в селі. А в довідці 13 вказують дату отримання паспорта, бо д Тоді її занесли до державного реєстру. Хоча видали ще виписку з погосподарської книги, де вказано, що дитина від народження проживає в селі.Скажітьласка, є ще десь таке,чи це лише у нас такий дебілізм?
DGP
Для Тетяна: сільрада Вам неправильно видала довідку. Якщо дитина дійсно була зареєстрована (а не висіла в повітрі) з моменту нарадження і про це є підтвердження в домовій книзі. Вимагайте дату з моменту реєстрації в домовій книзі.
Іван
Саме так. Нехай сільрада видає правильну довідку. Сільради їх точно видають, вимагайте! Усіх дітей до реєстру вносять при видачі паспорта, але багатьом при цьому видають довідки з датою народження, коли реєстру ще не існувало.
))))))))
Беда в том, что некоторые сільради понятия не имеют, как эту справку и на каком бланке выдавать. Отправила ребенка за справкой, несколько раз перезвонили, уточнили что надо, в итоге выдали справку о составе семьи, там же, говорят, село указано, придется распечатывать из интернета и нести им бланк, да подозреваю, что и объяснять как заполнять тоже.
Коментувати
11111
І для юридичних вузів також поріг у 150 балів. Вони не менш калічать людей і іхню долю ,аніж лікарі. За вчителів взагалі навіть казати соромно, про іх рівень.
Ольга
Коли буде встановлено мінімальну кількість балів 150 з кожного предмету для вступу в педагогічні ВУЗи?
DGP
Для Ольга: Такого не буде в педагогічні виші вступають ті, хто більше нікуди не вступив
Іван
Яка мінімальна кількість? На вчителів фізики й математики вступають абітурієнти з конкурсним балом 105. Якщо ввести обмеження - ми залишимося без вчителів зовсім.
Коментувати
Маргарита
Привіт!Підкажіть,будь ласка,чи візьмуть на бюджет із середнім балом 170-175 на право?
Kaitlin
Для Маргарита: Навряд чи, але все залежить від того, до якого внз ви збираєтеся вступати
Коментувати
Олександр
Для Лідлії Гриневич (може почує) - поясніть, будь ласка, як можна спочатку робити набір студентів до Дніпровського педколеджу ДНУ ім. О. Гончара, а потім з 1 вересня кудись їх переводити??? На ПЕд коледж Постановою і 2017 і 2018 років КМУ виділяють 36 та 46 млн на кап ремонт і тут же всіх (і стуентів і працівникіув) хочуть перевести з 1 вересня - без їхньої згоди- у інший навчальний заклад. Хоча у умовах надання субвенції на кап ремонт вказано : протягом 20 років після про ведення ремонту забороняється міняти профіль установи, а коледж просто знищують, одночасно надаючи йому гроші на ремонт. Ось вам і вступ.
Valentyna
чи може довідка про народжeння і проживання в сeлі, а нe Додаток№13, бути підставою для використання сільського коeфіцієнта?
Іван
Для Valentyna: Для Анастасія Клямар: Не може.
Коментувати
rddude для
Давайте либо про соотношение, либо про баллы ЗНО. НЕ сумела набрать на работу месестрой. А ныть и манипулировать это низко. /// Если Вам так интересна ЭТА работа, тогда Вы станете доктором, НЕ смотря на соотношения. Если Вы ноете, то бишь манипулируете сознанием людей, то не следует ныть в таком аспекте. /// А вот поднимать вопрос реальной ОПЛАТЫ это да, ЭТО следует делать. НО не пхаться туда, куда мозг не пролазит
Выпускнице отличнице
Вы не одна такая. Год работать по специальности, если НЕ сумела сдать ВСЕ экзамены на достаточный уровень, готовиться и поступать снова. ТАК поступают те, кто ХОЧЕТ быть доктором. Всё остальное - болтовня. И рыдание по поводу нагрузок, и манипулирование ими, нагрузками. Всё, что будет дальше - зависит от Вас. Не следует бить на жалость - это низко. И глупо. Тем более тому, кто стремится стать доктором.
rddude
Для Выпускнице отличнице: Давайте я разберусь сама, что мне нужно делать ;) Это не болтовня, вы попробуйте в свой головной мозг засуньте такое количество информации чтобы понимать как такая биохимическая машина как человек - работает. Как те же препараты (хим. вещества) на него влияют, как его ткани и клетки реагируют. Это не на рынке стоять торговать, извиняюсь за такое сравнение. У потенциальных врачей в меде будет не одна недоспанная ночь, те кто хочет хотя бы на 4 вытянуть вообще должен забыть про гулянки и личную жизнь. Это одно из самых благородных искусств. Но и вы детям сказки не рассказывайте, что учится в меде это рай. Многие медработники о своей боли просто молчат, особенно в нашей стране. Соотношение знания=ответственность=зарплата просто оставляют желать лучшего и я буду рыдать хотя бы из-за этого. Потому, что одна из сложных профессий оплачивается так будто ты прогуляться вышел, а не прооперировать кого-то скажем так.
Коментувати
rddude
Выпускница предыдущих лет, закончила мед колледж, медсестра, диплом с отличием. Хорошо(180+ и 170+)написаны язык и биология, на химию не хватило сил из-за экзаменов в своём учебном заведении. Представляю, что такое нагрузки в меде. 3 года назад ВНО по химии было значительно легче. Вынуждена ехать из-за порога сдавать вступительные экзамены. Не ясно желание минздрава надавить на школьников и поднять порог, следили бы лучше за КРОКами и подымали проценты там, а то 60,5% на КРОКе-1 смешная цифра если честно. . Не каждый ребёнок с 150-160 баллами по всем предметам, а то и выше готов к таким нагрузкам. После школьной скамьи они заплачут горькими слезами на анатомии с латынью, а дальше на патологии. К тому моменту как вы станете врачом вы сами немало своего здоровья и нервов потеряете. Так что идите в эту профессию осознанно и без мнения родителей, чтобы потом не плакали, что вас заставили 6 лет "на жебрака вчітися". Aliis inserviendo consumor будет ваше кредо по жизни ;)
Студент-медик
Для rddude: Да если ты не набрала 150 баллов, как КРОК 1 одолеешь если его поднимут выше 60,5%? ЗНО 170-180 баллов это ещё не показатель умственных способностей. Для студента медфакультета в КРОК 1 входит девять прредметов!!! И если два сдала успешно, а на третьем устала, то иди делай уколы. Т.К. пока дойдёшь до девятого, то придётся полы мыть...
Коментувати
Яна
Поступить на контракт с баллами: 170, 170, 120 - возможно? Интересует Харьков и Киев.
Алина
Для Яна: Смотря куда ты хочешь,есть вузы которые принимают и со 100
Іван
И со 105 на бюджет!
Коментувати
Опримист
По опыту работы в ВУЗе, в т.ч. и приемной комиссии, могу утверждать со всей ответственностью - если абитуриент приходит с баллом ниже 150 (даже по одному предмету), то в высшем учебном заведении ему делать нечего. Граница 150 баллов должна быть установлена сегодня, как минимум, для всех медицинских и педагогических специальностей.
Правдоруб
Для Опримист: І юридичних спеціальностей також. Уявлєте, що таке судді і прокурори - ідіоти? Це тисячі скалічених людських долей!
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!