Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Останній день подачі заяв до вишів: основні поради
Останній день подачі заяв до вишів: основні поради

Поради, якими варто скористатись в останній день подачі заяв на вступ до вишів

Останній день подачі заяв до вишів: основні поради

Громадянська мережа ОПОРА, представники якої здійснюють громадський контроль за перебігом вступної кампанії, надала абітурієнтам та їх батькам основні поради, якими вони можуть скористатись в останній день подачі заяв на вступ до вищих навчальних закладів.

Перевірте статуси своїх заяв в електронному кабінеті

Для участі у конкурсному відборі, заява повинна мати статус «Допущено до конкурсу» або «Допущено до конкурсу (навчання за бюджетні кошти)» (якщо Ви обирали опцію участі у конкурсному відборі тільки для навчання за державним та регіональним замовленням).

Відповідно до листа МОН від 25 липня, вищі навчальні заклади повинні були сьогодні до 10.00 прийняти рішення щодо всіх електронних заяв, які подані до 23 числа включно. Тож у випадку, якщо Ви подавали електронну заяву раніше і статус вашої заяви і досі «Зареєстровано в Єдиній базі» чи «Зареєстровано у вищому навчальному закладі», радимо звертатися на електронну пошту МОН - vstup_2017@mon.gov.ua (копію листа можете надсилати до Громадянської мережі ОПОРА - osvita@opora.org.ua).

Якщо статус Вашої заяви «Потребує уточнення вступником», невідкладно надішліть на електронну адресу приймальної комісії інформацію, яка є необхідною для прийняття приймальною комісією відповідного рішення.

Якщо Ви подавали електронну заяву 24 липня та пізніше, такі заяви мають бути опрацьовані приймальними комісіями до 27 липня включно.

Перевірте середній бал додатка до атестата

Якщо при створенні електронного кабінету Ви вказали неточний середній бал додатка до атестата (наприклад, без десятих), або опісля виявили неправильність його обрахунку, - зверніться з відповідним проханням до ВНЗ, який першим опрацьовував вашу заяву. Оскільки лише цей ВНЗ на підставі перерахунку та рішення приймальної комісії має право подати змінені результати до ЄДЕБО. Якщо Ви не маєте можливості з’ясувати який саме це навчальний заклад, зверніться до всіх. Можливо, Вам потрібно буде на електронну пошту приймальної комісії повторно подати скановану копію свого атестата.

Пам’ятайте, що подання недостовірних даних вступником буде підставою для скасування наказу про зарахування.

Перевірте, чи правильні документи завантажені для нарахування сільського коефіцієнту

Якщо Ви претендуєте на коригування конкурсного бала на сільський коефіцієнт (1,02), перевірте, чи завантажена у ваш електронний кабінет правильна довідка про реєстрацію у сільській місцевості (форма  додатку №13). У випадку, якщо першочергово ви завантажили документ неправильної форми, надішліть на електронну пошту приймальної комісії кожного ВНЗ довідку правильної форми.

Не шукайте в електронному кабінеті заяви, подані у паперовому вигляді

На жаль, цьогоріч не забезпечено можливості системи підтягувати у електронний кабінет вступника заяви, подані ним у паперовій формі. Для впевненості, що Ваша заява таки братиме участь у конкурсному відборі Ви маєте мати підтвердження навчального закладу про прийом таких документів (розписка), а також повинні бачити себе у списках вступників на інформаційній системі «Конкурс».

Перевірте наявність себе в рейтингових списках на сайтах навчальних закладів та в інформаційній системі «Конкурс». Перевірте свої бали

За запевненнями Міністерства освіти і науки України сьогодні, 26 липня, у інформаційній системі «Конкурс» буде можливість бачити всі складові конкурсного балу вступника (результати кожного ЗНО, додаткові бали за підготовчі курси, олімпіади, МАН). Тож матимете можливість перевірити правильність відображення своїх даних у рейтингових списках.

Перевірте правильність обрахунку конкурсного бала

Пам’ятайте, що конкурсний бал вступника розраховується інфдивідуально у кожному навчальному закладі, оскільки коефіцієнти, які застосовуються до складових конкурсного балу можуть бути різними.

Окрім того, остаточно конкурсний бал балансується на регіональний (1,00 - у місті Києві, 1,01 - у містах Дніпро, Львів, Одеса та Харків, 1,03 - Донецької та Луганської областей, переміщених вищих навчальних закладів, 1,02 - в інших випадках), галузевий (1,03 для поданих заяв з пріоритетом 1 на спеціальності, які передбачені в додатку 4 до Умов прийому, та 1,00 в інших випадках), сільський (1,02 для осіб, зареєстрованих у сільських населених пунктах, та які здобули повну загальну середню освіту у навчальних закладах, що знаходяться на території населених пунктів сільської місцевості, у рік вступу, та 1,00 в інших випадках) коефіцієнти шляхом його множення на їх добуток.

Якщо помилилися при виборі форми навчання (бюджет, контракт, бюджет+контракт)

Якщо при подачі заяви Ви обрали лише позначку «претендую на участь в конкурсі виключно на місця державного та регіонального замовлення», однак наразі прийняли рішення, що також хочете претендувати на місця  контрактного навчання (тобто правильною була б позначка - «претендую на участь в конкурсі на місця державного та регіонального замовлення і на участь в конкурсі на місця за кошти фізичних та юридичних осіб у випадку неотримання рекомендації за цією конкурсною пропозицією за державним або регіональним замовленням»), ви маєте змогу це уточнити. Для цього, можете скористатися правом, передбаченим п.2 розділу Х Умов прийому — подати заяву до приймальної комісії вищого навчального закладу у довільній формі. Така заява має бути прийнята приймальною комісією та долучена до особової справи вступника.

Можливість скасування заяв

Якщо Ви розумієте, що хотіли б скоригувати виставлені Вами пріоритети, то можете це зробити лише шляхом скасування заяв з певним пріоритетом. Пам’ятайте, що це не дасть можливості переподати заяви з відповідними пріоритетами, зменшить кількість заяв, які братимуть участь у конкурсному відборі. Наприклад, якщо Ви скасуєте заяви з другим та третім пріоритетом, то при наданні рекомендацій система у разі неможливості надання рекомендації за заявою з пріоритетом №1, другою заявою розглядатиме заяву з пріоритетом №4.

Зробіть скріншоти своїх електронних кабінетів

У зв’язку з нестабільною роботою системи, радимо зробити знімки екрана вашого комп’ютера чи мобільного пристрою, де відображені всі подані Вами заяви та інші дані вступника.

Очікуйте надання рекомендацій на навчання

Відповідно до Умов прийому, списки вступників, які рекомендовані до зарахування за держзамовленням за кожною конкурсною пропозицією повинні бути оприлюднені до 12:00 1 серпня. Офіційним повідомленням про надання рекомендацій є оприлюднення списків на інформаційних стендах приймальних комісій. Разом з тим, ВНЗ зобов’язані дублювати таку інформацію на офіційному веб-сайті.

В цей час можете ознайомитися з матеріалами, які пояснюють роботу Алгоритму адресного розміщення державного замовлення в 2017 році.

Наталія Радиш, координатор освітнього напряму Громадянської мережі ОПОРА, (098) 765 86 22.

Для отримання оперативної інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до сторінок Абітурієнт та Освіта.ua у Facebook.

 

Освіта.ua
26.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
7
коли будуть списки?Написано до 18 год а зараз майже 17:00.
Фі
Для 7: читайте ще раз, де таке написано? В попередній статті все сказано.
Коментувати
Мама
Як будуть рахувати тих у кого відсутній пріоритет?
Іра
Для Мама: вони будуть зараховані за конкурсом тільки на контракт
Кійченко
Для Мама: так як і всіх інших по балах зно,але не тягніть,якщо міст на контракт небагато,то питайте в приймальній комісіі,думаю,там якоісь системи не буде ,в минулому році хто документи раніше приніс ,той і вступив.Може не скрізь,але я такий випадок знаю.Сусідський хлопець не потрапив на "право" в КНУ,довго думали,пішов в другий універ,а діти пройшли з нижчими балами
Мама
Я мала на увазі тих, у кого стоїть в списку пусто, а бали зашкалюють
Коментувати
Оксана
Якщо подає документи у вуз на контракт, то інші контрактні місця автоматично згорають? Чи буде система щоденно оновлювати списки рекомендованих?
Aaa
Для Оксана: не буде, згорають
Коментувати
юлія
дякую вступ інфо за деталізацію! реально заспокоїлась-бентежили 2-хсотники, а ще б зробили це раніше-менше було б помилок і більше порядку-бо зацікавлені люди відслідковують краще ніж система.
Ваннеса
Якщо ЛО-75,я по рейтингу 77,чи попадаю в списки зарахованих? Приорітет 1.
Іра
Для Ваннеса: ПРОХОДИШ
Ааа
Для Ваннеса: порахуй перед собою 1 пріортети, ти - після них точно, передивись бали і вузи тих, і кого 2 та інші пріоритети, тих хто перед тобою, і вирахуєш точно, майже.Але здалеку виглядає, що проходиш. Удачі!
Ваннеса
Для Іра,та Ааа:Дякую.
Коментувати
вседома
народ! может кто знает когда будут обнародованы бюджетные места?
Julia
Для вседома: вступ инфо до сих пор не обновился... мне кажется, либо завтра, либо уже первого по завершении процесса.
DOCENT
1 серпня "формування рейтингового списку вступників, які вступають на основі сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання, творчих конкурсів та вступних іспитів (у тому числі за квотами-1 та квотами-3), із зазначенням рекомендованих до зарахування формується на основі конкурсного бала за кожною конкурсною пропозицією згідно з виставленими вступниками пріоритетностями з повідомленням про отримання чи неотримання ними права здобувати вищу освіту за державним або регіональним замовленням та оприлюднюється не пізніше 12.00 години 01 серпня."
Коментувати
svetlana
Я не могу понять: зачем каждый год менять правила поступления, причем вносить изменения, когда началась вступительная кампания? Зачем выносить мозг поступающим и их родителям? Вступительную кампания прошлого года провалили, никто не ответил за ляпы, Совсун по-тихому убрали после и все. Ну так получите в этом году уже на полную катушку.
DOCENT
Для svetlana: Умови прийому 2017 затверджені 13 жовтня 2016. До них дійсно вносилися зміни у 2017. Але майже всі ці зміни або технічне уточнення формулювань, або з метою приведення у відповідність до змін в Законі, які приймаються Верховною Радою, або актами Уряду.
Гарбуз
Всі ці ідіотські зміни будуть відмінені в наступному році,ось побачите.Але будуть внесені інші ,ще більш дурнуваті зміни.Бо ця команда мон взяла впертий курс на перевершення в ідиотизмі всіх минулих очільників.В нас ніхто ні за що не несе відповідальності.Гриневич вже спокійно плямкає ротом ,та видає нові дебільні тези,наче в неі все працювало як годинник,і вона провела найуспішнішу вступну кампанію.І мінистерські тролі,як ті пацюки ,пересиділи важкий момент і повилазили зі всіх шпарин.
Гарбуз
Це ж повна нісенітниця враховувати всі абсолютно досягнення, незалежно від спеціалізаціі!Якщо дитина перемогла на оліпміаді з біологіі,а йде на комп’ютерну інженерію?А щодо МАНівських робіт,то вибачайте,це трошки лукавство,вони не завжди оцюнюються справедливо,ну є там елемент корупціі.У мене син в 10му класі захищав роботу МАН з фізики по району,ну 1ше місце дали ,бо директор школи "дуже наполягала",і так розумію,це на всіх рівнях.А про різні коефіціенти, теж дурня.Ну навіщо видумувати велосипед знов і знов.Є бали ЗНО ,все крапка,навіщо до них весь час щось чіпляти,наче вносити в чисту воду безкінечну муть.
Коментувати
В курсі
А де ви взяли таке? Ніде на сайті такого нема!!
Супер баллы
Я сравнила список победителей последнего Всеукраинского этапа профильной олимпиады по правознавству, со списком 200 бальников. Совпадает аж одна фамилия, причем абитуриента с баллом 198!!!! Значит система учитывает результаты олимпиады по всем предметам, что противоречит правилам приема 2017! Скриньте все случаи во ВСТУП инфо, потом доказать уже будет ничего нельзя.
DOCENT
Для Супер баллы: Як раз навпаки! 10 балів за олімпіади встановлюється не залежно від предмету олімпіади і спеціальності. ВСІМ на ВСЕ. І це запроваджено в цьому році. В минулі роки була прив’язка
тоже мама
Для Супер баллы: согласна! прийдется подавать в суд на МОН! нарушение правил приема! нарушение конституционных прав ребенка на образование! должны учитываться только результаты ЗНО!
Іван
Ви переплутали. Треба подавати в суд на вуз, який придумав свої правила, які суперечать умовам МОН, оскільки вони мають вищу силу.
Коментувати
Кошмар!
. Это просто какой-то кошмар! Очень много детей с этим прекрасным сельским коэффициентом. Ребёнок сдал хуже ЗНо, чем мой, но плюс СК и о, чудо этот ребёнок на 50позиций выше. Та же специальность 081 КНУ... Про МАНы я молчу. Такого никогда не было, чтобы маны и олимпиады учитывались по любым предметам. Раньше было только по профильным. Да и в условиях приёма 2017 тоже значилось по профильным... И тут выходит это чудное разъяснение!!!! Я в растерянности. Куда звонить? Этот беспредел ещё можно остановить!?
DOCENT
Для Кошмар!: В Умовах прийому профільності олімпіад і МАН не було
Кошмар!
Я очень рада! А это что? Перелік базових предметів та відповідні їм освітні програми, при вступі на які призери (особи, нагороджені дипломами I-III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад мають право на отримання додаткових балів за особливі успіхи, наведено у Додатку 2.7. Из правил поступления в КНУ...
Іван
Не плутайте правила прийому вишів, які не вміють читати й сприймати написане в умовах прийому, з умовами прийому, які діють по всій країні незалежно від того вміють вузи читати чи не вміють. Якщо правила прийому суперечать умовам - це пробелма тих вузів, які скопіювали минулорічні правила й не читали цьогорічні умови.
Коментувати
200
я лично нашел 2 случая где люди с средним балом сертификата 135-140 получали в общем 200 .но вузов у нас в стране почти 200 и кто проверит все специальности и все вузы на пример корупции ? я уверен что таких примеров на всю страну штук минимум 40 найдется .
DOCENT
Для 200: Один в приазовському на філологію. І там про це знають. А інший де?
DOCENT
Для 200: https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/20258418_1667189359959984_4371174041967174443_n.jpg?oh=664b9ecadb82616bddd312a657ed4211&oe=5A393110
200
ок ,с филологией все понятно .но как я писал уже ниже есть люди с средним балом сертификатов 140-160 у которых выводит общий бал 185-200
Коментувати
200
это наверно самая коррумпированная вступительная компания за последние 5 лет . либо это бока вступ.инфо . решать вам . снизу сообщения и ссылки я вам предоставил .
200
для тех кто ниже просил ссылку . http://www.vstup.info/2017/42/i2017i42p366271.html поверьте и таких примеров в стране много . вы только глянте коф.тех у кого от 160 до 200.
DOCENT
Для 200: Там очевидно проблема з арифметикою. Додали результати по всім 4 сертифікатам, замість 3, от і отримали більше 200, згідно правил, якщо більше 200, обрізається на 200.
оля
Для 200: Посмотрела Вашу ссылку .Это было бы смешно, если б не было так грустно. Просто полный сюрреализм!!!! В это просто поверить невозможно! Но - факт.
DOCENT
перевірив на вступнику з результатом менше 200 (№15 в переліку)! П***** Катерина Миколаївна. ЇЇ результат 197.142. Коефіцієнти: Укр.Рос.Іноз. =0.35, Історія - 0.2, Атестат - 0.1 В 15 абітурієнта результати: Укр. - 142, Рос.=Іноз.=137, Іст.-153, атестат-7.2->152. КБ=1.03*(142*0.35+137*2*0.35+153*0.2+0.1*152)=197.142! ДВІЧІ РАХУЮТЬ РОСІЙСЬКУ!
Коментувати
абитуриент
У меня вопрос! Если я получу рекомендацию на поступление на бюджет в университет, который я обозначил приоритетом 2 или 3 или даже 4, то другие заявки аннулируются. Смогу ли я подать заявку на контракт в другие университеты с более высоким приоритетом , если я везде указывал опцию "бюджет+контракт" ?
11
Для абитуриент: на контракт-да
Коментувати
Супер баллы
Супер баллы Помониторила в очередной раз систему конкурс, специальность 081 право, ун-тет Шевченко. Сегодня выложили баллы всех участвующих в конкурсе. У некоторых абитуриентов интересно подсчитан общий балл, например 192, 193,5 и 171 в сумме выдает 196.85. И такой абитуриент оказывается в списке на 190 позиций впереди, чем мой ребенок с более высоким баллом. И таких примеров я просчитала уже достаточное количество! Я допускаю, что эти люди победители олимпиад, и т.д. Хотя в приказе о победителях олимпиад я их не нашла. Получается, что некоторым абитуриентам каким-то образом подарили кому-то 20, кому-то 15, кому-то 5 баллов. При звонке в приемную комиссию мне посоветовали обращаться на сайт inforesurs. Дозвониться конечно туда невозможно(( Я дозвонилась в министерство на горячую линию. Мне посоветовали 1) не портить себе нервы 2) не мониторить систему Конкурс, так как информация в ней не соответствует действительности!!! Где добиться правды, если мой ребенок не попадет на бюджет!!!
Абітурієнт
Для Супер баллы: Никому ничего не дарили. Пересчитайте КБ этого абитуриента - ровно 186.85, на 10 баллов меньше. А эти 10 баллов - за олимпиаду или МАН. Выясняйте сначала, в чем дело, а потом бросайтесь с обвинениями.
Кошмар!
Что значит не дарили? Абсолютно согласна с "супер баллы" очень много детей с этим прекрасным сельским коэффициентом. Ребёнок сдал хуже ЗНо, чем мой, но плюс СК и о, чудо этот ребёнок на 50позиций выше. Та же специальность 081 КНУ... Про МАНы я молчу. Такого никогда не было, чтобы маны и олимпиады учитывались по любым предметам. Раньше было только по профильным. Да и в условиях приёма 2017 тоже значилось по профильным... И тут выходит это чудное разъяснение!!!! Я в растерянности. Куда звонить? Этот беспредел ещё можно остановить!?
Супер баллы
Все знают как и кем пишутся МАН и как проходит участие в Олимпиадах. Я сама в свое время испытала это на себе))) Я сравнила список победителей последнего Всеукраинского этапа профильной олимпиады по правознавству, со списком 200 бальников. Совпадает аж одна фамилия!!!! Значит система учитывает результаты олимпиады по всем предметам, что противоречит правилам приема 2017!
Коментувати
А с какого!???
Подачу заяв в электронных кабинетах продлили до 00:00 27 июля!!! С какого тактик поблажки? Это реальное нарушение сроков регистрации электронных заяв!
Нина
Доброго вечора, чому до цих пір не розміщені рейтингові списки на сайтах навчальних закладів? дочка подавала у два виші - в Київський НУБіП та Білоцерківський НАУ, якщо в НУБіПі на офіційному сайті ще можна дізнатися якусь інформацію, крім рейтингових списків, То в Білоцерківському НАУ майже ніякої поточної інформації немає, не сумніваюся, що майже в усіх вишах так, коли виші почнуть виконувати свої ж правила оприлюднення інформації???? просто жах, а не вступна компанія!!!!!
Василь
Для Нина: Відповідно до нормативно-правових актів цьогорічної вступної кампанії рейтингові списки формуються ЄДЕБО в автоматичному режимі й оприлюднюються 01 серпня. Що Ви шукаєте на сайтах вузів?
Катя
Списки на сайті вступ інфо
DOCENT
"4. Рейтингові списки формуються приймальною комісією з Єдиної бази та оприлюднюються у повному обсязі на офіційному веб-сайті вищого навчального закладу." http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/z1515-16/page3#n314
Коментувати
Серафим
Скажите,пожалуйста,почему на международных экономических отношениях-292,нет кол-ва бюджетных мест?..и еще,я понял,что допбаллы теперь дают независимо от профильности предмета?..в списках на этом же ф-те-292,я знаю абитуриентов,которые имеют допбаллы по русскому языку и им прибавили 10 баллов!!!(это на экономф-те!) Спасибо!
DOCENT
Для Серафим: кількість місць держзамовлення буде за результатами конкурсу. Так 10 балів встановлюються не залежно від предмету олімпіади на будь-яку спеціальність
Коментувати
200
если есть желание то можно хорошенько помониторить вступ.инфо и найти типа таких рейтенгов где у людей с сертификатами ,119,143,143. конкурсный бал выдает 200.
100
Для 200: Можете дати посилання?
Fenechca
дайте ссылку
Лілія
Для 200: Такої інформації поки що не знайшли, але побачили не менш цікаву: при середньому балу про освіту в 5,6, ЗНО здано на 171(біологія), 180(укр.мова), 189(історія). Недооцінювали в школі::))
Коментувати
Trt
Доброго дня. Скажіть будь—ласка, кого візьмуть на бюджeт: Є 5 місць бюджeту. Якщо я по списку 5, алe пріорітeт 2 в мeнe, чи 6 абітурієнта по списку, у якого бал нижчe, алe пріорітeт 1.
Олена
Для Trt: Не турбуйтесь, головне це бал, а вже потім пріоритет.
rex
Для Олена: Але Вступник може бути рекомендований до зарахування за найвищою пріоритетністю з числа зазначених ним під час подання заяв, за якою вступник потрапляє у число тих, хто може бути рекомендований до зарахування на місця, що фінансуються за державним замовленням, відповідно до його конкурсного бала. Це виходить, що вони будуть на вищих місцях, хто з нижчими балами ніж ті, хто набрав більші?
Яна
Для Rex: ви взагалі зрозуміли, що самі написали? Ще раз - в першу чергу враховується БАЛ. Там, де вашого бала виявиться достатньо, туди ви і поступите. Пріоритетність грає роль тільки, якщо у двох людей однакова кількість балів і треба обрати одного.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!