Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія УжНУ - кращі умови для різнобічного розвитку
УжНУ - кращі умови для різнобічного розвитку

Поза аудиторіями УжНУ вирує повноцінне і цікаве життя, навчання тут стане найкращим періодом життя

УжНУ - кращі умови для різнобічного розвитку

Для великої кількості молодих людей у ці літні дні найбільш актуальним питанням є здобуття престижного статусу студента УжНУ. Однак вступна кампанія швидкоплинна, і уже завтра перед першокурсниками постане дилема: як облаштувати життя на найближчі 5 чи й більше років, коли Ужгород стане для вас рідним містом, а Ужгородський національний університет – рідною домівкою. Де ви житимете, як будете проводити дозвілля, які можливості поза університетськими аудиторіями відкриє для вас один із найкращих і найрейтинговіших університетів України? Якщо ви читаєте цю статтю, значить, ви замислювалися над цими питаннями. Прочитавши цю публікацію, ви зрозумієте: поза аудиторіями і лабораторіями УжНУ вирує повноцінне, яскраве і цікаве життя, а проведені в Ужгороді студентські роки ви довго згадуватимете, як один з найкращих і найцікавіших періодів свого життя.

Де жити? У студмістечку!

У трьох локаціях Ужгорода, зосереджених поблизу навчальних корпусів УжНУ, розташовані 6 гуртожитків, що входять до складу студмістечка університету. У них проживає близько 3 тисяч студентів, а також іноземні студенти, студентські сім’ї, аспіранти, інтерни та абітурієнти.

На території студмістечка функціонують 2 студентські поліклініки, магазини та кафе, спортивні майданчики. У приміщеннях гуртожитків працюють бібліотеки, читальні зали з безкоштовним доступом до Wi-Fi інтернету. Для дозвілля студентів у гуртожитках облаштовано сучасні спортивні кімнати.

Упродовж трьох останніх років адміністрація університету звертає особливу увагу на створення побутових умов для мешканців гуртожитків. Постійно проводяться капітальні ремонти в житлових блоках, замінено понад 1000 вікон на сучасні металопластикові, капітально відремонтовано покрівлі гуртожитків.

Минулого 2016 року за допомоги угорських партнерів УжНУ повністю реконструйовано 6 та 5 поверхи, а також фойє гуртожитку №4. Керівництво університету планує поступово – поверх за поверхом – реконструювати весь гуртожиток № 4.

Важливий момент: вартість плати за проживання в студмістечку УжНУ – невисока. Жити в гуртожитку набагато дешевше, ніж орендувати житло в місті. І значно цікавіше.

Спортмайданчики і спорткомплекс з басейном

Наприкінці літа минулого року всі без винятку закарпатські ЗМІ розповідали про новий сучасний спортивний майданчик, який побудовано на БАМі, біля гуртожитку № 4. Замість асфальтобетону з ямами – тепер тут надсучасне футбольне поле зі штучним покриттям, тенісний корт, столи для пінг-понгу, майданчик для баскетболу і волейболу, спортивні тренажери. Із сучасних «фішок» – освітлення, щоб спортивна споруда не була порожньою і у вечірній час. І невеличка трибуна для глядачів.

Інший спортивний комплекс університету розташований біля стадіону «Авангард» і гуртожитків на набережній Ужа. «Буревісник» - так за звичкою ужгородці називають цей спорткомплекс, у якому після капітального ремонту функціонує чудовий басейн, доступний для всіх студентів і викладачів університету. До речі, басейн настільки «крутий», що в ньому постійно проводяться навіть всеукраїнські змагання з водних видів спорту.

Крім басейну, в цьому спорткомплексі УжНУ є також ряд спортивних залів, де постійно проводяться різноманітні турніри, змагання, університетські спартакіади. До речі, 20 % наших студентів відвідують спортивні секції і гуртки. Саме в УжНУ народилася команда з американського футболу «Лісоруби», яка зараз успішно виступає на чемпіонаті України. Десятки наших студентів виборюють перемоги та призові місця на обласних, всеукраїнських і міжнародних змаганнях.

Минулого року студенти-іноземці УжНУ започаткували ще одну гарну спортивну традицію: в Ужгороді укорінився крикет, - вид спорту, який є страшенно популярним у Індії. Ба більше – керівництво факультету здоров’я та фізичного виховання навіть працює над тим, щоб створити університетську команду, яка брала б участь у чемпіонаті України з крикету.

Для шанувальників зимових видів цікаво буде знати, що до структури Ужгородського національного університету входить гірськолижна база «Плішка». Тож активна молодь має змогу займатися не тільки літнім, а й зимовим спортом.

Наука, яка відкриває світ

Навчання в УжНУ – це не тільки пари-лекції-дипломні, не лише спорт і активний відпочинок, не тільки розваги. Наш університет – це ще й стартовий майданчик для тих молодих людей, які мріють стати науковцями і прославити своє ім’я. І це не просто гарні слова для реклами університету.

Зовсім недавно наш сайт публікував інтерв’ю з молодим науковцем-стоматологом Мирославом Гончаруком-Хоминим, який у 25 років має 25 переможних міжнародних наукових конференцій і репутацію надзвичайно перспективного науковця у колах європейських колег. Або, скажімо, в Європі практично немає достойного університету, на фізичному факультеті якого не працював би випускник нашого фізфаку. Чи візьмемо програмістів: нечасто таке буває, що команда УжНУ повертається з чемпіонату світу з програмування без нагород.

Уже з перших років навчання студенти Ужгородського національного університету, котрі захоплюються винахідництвом, мають можливість реалізувати свої ідеї: в УжНУ щороку проходить конкурс студентських стартапів, інноваційних проектів, найкращі з яких мають шанс бути втіленими в життя. До прикладу, цьогорічний переможець конкурсу стартапів проект «Реставратор 2017» від студентів фізичного факультету – це затребувані на ринку прилад і технологія очистки забруднених поверхонь з гарними перспективами щодо використання не лише в серійному виробництві, але й у вирішенні комунальних проблем. Або інший приклад: інноваційним проектом авторства студентів хімічного факультету уже зацікавилися у … Бразилії.

Студенти УжНУ – активні учасники міжнародних та всеукраїнських конкурсів та олімпіад з різних галузей науки і культури, де неодноразово ставали переможцями. А завдяки тому, що Ужгородський національний університет надзвичайно активізував міжнародну співпрацю і має десятки вишів-партнерів, для молодих науковців відкритий увесь світ.

Утім, щоб подорожувати і пізнавати нові країни і людей, не обов’язково бути науковцем. Уже став доброю традицією обмін студентами між УжНУ і закордонними вузами-партнерами для проведення семестрового навчання, практики та стажування. Гадаємо, не варто пояснювати, що такі поїздки – це нові знання, друзі з усього світу і враження, які ніколи не зітруться з пам’яті.

І про розваги

Безумовно, студентське життя без подорожей і розваг – дискотек, конкурсів краси, концертів, фестивалів – зовсім не життя. Як і без участі у різноманітних громадських акціях, цікавих поїздках, нестандартних флешмобах. І звичайно, без пікніків і відпочинку на природі, сходжень на Говерлу та сплавів по Тисі.

Усе це, звісно, є в УжНУ. Завдяки насамперед активній роботі профкому студентів і студради. Органи самоврядування студентів вибухові на креативні ідеї, а керівництво університету радо долучається до їх організації і підтримує молодь. Тож нині точно ніхто не скаже, що вчитися в УжНУ – нудно і не цікаво.

Наші студенти вдома знайомляться з культурою усього світу, адже УжНУ по-справжньому інтернаціональний – в Ужгороді навчається понад 700 студентів-іноземців з різних країн і континентів. А це прекрасна нагода дізнатися багато нового і цікавого про їхнє життя, традиції, культуру, звичаї.

А також, звичайно, спробувати страви екзотичної кухні! На кулінарному фестивалі, яким завершується щорічний Тиждень студентської дружби, є нагода поласувати не тільки закарпатським бограчем, а спробувати традиційну для Південної Індії страву масала-доса, рис із куркою карі чи знаменитий імбирний чай із молоком і кардамоном.

Але ми йдемо далі. Що ще цікавого в УжНУ? Скажімо, у 2017 році університет спільно з клубом спортивного танцю «Грація», який виховав знамениту пару чемпіонів світу Володимира Лятова і Вікторію Мишко, оголосив набір на навчання спортивним танцям. Тож тепер усі охочі студенти мають можливість безкоштовно навчитися гарно танцювати. У якому ще університеті України ви таке знайдете?

Маєте талант до співу – запрошуємо до вокальної студії «Solo mio». Цікавитеся історією і культурою або ж історією культури – приєднуйтеся до дому історичного танцю та гри «Тартан». Граєте на музичних інструментах і любите музику – у нас діють молодіжні рок-гурти «Допінг» та «Каструм». Хочеться проявити себе у чомусь нестандартному – долучайтеся до команди черлідерів УжНУ. Et cetera, et cetera…

Будь-який ваш талант в УжНУ підтримають і розвинуть! Кожна цікава ідея в Ужгородському національному університеті матиме життя!

Не вагайтеся, обирайте УжНУ і ставайте членом нашої великої університетської родини.

ДІЗНАТИСЬ БІЛЬШЕ

Освіта.ua
12.07.2017

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Тимофій
Зайдіть в гуртожитки, що на набережній р.Уж. Будете здивовані

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!