Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія На бюджет поступлять понад 76 тисяч бакалаврів
На бюджет поступлять понад 76 тисяч бакалаврів

Майже 185 тисяч абітурієнтів рекомендовані на місця держзамовлення на всі освітні рівні

На бюджет поступлять понад 76 тисяч бакалаврів

Майже 185 тисяч абітурієнтів цього року рекомендовані до зарахування на місця державного замовлення на всі освітньо-кваліфікаційні рівні. Про це, під час брифінгу, повідомила перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Так, рекомендацію до зарахування на місце держбюджету на здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня бакалавр отримали 76 тисяч 664 абітурієнти, на магістра – 24 тисячі 189, на спеціаліста – 12 тисяч 546 та на молодшого спеціаліста - 71 тисяча 379 вступників.

За її словами, єдине, що відділяє цих вступників від навчання в вишах за бюджетні кошти – оригінали документів, які вступникам потрібно подати до приймальної комісії ВНЗ до 18.00 5 серпня.

"Для Міністерства освіти і науки найбільш цікавим було отримати реальні дані та побачити, яким чином спрацює модель, коли місця держзамовлення розприділяються в залежності від преференцій сильних абітурієнтів і зараз у нас вже є попередні результати", - розказала перший заступник міністра освіти і науки Інна Совсун.

Вона зауважила, що завдяки системі "місце йде за абітурієнтом" перевагу на вступ до вищих навчальних закладів отримали абітурієнти з вищими балами ЗНО, таким чином вдалося підняти загальний прохідний бал на навчання за бюджетні кошти.

У свою чергу, експерт Громадянської мережі "ОПОРА" Наталя Радиш підкреслила, що якщо аналізувати результати вступної кампанії, можна сказати, що є позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти.

"Перш за все треба відмітити, що цьогоріч було скасовано позаконкурсний вступ і цільові направлення. Якщо ви пам’ятаєте 25 % місць держзамовлення минулими роками віддавалися для позаконкурсного вступу. Що стосується "цільовиків" – це могло бути 75% від держзамовлення. В результаті, ті вступники, що мали досить хороший бал, мали значно менший шанс вступити й отримати бюджетне місце", –  підкреслила експерт Громадянської мережі "ОПОРА".

Освіта.ua
01.08.2016

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Олег Грица
і сміх і гріх http://osvita.ua/vnz/51984/ срочатку гребуть щоб вивчити а потім за вмвчення.
Олег Грица
і сміх і гріх http://osvita.ua/vnz/51984/ срочатку гребуть щоб вивчити а потім за вмвчення.
К атя
В МОН сидять дурні! Вони допустили помилку! І багато спец на факультеті філології взагалі не набрали дітей! І через це не тільки діти, які могли вступити сюди пройшли за нижчими пріоритетами, але й ті, які не вступили на інші спец, бо ці діти їх посунули! Хто буде відповідати!!!???
Олег Грица
Для К атя: н знаю. ваші доводи. навпаки філологів і математиків багато на право поступило. просто я слікю давно за правом.
Коментувати
Вита Тарасова-Дивинец
мама 3 діток це я .Проживаємо в селі школа в нас слабувата що в плані вчителів , хоча вони дуже хороші і все що вони знають хочуть донести дітям ,і в плані дітей більшість з яких просто ходять в школу тому -що їх туди гонять не батьки а соціальні служби .І з цього виходить що з самого початку треба було спочатку вчитися потім реально оцінювати свій шанс на вступ до обраного вузу чи обрану спеціальність.
Вита Тарасова-Дивинец
Я хочу сказати ,що мій син потрапив на бюджет в ВУЗ який хотів, і при цьому ніхто ніде нічого не платив ні прощо не домовлявся .А кричати караул коли з самого початку пе правильно оцінили свої шанси на вступ вже пізно.Треба було правильно обирати приорітет і просто якщо хтось для себе вирішив що буде вчитися тільки в обраному ВУЗі без різниці бюджет це чи контракт для чого було подавати заяви в інші ВУЗи ,ви просто забрали шанс вступити на бюджет в когось іншого. Приклад звонять з прийомної комісії "Вітаємо ви пройшли на бюджет за 1 приорітетом "а відповідь "Ні ми не підем до вас ми підем на контракт туда-то ". При цьому туда-то не було зовсім держзамовлення і бюджетне місце просто пропадає а хтось на нього дуже надіявся.Треба просто було в принципі не розглядати і одну з заяв тих хто обрав хоч одну спеціальність яка була тільки на контракт.
Е
Отут я згодна,нашо було подавати туди ,куди не хотіли.Забрали місце у того,кому воно потрібно,і викинули на смітник.Безвідповідально!
Anna
Согласна. А то что все купленно, коррупция и плохое правительство говорят люди которые не смогли оценить свои шансы или же плохо сдали экзамены, нужно же кого-то винить в том что никуда не поступили. Не себя конечно, а государство, как же иначе.
Коментувати
Катя
Только что из университета,отвозили оригиналы. Нам сказали ,не набирается вторая группа,и предложили идти по второму приоритету,в том же вузе(Киевский политех).Я не понимаю ,они что,дыры закрывают что ли?????????
Наталія Ткаченко
В університеті державної фіскальної служби України на спеціальність "Фінанси, банківська справа та страхування" прохідний бал на бюджет - 124,85. Це і є "позитивні зрушення в плані рівного доступу до вищої освіти"?
Екатерина
Для Наталія Ткаченко: Вы правы. Да еще столько бюджетных мест этому университету отдали. Разница проходного бала на одну и ту же специальность в разные ВУЗы просто шокирует.
Наталія Ткаченко
Мене більше шокувало невідповідність списку вступників, рекомендованих до зарахування на сайті університету ДФСУ (спеціальність "Фінанси, банківська справа, страхування") списку на "вступ інфо" та "абіт". Невідповідність і у балах, і у прізвищах.
Anna
этот вуз идет отдельно так как он подчиняется не министерству образования а фискальной службе. Там фиксированное количество мест, как в пед или мед
Коментувати
123
И в заключение,уходящие ,даже ,убегающие в последний момент бюджетные места,это супер!А где места?Да вот взяли и ушли,вчера ещё были ,а сегодня уже ушли в другой вуз,и никому не сказали,гады.Класс!Да Anna?Народ 2 недели торчал носом в этих списках,и все зря.Тётя Инна похвалила особо усердных,какие они молодцы,да в каком они выгодном положении,что не спешили,не перегружали нежный сервер,проанализировали.Ха ха
Anna
Для 123: если бы народ перед тем как торчать носом в списках 2 недели почитали правила поступления они бы понимали что места уйдут в более сильные вузы.
123
Как нам говорили,место идёт за абитуриентом,а не за вузом. Имеются ввиду только сильные вузы,в которые не прошли абитуриенты с баллами по 180.Провалили вступительную компанию,но ни за что в жизни не признаются.Будут собирать журналистов и самодовольно кудахтать,как все было честно и прозрачно.Впрочем,как и вся шваль,которая сидела в МОН до них.
Олег Грица
Для Anna: фізкультурні, фіксальні і їм подібні це найсильніші вузи? чи факультети філології, міжнародного права, права у політехнічни? як взагалі можуть бути перечислені гуманітарні факультети та й ще з бюджетом в технічних вузах?
Коментувати
123
А,вообще хочу сказать,ничего у вас не получится,как не получалось с 2009 года.Нет концепции .Дергаетесь ,как парализованные,из года в год эксперименты.А за этими экспериментами живые люди,даже больше дети и молодежь.Читаю комментарии,общаюсь с родителями ,с бывшими коллегами преподавателями,кстати в самих вузах до последнего не знали,как будет происходить отбор,и абитуриентам нечего было сказать.Результаты тестов из года в год хуже.То уровневые тесты,то нет,то 30 задач,то 40,то больше теории,то логики,то расчётов.В 2017 снова что-то новенькое будет,наверно,тем более,если эта компаша в МОН останется.Нет компетенции,а поэтому и стратегии,а в итоге и достойного результата.Такое впечатление,что МОН-проклятое место,там толковым людям не быть.
456
Для 123: Не важливо, хто сидить в МОН, важливо те, хто насправді керує освітою і яка в них мета
О
Для 456:А ,цікаво,хто керує насправді освітою,і ,ще цікавіше,яка в них мета?
Коментувати
Зацікавлена
Якщо місце "йде" за сильним абітурієнтом, то я так розумію, в усі виші на одну спеціальність має бути один прохідний бал. Але ж це далеко не так. Чому в КНЕУ на право з 1-м пріоритетом людина не проходить зі 178, а в Одеську юр. академію та в Ун-т Ярослава Мудрого проходить із 167-168? Чому при максимальному держзамовленні 100, в тій же Одесі бюджет 120? Що це взагалі за "максимальне держзамовлення"? Я в правилах прийому такої категорії не знайшла.
Анастасия Кошель
Для Зацікавлена: макс гос заказ это прошлый гос заказ +25% по этому и разница такая, иначе бывсе места ушли в туже Шеву и привысили былц.обьем
Зацікавлена
На жаль, ні, по нашому "провінційному" університету макс. держзамовлення точно дорівнює минулорічному. А прохідні бали на бюджет з того ж права виявляються нижчими, ніж в Києві, але вищими, ніж в Одесі чи Харкові.
Anna
Для Зацікавлена: вуз может поставить сколько хочет, если он не готов принять 125% прошлогоднего бюджета то он ставит другой максимум, просто обычно вузы хоятт себе как можно больше бюджета но видимо не всегда.
Коментувати
Ольга
обіцяли одне місце на бюджет кожному де воно
Anna
Для Ольга: кто обещал место каждому?? с какой стати?
Коментувати
Ольга
Вся ця вступна кампанія ше раз КОРУПЦІЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯ!!!!!!!!!!!!!
Влада
Могу ли я подать документы на контракт сейчас в вузы, в которые не подавала документы ни на контракт, ни на бюджет?
Наталія Ткаченко
Для Влада: Ні, не можете. Як варіант, можна подати на заочну форму навчання до 9 серпня. Через рік, якщо з ВНЗ будуть відраховані контрактники денної форми навчання відповідної спеціальності, зможете перевестися.
Оля
А если я подала документы на бюджет, мне нужно ехать в вуз, чтобы подать на контракт?
Мария
Такие вопросы задают по телефону приёмной комиссии.
Коментувати
Влада
Могу ли я подать документы на котракт сейчас в вузы, которые не подавала документы в электронной форме ни на контракт, но на бюджет?
Вика
Если из ВУЗа не звонили можно подать документы на контракт?
GG WP
Для Вика: звісно. Не треба чекати якогось запрошення.
Коментувати
Родитель
Если система конкурс не в состоянии аннулировать не прошедшие заявки абитуриентов, которые рекомендованы на бюджет, и почистить списки от лишних заявок, тогда контрактники уже сейчас могут подавать документы в приемные комиссии. И создавать лишний наплыв народа в приемных комиссиях. Ждать до 6 августа никто не будет. МОН это должно понимать.
Наталія
А факультет філології та журналістики ХДУ отримав 20 бюджетних місць із 15 максимально можливих. Це що добавляли бюджету стільки, поки не отримає рекомендацію потрібна людина? Якби кількість місць була фіксована, не було б такого бардаку, абітурієнти з високим балом залишились за бортом, а з мінімальними вчитимуться на бюджеті.
Anna
Для Наталія: универ просто перевел места с одного факультета на другой в границах одной специальности. КНУ тоже так сделало с программной инженерией. ( было макс 31 место на факультете кибернетики и 19 на ИТ, стало 42 на кибернетикеи 8 на ИТ) В итоге проходной и на том и на том факультете на эту специальность одинаковый и равен 184.5
Коментувати
мама абітурієнта
Якщо місце йде за абітурієнтом, то чому у КНУКіМ (культура ім.Поплавського) практично не зменшилась кількість бюджетних місць, а навпаки на окремі спеціальності різко збільшилась, причому конкурс на окремі спеціальності сягає 1,14 на бюджет?! Комп’ютерні науки проходять абітурієнти з балом атестату 125,6 ! Це свідчить про вибірковість у так званому "широкому конкурсі" і особистих стосунках ректор- чиновники МОН. Адже, Гриневич і Поплавський- колеги по Верховній Раді!
тоже мама абитуриентки
Для мама абітурієнта: Для мама абітурієнта: НЕ правда!!! конкурсный балл на компьютерные науки в КНУКИМЕ самый низкий 152,44 и конкурс 13 человек на бюджетное место. На все технические специальности конкурсный балл во всех вузах меньше, чем на гуманитарные. в КПИ со 139 проходят. При чём тут КНУКИМ? Моя дочь поступила в КНУКИМ на гостинично-ресторанное дело с конкурсным баллом 190. А проходной - 179,05. Это низкие баллы абитуриентов?
Коментувати
Наталія
"Місце йде за абітурієнтом" - це знущання? На спеціальність, куди подано 44 заяви, (максимальний бал вступника 158.45) дали 7 місць з обіцяних 13. А на спеціальність, куди подали 63 заяви (максимальний бал 175.5) дали 3 бюджетних місця з обіцяних 18. Це тільки мені здається, що більше бюджету повинно бути у другому випадку, якщо вірити лозунгу?
Anna
Для Наталія: места переходят из одного универа в дургой в границах одной специальности. Вы же говорите о разных специальностях, между ними места никак не переходят. Просто вторая специальность более популярна.
Коментувати
петя
Почему кпи дали столько мест? 7200 мест.Я бы не сказала что это самый лучший вуз.
qwerty
Для петя: потому что, Петя, это все таки самый лучший ВУЗ! :))) И я прошел туда на ФІОТ!!!! : )))
Оксана
Для петя: Я не погоджусь з Вами! З спеціальностей де вони "рулять" і на які було подано багато заяв місця додали, а там де був низький бал абітурієнтів значно зменшили. А вуз "КЛАСНИЙ", не підходить лише тим хто не бажає вчитись(((
$$
КПИ- это действительно лучший технический вуз,согласна с этим на 100%,мы поступили на факультет электроники с 170 баллами,хотя проходной был намного ниже.Но дело не в этом,получился явный перекос,слишком много дали бюджетных мест на it специальности,а другие направления не заполнены,хотя через 1-2 семестра на контракт на ФИОТе будут переведены 50-70%,не потянут.Знаю,потому что сама его окончила.
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!