Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія МОН домовилося з протестуючими студентами
МОН домовилося з протестуючими студентами

Студентам та Міносвіти вдалося знайти спільне рішення щодо вступу до ВНЗ випускників коледжів

МОН домовилося з протестуючими студентами

15 жовтня під Міністерством освіти і науки відбулась акція протесту студентів ВНЗ І-ІІ рівня акредитації, які були незгодні з окремими положеннями проекту Умов прийому до ВНЗ на 2015 рік.

За інформацією Міністерства освіти після перемовин з представниками студентства було досягнуто розуміння щодо проблемних питань вступної кампанії.

Зокрема, Міносвіти підтвердило узгодження позицій сторін, згідно з якими абітурієнти, які вступатимуть на основі диплома молодшого спеціаліста, матимуть право складати вступні іспити та навчатимуться у ВНЗ III-IV рівня акредитації за скороченими програмами підготовки.

Також було обговорено питання скасування норми про подання медичної довідки при вступі до ВНЗ. У МОН повідомляють про розуміння занепокоєння студентів та вважають, що обов’язковий медичний огляд на початку навчального року має бути не формального характеру, а оцінювати реальний стан здоров’я студентів. У такому випадку відпадає потреба подання медичних довідок при вступі.

У переліку вимог студентів також було сказано про необхідність збереження пільг при вступі до ВНЗ для дітей-сиріт. У МОН повідомили, що законом "Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування" передбачено, що діти-сироти звільняються від оплати за навчання в усіх державних і комунальних навчальних закладах. Ця норма закону залишається чинною, а отже діти-сироти не будуть сплачувати кошти за навчання.

Незважаючи на те, що протестувальники вимагали продовжити чинність сертифікату ЗНО не менше ніж 2 роки, Міністерству освіти вдалося відстояти норму Умов прийому до ВНЗ, згідно з якою сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання вважатиметься дійсним у лише рік його отримання.

Освіта.ua
15.10.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Капаліка
В одному МОН праве - сертифікат має діяти 1 рік. В різні роки складність ЗНО може суттєво різнитись. Якщо в минулому році ЗНО було легким, то для проходження на бюджет потрібні були, наприклад, 170 балів з дисципліни (умовно). А у поточному році (при зростанні складності ЗНО) минулорічні 169 балів будуть конкурувати з цьогорічними 150 при такому-ж рівні підготовки абітурієнта. А ЗНО 2010 року у 2015 році взагалі невідомо що покаже, але, аж ніяк не поточний рівень знань абітурієнта. Скорочені програми - повністю правильно, навіщо молодшому спеціалісту (молодшому бакалавру) знов вивчати загальноосвітні та фундаментальні дисципліни щоб отримати повноцінного бакалавра. Ти паче, що у новому законі про вищу освіту це прямо зазначено...
111
ВСЕ УЖЕ ПРИНЯЛИ http://www.mon.gov.ua/ua/actually/38424-mon-zatverdilo-novi-umovi-priyomu-do-vnz-na-2015-rik
ивка
Звоните в Министерство и больше им претензий предьявляйте
лёня
студенты колледжей обнаглели! На момент окончания колледжей имеют на руках по 2-3 сертификата ЗНО, что ставит выпускника 11 класса с ними в неравные условия! 11 давайте тоже будем качать свои права!!!!!!!!!!!!!!
Legend
С какой стати вобще студеры колледжей, птушники решали вопрос о сроке действия ЗНО?)) 3 года минимум и до 5. Это требования большинства а не что там себе студеры выдумали. Это же надо такое, вся наглость после 9 класса уходит в колледж
Эверест
Ложь и клевета со стороны студентов по вопросу срока действия сертификата ЗНО. Они просто на правах сильного от имени группы людей со старыми сертификатами заявили не просто требование о двухлетнем сроке действия, а еще то что сертификат будет действителен только в том случае если человек документально подтвердит причину по которой он раньше не воспользовался сертификатом. Ну бред же, согласитесь?
1
Другого более "подходящего" года, чтобы принять единоразовость сертификата всякие квиты выискать не могли. И плевать моновцам на то, что не все абитуриенты этим летом могли подать документы, даже если сдали ЗНО. Некоторым приходилось в бомбоубежищах сидеть. Но разве квита и компанию это волнует.
Ростислав
Для 1: За всю кампанію не змогли жодного разу вийти з бомбосховища, знайти у сусідньому місті інтернет і подати документи? То вони так хотіли.
1
Для Ростислав: А если и правда не смогли, то наплевать на них?
Ірина
Для Ростислав: мені соромно читати те, що Ви пишете...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!