Osvita.ua Вища освіта Вступна кампанія Виші не відпускають випускників до інших закладів
Виші не відпускають випускників до інших закладів

Вищі навчальні заклади перешкоджають вступу своїх випускників до магістратури в інших закладах

Виші не відпускають випускників до інших закладів

З метою збереження контингенту студентів вищі навчальні заклади затримують видачу дипломів про вищу освіту або додатків до них. Про це йдеться у листі Міністерства освіти і науки, що направлений керівникам вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації усіх форм власності та підпорядкування.

Зокрема, к міністерстві повідомляють, що отримують численні звернення випускників вищих навчальних закладів щодо неотримання ними документів про освіту.

"Мають місце випадки необґрунтованої відмови у видачі документів про вищу освіту, затримка строків видачі документів з метою збереження контингенту студентів. Крім того, зросла кількість помилок у дипломах і додатках до них та відмов у їх своєчасному виготовленні", - наголошується у листі.

У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки вимагає від керівників вищих навчальних закладів безумовного дотримання законодавства та конституційних прав випускників вищих навчальних закладів у частині вчасного отримання ними документів про здобуття вищої освіти наступних освітньо-кваліфікаційних рівнів.

"Попереджуємо керівників вищих навчальних закладів усіх рівнів акредитації про персональну відповідальність за несвоєчасну видачу випускникам документів про здобуту вищу освіту та безперешкодної видачі передрукованих документів про вищу освіту протягом п’яти днів з дня подачі відповідної заяви випускником", - підкреслили у Міносвіти.

Як відомо, в Україні триває вступна кампанія до вищих навчальних закладів. Станом на 15 липня абітурієнтами подано понад 75 тисяч заяв про вступ до магістратури.

Для отримання інформації про перебіг вступної кампанії приєднуйтесь до групи "Абітурієнт 2014" Вконтакте або сторінки Освіта.ua у Facebook.

Освіта.ua
15.07.2014

Провідні компанії та навчальні заклади Пропозиції здобуття освіти від провідних навчальних закладів України та закордону. Тільки найкращі вищі навчальні заклади, компанії, освітні курси, школи, агенції.
Коментарі
Аватар
Залишилось 2000 символів. «Правила» коментування
Ім’я: Заповніть, або авторизуйтесь
Код:
Код
Наталия
Да-да! Правда написана в статье! В прошлом году диплом задерживали до последнего! Выдали диплом числа 9июля, а последний срок подачи документов был 10 июля! И когда я все-таки в итоге подала документы в другой ВУЗ(т.е. я получила документы на руки, оставила копии диплома в своем ВУЗе и сразу же рванула на поезд,чтобы успеть подать документы в Киев), мне звонили с деканата моего ВУЗа и просили принести СРОЧНО оригиналы документов, иначе я не поступлю на бюджет! Конечно я знала, что это было ложной информацией! Но факт остается фактом!
семен
і аграрних універах масово затримують видачу дипломів у коледжах та бакалаврам в універах для того, щоб зробити абітуру "кріпаками". Але міністерство цього "не бачить" чи вдає "то не наші" а мінсільгоспу?
Олександр
Оперативно виправили помилку в системі ЄДЕБО(ВНЗ) і студент може бути зареєстрований, як абітурієнт! Залишилась ще одна помилка - якщо такий абітурієнт пройде за конкурсом на місця за рахунок державного бюджету, то технічно його в ЄДЕБО(ВНЗ) не зможуть зарахувати до ВНЗ. Чекаємо на виправлення!
Q&A
Для Олександр: яка ж це помилка. Це налаштування системи. Без сумніву, ті хто навчався раніше за контрактом не будуть мати обмежень при зарахуванні на навчання за держзамовленням у разі надання рекомендації до зарахування
Коментувати
Олександр
Зараз почалася вступна кампанія, але студенти ВНЗ позбавлені законного права на вступ через помилку розробників електронної системи. Якщо студент (особливо гостро зараз це стосується студентів з ВНЗ Донецька та Луганська) навчається за контрактом і хоче вступати в інший ВНЗ, то його не реєструють як абітурієнта, бо не можуть технічно зареєструвати в електронній системі, а потім, коли вступ буде успішним, зарахувати на навчання за кошти бюджету, або за кошти фізичних/юридичних осіб. Таким чином наявна ситуація, коли громадянин України не може бути абітурієнтом, якщо він навчається в іншому ВНЗ. Ця проблема наявна в усіх Приймальних комісіях ВНЗ України. Це прямо суперечить статті 53 Конституції України та статті 3 Закону України “Про освіту” (право на отримання безкоштовної освіти в перший раз ставиться у залежність від отримання попередньої платної освіти, а студенти її ще й не отримали, так як навчаються на 2-му курсі).
Роман
Для Олександр: називати це помилкою я вважаю некоректним. Я вважаю це черговою ПРИМХОЮ ДП Інфоресурс (розробника системи ЄДЕБО), під якою немає ЖОДНИХ юридичних підстав. Потрібно називати речі своїми іменами - це порушення чинного законодавства з боку ДП Інфоресурс. У минулому році такого обмеження не було.
Oleksandr Nikolaienko
Подано заяву до МОН з приводу дискримінації студентів, які здобувають освіту на стаціонарі за власний кошт і не можуть вступити на стаціонар іншого ВНЗ за кошти бюджету: Зарахувати таких громадян технічно в системі ЄДЕБО неможливе, працівники ДП «Інфоресурс» посилаються на лист МОН №1/9-291 від 18.04.2012 і не планують змінювати таку заборону. Юридично в законодавстві не встановлена заборона одночасно навчатися на двох денних формах навчання, якщо одна з них є за кошт фізичних чи юридичних осіб. Відповідно до абзацу першого частини першої статті 3 Закону України “Про освіту” громадяни України мають право на безкоштовну освіту в усіх державних навчальних закладах незалежно від статі, раси, національності, соціального і майнового стану, роду та характеру занять, світоглядних переконань, належності до партій, ставлення до релігії, віросповідання, стану здоров’я, місця проживання та інших обставин. В той же час, частина перша статті 4 Закону України “Про освіту” проголошує, що громадяни України...
Коментувати

Щоб отримувати всі публікації
від сайту «Osvita.ua»
у Facebook — натисніть «Подобається»

Osvita.ua

Дякую,
не показуйте мені це!